Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Ρε παιδιά τη γνώμη έχετε για τα φυσίγγια ZOTOS...;
Τα ρίχνει κάποιος συστηματικά ή αν έχει ρίξει κάποια από αυτά;;
Τις πυρίτιδες που αναγράφει στο κάθε φυσίγγι τις δουλεύει ακόμη;;

https://e-zotos.gr/index.php/weather-session/14-zotos-cartridges
Κώστα για ποιο ενδιαφέρεσαι ;
Το 30αρι σε μπλε κάλυκα που το έριχνα για αρκετές χρονιές ήταν εξαιρετικό. Ωραίο ήταν και το κίτρινο στα 32.Και τα δύο με ακουιλα.Φετος δεν τα έριξα και δεν ξέρω άμα έχει αλλάξει κάτι.
Οι πυριτιδες που αναφέρει στο σάιτ σε κάποια φυσίγγια πρέπει να έχουν αλλάξει λόγω της έλλειψης πυριτιδων της b&p.
 
Ρε παιδιά τη γνώμη έχετε για τα φυσίγγια ZOTOS...;
Τα ρίχνει κάποιος συστηματικά ή αν έχει ρίξει κάποια από αυτά;;
Τις πυρίτιδες που αναγράφει στο κάθε φυσίγγι τις δουλεύει ακόμη;;

https://e-zotos.gr/index.php/weather-session/14-zotos-cartridges
Εριχνα τα μαυρα πολυ παλια δεν ξερω ποσα κουτια εχω ριξει(τρυγονια,ορτυκια,τσιχλες,μπεκατσα)
Πολυ γλυκο και μπαμ και κατω.
Το ειχε με MB32.
Mετα δεν τα εφερναν εδω,κατα τυχη μετα απο χρονια ενα γνωστος μου ηταν Αθηνα εριχνε και αυτος
τα μαυρα,στο τηλ μου λεει τα εχει ισπανικη τωρα,ελα μωρε καλα θα ειναι παλι του λεω...
δυστυχως αλλο φυσιγγι καμια σχεση με το Mb32 .
Και τα κοκκινα ηταν καλα αλλα αυτα τα εριχνα μονο με πολυ κρυο.
Ειδα στη σελιδα που ανεβασες οτι το εχει παλι με Mb32 το μαυρο αν τα βρεις παρε ενα κουτακι και δοκιμασε ισως
να ειναι σαν το παλιο:)
 
Εριχνα τα μαυρα πολυ παλια δεν ξερω ποσα κουτια εχω ριξει(τρυγονια,ορτυκια,τσιχλες,μπεκατσα)
Πολυ γλυκο και μπαμ και κατω.
Το ειχε με MB32.
Mετα δεν τα εφερναν εδω,κατα τυχη μετα απο χρονια ενα γνωστος μου ηταν Αθηνα εριχνε και αυτος
τα μαυρα,στο τηλ μου λεει τα εχει ισπανικη τωρα,ελα μωρε καλα θα ειναι παλι του λεω...
δυστυχως αλλο φυσιγγι καμια σχεση με το Mb32 .
Και τα κοκκινα ηταν καλα αλλα αυτα τα εριχνα μονο με πολυ κρυο.
Ειδα στη σελιδα που ανεβασες οτι το εχει παλι με Mb32 το μαυρο αν τα βρεις παρε ενα κουτακι και δοκιμασε ισως
να ειναι σαν το παλιο:)
Δεν ειναι καμμια σχεση,μονο το 30 αρι του και το κιτρινο ειναι καλο που εχουν σταθερη μπαρουτι ,τα αλλα δεν ξερεις τι εχει μεσα και ποτε αλλαξε μπαρουτι και εσυ πριν απο ποσα χρονια εριχνες το μαυρο? Σε ρωταω γιατι εχει πολλα χρονια που δουλευε ισπανικες στο μαυρο και το κοκκινο και δεν το ειχε παρει χαμπαρι κανενας!!!!
 
Κώστα για ποιο ενδιαφέρεσαι ;
Το 30αρι σε μπλε κάλυκα που το έριχνα για αρκετές χρονιές ήταν εξαιρετικό. Ωραίο ήταν και το κίτρινο στα 32.Και τα δύο με ακουιλα.Φετος δεν τα έριξα και δεν ξέρω άμα έχει αλλάξει κάτι.
Οι πυριτιδες που αναφέρει στο σάιτ σε κάποια φυσίγγια πρέπει να έχουν αλλάξει λόγω της έλλειψης πυριτιδων της b&p.
Σε μια δύσκολη μέρα με αρκετή υγρασία που τα φυσίγγια που είχα μαζί δεν τράβαγαν μου έδωσε ο Μάνος κάτι 32αρια νομίζω σχετικά δυνατούτσικα που θέριζαν!
 
Δεν ειναι καμμια σχεση,μονο το 30 αρι του και το κιτρινο ειναι καλο που εχουν σταθερη μπαρουτι ,τα αλλα δεν ξερεις τι εχει μεσα και ποτε αλλαξε μπαρουτι και εσυ πριν απο ποσα χρονια εριχνες το μαυρο? Σε ρωταω γιατι εχει πολλα χρονια που δουλευε ισπανικες στο μαυρο και το κοκκινο και δεν το ειχε παρει χαμπαρι κανενας!!!!
Εχω πολλα χρονια 10+++++που τα εριχνα με mb32 το ειχε τοτε,πριν καμια 8ετια σου λεω στο περιπου τα ειχα παρει με ισπανικη
δεν θυμαμαι ρε γαμωτο ακριβως.
Ασε ακομα οταν το θυμαμαι κλαιω ακομα τα λεφτουδακια μου:(
 
Κώστα για ποιο ενδιαφέρεσαι ;
Το 30αρι σε μπλε κάλυκα που το έριχνα για αρκετές χρονιές ήταν εξαιρετικό. Ωραίο ήταν και το κίτρινο στα 32.Και τα δύο με ακουιλα.Φετος δεν τα έριξα και δεν ξέρω άμα έχει αλλάξει κάτι.
Οι πυριτιδες που αναφέρει στο σάιτ σε κάποια φυσίγγια πρέπει να έχουν αλλάξει λόγω της έλλειψης πυριτιδων της b&p.
Ενημερωτικά ρωτάω...Δν τα φέρνουν εδώ κανένας τους. Ένας μπάρμπας ντόπιος από εδώ που έμενε χρόνια στην Αθήνα κ στη Ν.Ιωνία τα δούλευε καταριπάς......ένα καλοκαίρι π βρεθείκαμε τυχαία σε καρτέρι τρυγονιού έβγαλε από την τσάντα 2 χούφτες mix κ μου έδωσε από τα κόκκινα, το καλοκαιρινό και το semi 38gr....:)

(πέθανε ο δόλιος ο κυρ. Jimis τoν Ιανουάριο π μας πέρασε). :(
 
Παλιο κολπο..για τα ψηλωμενα...sarcastic..sarcastic.

Τα φουσεκια του ποιος τα κληρονομησε??.yel..yel.
.sarcastic..sarcastic.

.my man. Έννοια σου κ έχω πει στον κυρ. Θανάση τν αδελφό του να τα ψάξει κ να ρίξει μια σφυριξιά να τα πάω να τους διαβάσω ένα ευχέλαιο.......RESPECT..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic. κ να τα προοθήσω "εις την οικίαν μου"....my man.Αυτός ανέβαινε για Τρυγόνια στο Κιλκίς....αργότερα στα Γρεβενά για φάσσες κ μετά για υδρόβια στν Έβρο......
Λογικά κάτι θα έχει μίνι πίσω......pray to God.
 
Έχει δοκιμάσει κανείς τα remi express xlr??? Για υδρόβια και φασσα
Φέτος το χειμώνα έριξα περίπου 1,5 κουτί Νο 4 στα παπιά. Θερμοκρασίες περίπου 2-3 βαθμών. Στο καινούριο κουτί αυτά με τον φασιανό απ' έξω. Με full πέρνεις παπιά εκεί που δεν περιμένεις. Επίσης από ανάκρουση είναι μια χαρά.
 
Εχω πολλα χρονια 10+++++που τα εριχνα με mb32 το ειχε τοτε,πριν καμια 8ετια σου λεω στο περιπου τα ειχα παρει με ισπανικη
δεν θυμαμαι ρε γαμωτο ακριβως.
Ασε ακομα οταν το θυμαμαι κλαιω ακομα τα λεφτουδακια μου:(
πανω απο 15 χρονια εχεις που τα εριχνες ,ασε την πατησαμε και εμεις!:)
 
πανω απο 15 χρονια εχεις που τα εριχνες ,ασε την πατησαμε και εμεις!:)
Τα τελευταια που εριξα με την MB32 ηταν το 2006 πριν 13 χρονια,
μαρτυρας μια φωτο που με ταξιδεψε πισω σε ενα πολυ ομορφο κυνηγι!
Μου ειχαν μεινει 5 κουτακια απο το 2005...αρα κοντα επεσες Outlander:)
 
Αν το βρητε δοκημαστετο κατα πασα πιθανοτιτα θα παρετε χαμογελα:);)
201711101145482.jpg

https://www.clevervr.com/en/hunting-loads/t2-lite-game-dove-quail
 
εγώ το έριξα στο σκοπευτήριο γιατί θέλαμε να λύσουμε κάποιες απορίες αν φτάνουν σκάγια κ αν σκοτώνουν σε κάποιες αποστάσεις κ για να μην ρίξω με δικό μου κ υπάρχουν αμφισβητήσεις ζήτησα να μου να μου δοση κάποιος κ μου έδωσαν αυτό
το αποτέλεσμα κάποιοι να τους λυθούν οι απορίες κ να τους δημιουργηθούν άλλες περισσότερες .sarcastic.
κ εγώ βρήκα ένα φυσυγγακι ότι πρέπει για το μπαικαλακι iz27.big smile..exciting.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top