Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Το ποιο οικονομικό φυσιγγι της ρεμινκτον, (Remington gun club)χωρίς να σημαίνει και (φθηνό) πιστεύω αν εισαγονταν στην Ελλάδα θα γινόταν best seller άμεσα αρκει να μην επιανε την τιμη του υψηλος πυρετός λογω ονόματος, οι κάτοχοι δικαννων όσο και των αυτογεμων θα το λάτρευαν για την γλυκιά τουφεκιά του . Έχω ρίξει πάρα πολλά στο σκοπευτήριο και σε 32γρ και σε 28γρ με καύσωνα, βροχή, κρύο πότε το παραμικρό πρόβλημα και πάντα η ίδια αίσθηση στο λάκτισμα στο κυνήγι δεν έχει τύχει να το δοκιμάσω αλλά πιστεύω σε τρυγονι, ορτυκι, τσίχλα θα είναι ιδανικό.



image hosting websites
Η πυρίτιδα μοιάζει αρκετά με την 800x δεν ξέρω ποια είναι, είχε γίνει ένα σώμα επίσης εντύπωση μου κάνει ότι σε όλα τα οικονομικά φυσίγγια είτε από την remington, winchester, federal η δοσολογία της πυριτιδας είναι του εικοσαριου?


Συγκεντρωτηρας power piston συγκολλημενος στα χείλη αλλά πιστεύω θα σπάει με την τουφεκιά αφού ανοίγει με λίγο τράβηγμα σε σχέση με τούς ευρωπαϊκούς.
capture software
Αλλά το κυριότερο είναι ο πολύ καλής ποιότητας καλυκας του από μονοκοματο πλαστικό που μόνο η remington έχει κρατήσει μέχρι σήμερα στα φυσίγγια τής κάτι που τους δίνει αντοχή για πολλαπλές αναγομωσεις.
Έχω κόψει ένα φτηνό winchester για σύγκριση, ακομα και τα AA που καποτε χρησιμοποιουσαν και αυτά την ιδια τεχνικη με την remington , και ακόμα είναι περιζητητα από ιδιογομωτες έχουν υιοθετήσει και αυτά τον ίδιο τρόπο κατασκευής καλυκα με ένθετη πατουρα.


pic upload
 
Δυο έχω Κώστα..ίδιος καλυκας κ κλείσιμο με τα heavy dove..
Για την μπαικαλαρα είναι ότι πρέπει μηδενική ανακρουση όλα αυτά τα ρεμινκτον χρησιμοποιούν ίδιο καλυκα μόνο που αλλάζει ο παφυλας. Θα φτιάξουμε δικά μας καλύτερα, αυτό το φυσιγγι το βρήκα στο σκοπευτήριο όπως και ένα από ιδιογομωση στον ίδιο καλυκα αλλά είχε καψουλι fiocchi 616 και πυρίτιδα μάλλον την red dot το εσφαξα και αυτό εχθές για να δω την γεμισια.

 
Παιδιά ερωτηση προς γνωστές...χθες σε κυνηγομαγαζο είδα πρώτη φορά τα rocket σε 32γρ.Ρωτώντας τον καταστηματάρχη με τι πυριτιδα γεμιζεται....μου λέει tecna no1???λέω τι εννοείς ???μου λέει την πρώτη ποιότητα....Δύο ερωτήματα προκύπτουν...Πώς ειναι δυνατόν η tecna να δουλέψει σε τόσο χαμηλά φορτία και δεύτερον τι ήταν αυτο με τις διαλογες στην πυριτιδα από επαγγελματία???
 
Παιδιά ερωτηση προς γνωστές...χθες σε κυνηγομαγαζο είδα πρώτη φορά τα rocket σε 32γρ.Ρωτώντας τον καταστηματάρχη με τι πυριτιδα γεμιζεται....μου λέει tecna no1???λέω τι εννοείς ???μου λέει την πρώτη ποιότητα....Δύο ερωτήματα προκύπτουν...Πώς ειναι δυνατόν η tecna να δουλέψει σε τόσο χαμηλά φορτία και δεύτερον τι ήταν αυτο με τις διαλογες στην πυριτιδα από επαγγελματία???
Δεν τον ρωτησες?:)
 
Παιδιά ερωτηση προς γνωστές...χθες σε κυνηγομαγαζο είδα πρώτη φορά τα rocket σε 32γρ.Ρωτώντας τον καταστηματάρχη με τι πυριτιδα γεμιζεται....μου λέει tecna no1???λέω τι εννοείς ???μου λέει την πρώτη ποιότητα....Δύο ερωτήματα προκύπτουν...Πώς ειναι δυνατόν η tecna να δουλέψει σε τόσο χαμηλά φορτία και δεύτερον τι ήταν αυτο με τις διαλογες στην πυριτιδα από επαγγελματία???
Μια χαρά δουλεύει η Tecna σ' αυτά τα φορτία και ακόμη χαμηλότερα. Εκείνο που δεν κατάλαβα είναι η "Tecna πρώτης ποιότητας".
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top