Βλητικές δοκιμές

Ασ
Κανονικα επρεπε να υπηρχε κρατικη τραπεζα δοκιμων ,ωστε ο καθε ιδιογομωτης να δοκιμαζει κατοπιν ραντεβου δωρεαν τα.φυσιγγια που.φτιαχνει.Ειναι ξεφτιλα μεγαλοι ελληνες κατασκευαστες να εχουν ουγγρικες σφραγιδες δοκιμης στα φυσιγγια.τους και οχι ελληνικες Τι λεω τωρα εγω κυριακατικα
Ας πληρώναμε και κάτι για τη δοκιμή......
 
Παλικαρια Σημερινες δοκιμες...ολες σε 12/70 καλυκα...και σε ρελι με τζαμακι...
Στον στοχο επανω γραφω με διαφορετικο χρωμα -καψουλι - δοσολογια... και στο κατω δεξια μερος του
στοχου...ποσα σκαγια ειναι ΕΚΤΟΣ ΚΥΚΛΟΥ και ποσα ειναι τα χαμενα...δλδ..αυτα που δεν βρηκαν τον στοχο.
Εκανα οτι εκανα...για να δω διαφορες !!!
Αυτο που εχω διαπιστωσει...μετα απο τοσες δοκιμες...αυτο το παντρεμα Ν4+Ν1...με οποια πυριτιδα...και οποιο
βυσμα ...''μαμει και δερνει''....
Το εχω δοκιμασει με ΤΕΚΝΑ - ΑΟ - MG2...και σημερα με την Μ92ς...Σε καμμια απο αυτες τις πυριτιδες δεν
μου χαλασε το ''κεφι''...ειτε σε ρελιαστο...ειτε σε αστεροειδες κλεισιμο !!!

Με επιασε λογοδιαρροια... :D Αλλα την εχω κατα ''βρει'' με αυτο το παντρεμα σκαγιων !!!:)

Μ92ς...Ξεκινω με το σεταπ του Αρη...με Ν2 σκαγια !!

36,5 ΜΕΤΡΑ

εικόνα_Viber_2023-08-14_17-38-42-406.jpg

εικόνα_Viber_2023-08-14_17-39-11-628.jpg

εικόνα_Viber_2023-08-14_17-39-39-978.jpg

Συνεχεια με Ν4+Ν1 με διαφορετικα βυσματα και δοσολογιες..

εικόνα_Viber_2023-08-14_17-41-22-742.jpg
εικόνα_Viber_2023-08-14_17-41-56-974.jpg

Ο SG Mαγκνουμ...πηγε ολη την τουφεκια μονοπατα ..παρ'ολο τα 4 πεταλα που του ειχα...ενω στου Αρη
το σεταπ η κατανομη ειναι πολυ καλη !!!
Λεω για το βυσμα...το οτι εχω αλλο καψουλι και δοσολογια το γνωριζω !!!:)

Συνεχιζω...
 
Συνεχεια με Μ92ς...Και 12/70 καλυκας σε ρελι...

Κλασικα στα 36,5 μετρα...


εικόνα_Viber_2023-08-14_17-42-20-598.jpg

εικόνα_Viber_2023-08-14_17-42-47-078.jpg
εικόνα_Viber_2023-08-14_17-48-33-183.jpg
εικόνα_Viber_2023-08-14_17-48-53-086.jpg

Παντα και σε ολες τις πυριτιδες με το Ιδιο σεταπ....ο GT15 -Εδινε τα καλυτερα αποτελεσματα !!!

Το βυσμα SG mag . απο την δοκιμη με το σεταπ του Αρη !!

εικόνα_Viber_2023-08-14_17-49-07-670.jpg
Αυτα για σημερα παλικαρια μου !! :)

Αυριο....πρωτα ο Θεος...θα δοκιμασω το ιδιο σεταπ σε αστεροειδες και σε ρελι την PSB2 σπεσιαλ...
μηπως και βγει καμμια καλη τουφεκια...για οσους φιλους την εχουν !!!:)

ΥΓ. Εαν δεν δουλεψει...με αυτο το σεταπ...να την κανεται προσαναμμα....:D

Ακουω γνωμες και δοσολογιες για αυτην την πυριτιδα...στα 42+2 γραμμαρια.
 
Νομίζω πως το μόνο βύσμα που δεν πρέπει να ανοίγουμε ( πολύ περισσότερο να δημιουργούμε άλλα δύο με κόψιμο), τα πέταλα του είναι ο sg magnum, είναι ίσως το πιο ξεχωριστό βύσμα από κάθε άποψη για όποιον θέλει μεγάλη συγκέντρωση με βαριές γομώσεις χωρίς καμία επέμβαση ή πατέντα.
 
Νομίζω πως το μόνο βύσμα που δεν πρέπει να ανοίγουμε ( πολύ περισσότερο να δημιουργούμε άλλα δύο με κόψιμο), τα πέταλα του είναι ο sg magnum, είναι ίσως το πιο ξεχωριστό βύσμα από κάθε άποψη για όποιον θέλει μεγάλη συγκέντρωση με βαριές γομώσεις χωρίς καμία επέμβαση ή πατέντα.
Λευτέρη παλιότερα ο sg magnum έβγαινε χαραγμένος σε 4 πέταλα... Είχα πάρει μεγάλη ποσότητα κ χρησιμοποίησα αυτούς... Όταν ξαναπήρα είχαν 2 πέταλα κ έχαναν σε συγκέντρωση με τα ίδια ακριβώς υλικά... Από εκεί κ πέρα θέλει δοκιμή σε κάθε συνταγή, είναι μυστήριο βύσμα...
 
Νομίζω πως το μόνο βύσμα που δεν πρέπει να ανοίγουμε ( πολύ περισσότερο να δημιουργούμε άλλα δύο με κόψιμο), τα πέταλα του είναι ο sg magnum, είναι ίσως το πιο ξεχωριστό βύσμα από κάθε άποψη για όποιον θέλει μεγάλη συγκέντρωση με βαριές γομώσεις χωρίς καμία επέμβαση ή πατέντα.
Παιρνεις του καρδαρα την απομημηση και εχει απο μονο του 4 πεταλα και καλητερες κατανομες
 
Άλλες ταχύτητες το #7,άλλες το #9.
Εννοείται και το #8.
Όχι αρχικές,μενουσες.
Είναι αισθητές.
Κάποιοι το αντιλαμβάνονται πιο έντονα, κάποιοι όχι.
Άλλη συμπίεση το βύσμα με το νο 9 άλλη με το νο 7, εφόσον όλα μένουν ίδια
 
Αν ειναι σε 76 αρη καλυκα uee καψουλι οπωσδηποτε !! 2,10 με z2m ΧΩΡΙς να κοψεις τα πτεριγια του ( και μην αρχισεις τα μα μου !! Ετσι το θελω )

Δεν αρχιζω τα ''μα - μου''.....Αλλα εξηγησε μου..για να καταλαβω...Πως εισαι σιγουρος οτι δεν θα κοπουν
απο μονα τους ??
 
Νίκο σε ότι σετ απ καταλήξεις σε αυτά τα γραμμάρια, δοκίμασε το και στα 45 - 50 μέτρα να έχουμε εικόνα, γιατί εκεί υπάρχει πρόβλημα.

Το γνωριζω φιλε !!! Στα 50 θα ριξω...με 3* αστρα και με φουλ τσοκ !!

Να μου δωσετε και εσεις δοσολογιες...μην σηκωσω ολο το ''βαρος'' εγω...
Εαν δεν μου δωσετε τουλαχιστον 2-3 δοσολογιες....δοκιμες δεν θα δειτε !!
Δεν ξερω εαν γινομαι ''κακός''....αλλα τα θελετε ολα ετοιμα στο πιατο...
Το ξερεις οτι εμενα αυτη η πυριτιδα δεν με ενδιαφερει... για οσους εχουν τετοια πυριτιδα θα κανω τις δοκιμες !!Βαλτε λοιπον λιγο ''πλατη''...και μην με αφηνετε να Ψαχνομαι !!! ;) :)
 
Νίκο δεν είναι σε ρέλι, αλλά αν μπορείς ρίχτο. Το έχω και γω έτοιμο για δοκιμή στις 20/8, αλλά εσύ θα μετρήσεις και ταχύτητα (σημαντικό). Επίσης έχω ενα ίδιο με 615 και θα το ρίξω και αυτό. Θα ενημερώσω
12/75 - 616/fiocchi/2,20×40+2 αλεύρι/Z2M15/Νο 4 νίκελ/ 75 -64. ΚΑΧ 13 μμ.
Ρίξτο αν μπορείς στα 50 μ.
 
Back
Top