Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Έχει δοκιμάσει κάποιος το 28αρι το κυνηγετικό ;
Να υποθέσω ότι είναι πιο φορτωμένο από το σκοπευτικό για να αποδίδει και σε χαμηλές θερμοκρασίες;
γαματο ειναι ..ναι ειναι λιγο ποιο φορτωμενο ..το εχω ριξει με υγρασιες φουλ..πολυ καλο

Πάντως βλέποντας την διαφορά τιμής ανάμεσα σε κυνηγετικό 28αρι και 30αρι νομίζω είναι καλύτερα να πάρει κάποιος το σκοπευτικό και για τα λίγα ζόρια να πάει σε 30αρι...
 
Με όλα αυτά που βγάζει ο Ρουμ, νιώθω σα παιδάκι σε ζαχαροπλαστείο...
Σήμερα-αύριο θα παραγγείλουμε με το φιλαράκι μου (εκείνος σταθερά 32γρ csb1) και δεν ξέρω τι να διαλέξω .sarcastic.

Σαν παχύσαρκο λιποκύτταρο αμερικανόπουλο που αντί για αίμα τρέχει στις φλέβες του maple syrup για την ακρίβεια...
 
Πάντως βλέποντας την διαφορά τιμής ανάμεσα σε κυνηγετικό 28αρι και 30αρι νομίζω είναι καλύτερα να πάρει κάποιος το σκοπευτικό και για τα λίγα ζόρια να πάει σε 30αρι...
Παίζει ρόλο και το στήσιμο όμως.
Μπορεί το 28αρι να είναι λιγότερα γραμμάρια,αλλά να αποδίδει καλύτερα σε πιο δύσκολες συνθήκες .
Και για τα 30αρια του έχω ακούσει καλά λόγια πάντως .
 
Το κυνηγετικο του ρουμε 28 αρι ,ειναι στο 1,40 γεμισμενο,με μεγαλες ταχυτητες,τα πουλια παθενουν ηλεκτρισμο bars ,δεν θυμαμαι ,το 32 αρι ειναι στις 650 bars και στο κρυο ξυριζει.
Το 32 ειναι με csb1 1,65*32 πολυ καλο φυσηγγακι
 
Παιδιά κανένας γνώμη για τα J&B commando 32 gr???πέρυσι τσίχλες κοτσύφια με κρύο και σφιχτά τσοκαρισματα σε ψηλωμενα πουλιά κενταγανε...σκέφτομαι να τα ξεκινήσω φέτος τρυγονι...Κάποιος που να τα έχει δοκιμάσει η να γνωρίζει περιατερω λεπτομέρειες...
 
Παιδιά κανένας γνώμη για τα J&B commando 32 gr???πέρυσι τσίχλες κοτσύφια με κρύο και σφιχτά τσοκαρισματα σε ψηλωμενα πουλιά κενταγανε...σκέφτομαι να τα ξεκινήσω φέτος τρυγονι...Κάποιος που να τα έχει δοκιμάσει η να γνωρίζει περιατερω λεπτομέρειες...

Τα εχουν δοκιμασει φιλοι και δεν....ειπαν ολοι οτι ειναι για αργοτερα το φυσιγγι αυτο.Εγω παντως πολυ φορτωμενο το ακουω για τρυγονια.
 
Ναι ειναι σκληρό για 32γρ..Καλοκαιρινούς μήνες δεν το έχω ρίξει αλλά έχω καταλάβει ότι ειναι καλύτερα να χρησιμοποιείται από Οκτώβρη κ υστερα...
Μιλάω για το "κλασσικό" commados με το 12αρι μέταλλο,γιατί βγάζει κ με 8αρι στην ίδια ονομασία..προφανώς με διαφορετική πυρίτιδα..
 
Τα gorilla eco ξερουμε με τι πυριτιδα τα γεμιζει και αν εχουν αλλαξει τον τελευταιο καιρο? Θελω να τα δοκιμασω τρυγωνι και τσιχλα μιας και καποιοι φιλοι την περασμενη σεζον εμειναν πολυ ευχαριστημενοι απλα κατι ακουσα για αλλαγες
 
Ειχαν νομιζω g3000 δεν ξερω τωρα αμα εχει αλλαξει κατι παρτον ενα τηλεφωνο για σιγουρα.παντως για τρυγονι ηταν πολυ καλο αλλα η τιμες στα gorilla ειναι απο αγγλια και βαλε!
Κάποιος είχε πει για csb1 ή θυμάμαι για το gorilla red???
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top