Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Πιστεύω θα λανσάρει κανα βιντεακι με την παρουσίαση του φυσιγγιου
Αφού τα σκάγια είναι innovation λογικά θα βαράνε στα 100.
Έτσι δημιουργούνται οι προσδοκίες, τα αγοράζεις και μετά αρχίζεις τα μπινελίκια.
 
Αφού τα σκάγια είναι innovation λογικά θα βαράνε στα 100.
Έτσι δημιουργούνται οι προσδοκίες, τα αγοράζεις και μετά αρχίζεις τα μπινελίκια.

Αφού το λέει είναι από χαλκό ειδικής σκληρότητας. Τα 100 θα τα έχει για πλακα 🤣 🤣
 
Το δίκανο θέλει αυτόματους εξωλκεις και η 10αρα θα πήγαινε κατά ριπάς συννεφο.
Το μοναδικό πλεονέκτημα που βλέπω στο δίκαννο είναι ότι οι κάλυκες δεν πέφτουν κάτω και πάνε όλοι κατευθείαν στην τσέπη μου, ενώ με την καραμπίνα στο τέλος πρέπει να συμμαζεύω. Ιδίώς στο περπατητό να πρέπει να σκύβω σε κάθε τουφεκιά με την καραμπίνα είναι ενόχληση. Αυτή την ενόχληση με το δίκαννο χωρίς αυτόματους δεν την έχω.

Το ότι θα ρίχνεις περισσότερα με μεγαλύτερη αποθήκη πραγματικά δεν πιστεύω ότι ισχύει, το αντίθετο θα έλεγα, τουλάχιστον σε εμένα.
Το F-16 block 70 - Αdvanced που ονομάζεται Τσίχλα δε σου δίνει περιθώριο για περισσότερο από μία, άντε δύο τουφεκιές. Σπάνια τρίτη και αυτή απελπισμένη και ενώ έχει σχεδόν εξαφανιστεί. Αν έχω ρίξει 2 φυσίγγια και δεν το έχω καρπωθεί, τότε νιώθω ότι η καραμπίνα έχει μόνο ένα, άρα στην επόμενη τσίχλα μειονεκτώ, άρα ας επικεντρωθώ μόνο σε αυτή, άρα θα φύγει βλακωδώς και το τρίτο. Αν θέμα επαναγέμισης δεν υπήρχε στο μυαλό μου τρίτο φυσίγγι δεν θα το σπαταλούσα ποτέ και ίσως ούτε και δεύτερο. Μοναδική εξαίρεση αν ξέρω ότι σε διπλανό καρτέρι υπάρχει κομπλεξικός που ενοχλείται από την τριπλέτα, οπότε εκεί επιβάλλεται για σωφρονιστικούς λόγους.
 
Τα αη
Όλα είναι θέμα συνήθειας και βασική προϋπόθεση να σ αρέσει τ όπλο που κυνηγάς
View attachment 73472
Ναι έχεις δίκιο, πολύ σημαντικό να έχεις συνηθίσει το όπλο. Αν κυνηγούσα μόνο με Μπαϊκάλ θα ήμουν σίγουρα καλύτερος με αυτό.
 
Μοναδική εξαίρεση αν ξέρω ότι σε διπλανό καρτέρι υπάρχει κομπλεξικός που ενοχλείται από την τριπλέτα, οπότε εκεί επιβάλλεται για σωφρονιστικούς λόγους.
🤣
Βάρα του μια πλαγιομετωπική να σηκωθεί να φύγει.
.sarcastic.
 
Το μοναδικό πλεονέκτημα που βλέπω στο δίκαννο είναι ότι οι κάλυκες δεν πέφτουν κάτω και πάνε όλοι κατευθείαν στην τσέπη μου, ενώ με την καραμπίνα στο τέλος πρέπει να συμμαζεύω. Ιδίώς στο περπατητό να πρέπει να σκύβω σε κάθε τουφεκιά με την καραμπίνα είναι ενόχληση. Αυτή την ενόχληση με το δίκαννο χωρίς αυτόματους δεν την έχω.

Το ότι θα ρίχνεις περισσότερα με μεγαλύτερη αποθήκη πραγματικά δεν πιστεύω ότι ισχύει, το αντίθετο θα έλεγα, τουλάχιστον σε εμένα.
Το F-16 block 70 - Αdvanced που ονομάζεται Τσίχλα δε σου δίνει περιθώριο για περισσότερο από μία, άντε δύο τουφεκιές. Σπάνια τρίτη και αυτή απελπισμένη και ενώ έχει σχεδόν εξαφανιστεί. Αν έχω ρίξει 2 φυσίγγια και δεν το έχω καρπωθεί, τότε νιώθω ότι η καραμπίνα έχει μόνο ένα, άρα στην επόμενη τσίχλα μειονεκτώ, άρα ας επικεντρωθώ μόνο σε αυτή, άρα θα φύγει βλακωδώς και το τρίτο. Αν θέμα επαναγέμισης δεν υπήρχε στο μυαλό μου τρίτο φυσίγγι δεν θα το σπαταλούσα ποτέ και ίσως ούτε και δεύτερο. Μοναδική εξαίρεση αν ξέρω ότι σε διπλανό καρτέρι υπάρχει κομπλεξικός που ενοχλείται από την τριπλέτα, οπότε εκεί επιβάλλεται για σωφρονιστικούς λόγους.
Τα άδεια τα πιάνεις καί με τούς αυτόματους .Το κατά ριπάς στα καρτερια όπως ακούς τις τριάδες θα άκουγες παλια τις πεντάρες (δεν τις έχω προλάβει ) και υποθέτω ότι θα υπάρχουν πολλοί κυνηγαραιοι που αν μπορούσαν θα έριχναν 10ρες.
 
Τα άδεια τα πιάνεις καί με τούς αυτόματους .Το κατά ριπάς στα καρτερια όπως ακούς τις τριάδες θα άκουγες παλια τις πεντάρες (δεν τις έχω προλάβει ) και υποθέτω ότι θα υπάρχουν πολλοί κυνηγαραιοι που αν μπορούσαν θα έριχναν 10ρες.
Η δεκάρα 4 euros
 
Τα άδεια τα πιάνεις καί με τούς αυτόματους .Το κατά ριπάς στα καρτερια όπως ακούς τις τριάδες θα άκουγες παλια τις πεντάρες (δεν τις έχω προλάβει ) και υποθέτω ότι θα υπάρχουν πολλοί κυνηγαραιοι που αν μπορούσαν θα έριχναν 10ρες.
Μπορεί να έχεις δίκιο. Όμως εμένα προσωπικά δε με ενδιαφέρει καθόλου τί κάνει ο άλλος. Κομπλεξικός δεν είμαι. Μακάρι να τουφεκάει συνέχεια άσκοπα και έτσι να τις στέλνει όλες στο καρτέρι μου.
Αν θα έπρεπε να με πιάσει κόμπλεξ με κάποιον, αυτός θα έπρεπε να είναι ο κυνηγός που κάθεται ήσυχος και υπομονετικός στο καρτέρι του, έχει καλή απόκρυψη/παραλλαγή και με φαρμακερές μονοτουφεκιές καρπώνεται τις περισσότερες τσίχλες. Δηλαδή ο Νικόλαος Ρεντίφης μου έρχεται στο μυαλό, αυτός μπορεί να με έκανε κομπλεξικό αν τον είχα δίπλα μου. :) Γειά σου Νικόλαε!
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top