Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
το πρωτο φυσιγγι ειναι καθαρα χειμωνιατικο σεταπ με πολλη ταχυτητα και αρκετα ανεβασμενο σε πιεση εκτος εαν χρησιμοποιει την granular s η οποια ειναι πιο προοδευτικη απο την απλη και ειναι καταλληλη για βαρος γομωσης τα 34-35 γραμμαρια.
το δευτερο πιο μαλακο με ταχυτητα γυρω στα 380 μετρα και σιγουρα πιο συγκεντρωτικο απο το πρωτο .μου αρεσουν και τα δυο εκτος απο τα βυσματα που χρησιμοποιει .δεν μπορεσα να βγαλω καλη τουφεκια με αυτον τον τυπο του συγκεντρωτηρα
 
Aquila πρέπει να έχουν τα 32. Περισυ δούλεψα αυτά και τα lambro. Απόλυτα ικανοποιημένος και σε δύσκολες συνθήκες. Έριξα και λίγα απο τα sporting του προς το τέλος και έπεφταν ξερά τα πουλιά.
Δεν πρέπει να είναι ακουιλα το πράσινο γιατί η μπαρούτι μου φάνηκε διαφορετική από το μπλε που είναι σίγουρα με ακουιλα.Ενώ έχουν το ίδιο χρώμα οι μπαρουτες στο πράσινο είναι μικρά τετραγωνάκια και στο μπλε αισθητά πιο μεγάλα κομμάτια.
Πάντως μου είπε πως είναι αξιοπρεπεστατα και τα δυο στην υγρασία.Τώρα περιμένω τα σπορτινκ που έχω ακούσει τα καλύτερα στο κυνήγι.αυτά τα γεμίζει με ισπανική,δεν θυμάμαι με ποιά ακριβώς.Μήπως και τα πράσινα είναι με ισπανικη;Ας πει κάποιος που γνωρίζει.
 
Δηλ παυλο τα στελνει οπουδηποτε στην ελλαδα χωρις μεταφορικα;;

x1f-ZAbjSraB9N_CC3rWnw.png
 
Ο ρουμελιωτης για τα δικα του φυσιγγια, 30γρ με csb μου ειπε 5 ευρω και για τα 32γρ με csb 5.5 ευρω....ποια csb ομως δε ξερω μαλλον csb1...οποιος τα χει δοκιμάσει καλα θα ταν να μας πει την αποψη του..... οταν παω Πατρα θα παρω απο ενα κουτακι για δοκιμή.... οταν ερθουν οι τσιχλες, γιατι ακομα δεν εχω ριξει τουφεκια σε πουλι.Παντως υπαρχουν ακομη στην αγορα επαγγελματιες με καλες τιμες....οχι σα κατι πονηρους που ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι μπορουν να κοροιδευουν και να βαζουν κατι αυξησεις απο 5.5 σε 6.5 σε μια χρονια...λες και μεις εχουμε παρει τιποτε αυξησεις στο εισοδημα μας....λεω γω τωρα..
 
Last edited:
Ακριβό όπλο (1500+) + Φθηνά (κακής ποιότητας φυσίγγια) = Αναποτελεσματικός συνδυασμός.
Φθηνό όπλο (πχ. 500) + Ακριβά (καλής ποιότητας φυσίγγια) = Αποτελεσματικός συνδυασμός.
Φθηνό όπλο + Άριστης ποιότητας χειροποίητα φυσίγγια = Αποτελεσματικότατος συνδυασμός.
Ακριβό όπλο + Άριστης ποιότητας χειροποίητα φυσίγγια = Τέλειος συνδυασμός.
 
Ακριβό όπλο (1500+) + Φθηνά (κακής ποιότητας φυσίγγια) = Αναποτελεσματικός συνδυασμός.
Φθηνό όπλο (πχ. 500) + Ακριβά (καλής ποιότητας φυσίγγια) = Αποτελεσματικός συνδυασμός.
Φθηνό όπλο + Άριστης ποιότητας χειροποίητα φυσίγγια = Αποτελεσματικότατος συνδυασμός.
Ακριβό όπλο + Άριστης ποιότητας χειροποίητα φυσίγγια = Τέλειος συνδυασμός.
Φθηνό όπλο + Φθηνά (κακής ποιότητας φυσίγγια) + ο George Digweed να ριχνει = ο χαρος βγηκε παγανια .shoot.
 
Κάνε μου ολοκληρωμένη πρόταση....ποια του Ρουμελιώτη;
Δεν ξέρω Ηλία, ξέρω όμως ότι ακολουθεί την φιλοσοφία που λες ότι σου αρέσει :).
Μου είχε προσφέρει κάποτε διάφορα όταν είχαμε κυνηγήσει μαζί, αλλά δεν θυμάμαι ονόματα. Η τακτική του ωστόσο είναι....δυνατή ;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top