Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Εχω ριξει παλιοτερα αρκετα απο αυτα σε νουμερο 8.Ηταν πολυ καλα αλλα σε κρυο,παγωνια.Οσο πιο κρυο τοσο καλυτερο,στη ζεστη πολλα αιματα και ζωντανα.Πλεον ριχνω τα J&B light,που τα βρισκω πολυ καλα στους περισοτερους καιρους!
Ευχαριστώ Τάσο
 
Έριξα ένα κουτάκι νο8 φέτος νορμάλ ήταν, αλλά ο φετινός χειμώνας ήταν και ανοιξιάτικος.
Έριξα και 3-4 κουτάκια απ' το J&B Zenith νο8 μου άρεσαν περισσότερο, έκαναν πολύ ωραία σκοτωματα σε μακρινές αποστάσεις.
Αν θυμάμαι καλά 8,50€ τα έπαιρνα, φέτος μπορεί δεκαρικο
Το Zenith παραμένει στα 33gr ή το εχει κάνει 32gr...???
 
Στη σελίδα του γράφει 32γρ τώρα Κώστα.
Από τα δικά του πιο καλά μου έκατσαν τα fast για τσίχλες. Το super το 33αρι επίσης πολύ καλό τότε που το είχα ρίξει.
Παραμενει αρκετα καλο κ το fast 30 & το 33αρι του με ΜΒ32...
 
Με έφερε ο δρόμος σήμερα και πήρα δύο κουτια για δοκιμή, το θέμα είναι δύο από εδώ για δοκιμή, δύο από εκεί, θα έρθουν Χριστούγεννα και ακόμα θα δοκιμαζω, όμως με ιντριγκαρε η ονομασία
Λαυρέντη πάρε τώρα φυσίγγια που ξέρεις γιατί και να δοκιμάσεις κάτι το χειμώνα άμα θέλεις να πάρεις θα έχει τουλάχιστον 10€ οπότε κάνε μια αγορά με φυσίγγια που ξέρεις.
 
Λαυρέντη πάρε τώρα φυσίγγια που ξέρεις γιατί και να δοκιμάσεις κάτι το χειμώνα άμα θέλεις να πάρεις θα έχει τουλάχιστον 10€ οπότε κάνε μια αγορά με φυσίγγια που ξέρεις.
Μωρέ ξέρω τι φυσιγγια θέλω, αλλά έχουν πάει ήδη στο δεκάρικο
 
Σε δυο κουτια που εχω: 4αρια nsi percorso caccia 36 γρ σε μπλε διαφανη καλυκα και nsi lepre γκρι διαφανη καλυκα στα 38 γρ 3 νουμερο, παρατηρησα οτι σε ολα τα φυσιγγια υπαρχει σκορπισμενη μπαρουτη. Δεν ξερω εαν εχει γινει απ τον κατασκευστη επιτηδες για καποιο λογο ή εαν προκειται για προβληματικη γωμμωση. Θα ειναι αραγε αξιοπιστες οι πυροδοτησεις τους στο κυνηγι ή θα βλαστιμαω???
 
Που να τα φέρουν σε εμάς αυτά, ο αντιπρόσωπος είναι ότι να ναι. Μονοπώλιο!
Η συγκεκριμένη εταιρία βγάζει παπάδες...αλλά εδώ ούτε το 1/3 δεν έρχεται....το συγκεκριμένο πάντως που έβαλε ο φίλος, νομίζω βγαίνει μόνο στα 32γρ
 
Η συγκεκριμένη εταιρία βγάζει παπάδες...αλλά εδώ ούτε το 1/3 δεν έρχεται....το συγκεκριμένο πάντως που έβαλε ο φίλος, νομίζω βγαίνει μόνο στα 32γρ
Όχι βγαίνει Και στα 34γρ Λαυρέντη. Δεν το έχουν φέρει ποτέ εδώ. Το 34αρι το standard φέρνανε παλιά που ήταν το κορυφαίο για εμένα αλλά και αυτό εδώ και χρόνια δεν το φέρνει.
 
Σε δυο κουτια που εχω: 4αρια nsi percorso caccia 36 γρ σε μπλε διαφανη καλυκα και nsi lepre γκρι διαφανη καλυκα στα 38 γρ 3 νουμερο, παρατηρησα οτι σε ολα τα φυσιγγια υπαρχει σκορπισμενη μπαρουτη. Δεν ξερω εαν εχει γινει απ τον κατασκευστη επιτηδες για καποιο λογο ή εαν προκειται για προβληματικη γωμμωση. Θα ειναι αραγε αξιοπιστες οι πυροδοτησεις τους στο κυνηγι ή θα βλαστιμαω???
Η σκορπισμενη πυρίτιδα που αναφέρεσαι μιλάς μάλλον για 5-6πλακίδια πυρίτιδας να φανταστούμε? Αν ναι δεν πιστεύω ότι θα καταλάβεις κάτι στη τουφεκιά με αυτή τη μικροποσότητα.
 
Η σκορπισμενη πυρίτιδα που αναφέρεσαι μιλάς μάλλον για 5-6πλακίδια πυρίτιδας να φανταστούμε? Αν ναι δεν πιστεύω ότι θα καταλάβεις κάτι στη τουφεκιά με αυτή τη μικροποσότητα.
Ε.... Οχι μονο 5-6, να πουμε χοντρικα απο 10 εως 20 πλακιδια
 
Μπορει και παραπανω σε καποια φυσιγγια. Επηρεαζει την κατανομη???
Απλά επειδή είναι διαφανος ο καλυκας μπορείς και το βλέπεις!Αν δεις και σε άλλα αγοραστά φυσιγγια στο φως με τη βοήθεια μιας λάμπας θα δεις ότι και σε αυτά συμβαίνει αυτό.Η ταχύτητα της μηχανής που γεμίζει τα φυσίγγια είναι μεγάλη με αποτέλεσμα μερικά πλακίδια να μένουν δίπλα στον συγκεντρωτήρα.Επισης πολλές φορές λόγω στατικού ηλεκτρισμού κολλάνε πάνω στους συγκεντωτήρες πλακάκια από άλλες πυριτιδες που βρίσκονται στον χώρο συσκευασίας πριν μπουν στον κάλυκα. Φυσικά και όχι δεν σε επηρεάζει καθόλου!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top