Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Κλασικες ελληνικες π!π@ριες....S.G. Magnum συγκεντρωτηρα εχει κ ψαρωνουν τους αδαείς με παραπλανιτικες ορολογιες κ μη πω τιποτα αλλο βραδιατικα.....
Παρε παιδακι μου το 40αρι του Κουτουμανου να κανεις δουλεια σου....
Τι,το high speed ήταν και είναι παραπλανητική ορολογία???😳
 
Κλασικες ελληνικες π!π@ριες....S.G. Magnum συγκεντρωτηρα εχει κ ψαρωνουν τους αδαείς με παραπλανιτικες ορολογιες κ μη πω τιποτα αλλο βραδιατικα.....
Παρε παιδακι μου το 40αρι του Κουτουμανου να κανεις δουλεια σου....
Έτσι! Τίποτα το ιδιαίτερο.
 
Το ειδικο στοιχειο συγκεντρωσης τι να ειναι; Το εχει σφαξει κανενας;
Όταν το είχα ανοίξει, πριν κάνα 2 χρόνια, ήταν με Τέκνα στο 1,95, βύσμα Sg magnum και καψύλιο αν θυμάμαι καλά 686.
Στα 50 μέτρα.... ας μην συνεχίσω...
 
Τι,το high speed ήταν και είναι παραπλανητική ορολογία???😳
Καλό ερώτημα.
Λεω για το OVER MAX παιδια....για τη φραση "πάνω απο τα όρια" η οποία αναγραφετε στη συσκευασια...ναι ειναι παραπλανητικη.
Όταν το είχα ανοίξει, πριν κάνα 2 χρόνια, ήταν με Τέκνα στο 1,95, βύσμα Sg magnum και καψύλιο αν θυμάμαι καλά 686.
Στα 50 μέτρα.... ας μην συνεχίσω...
Και με m92s ηταν κ 688 πριν 3-4 χρονια...κ ρελιασμενο στα 58.5+mm...ναι, πανω απο τα 58.5mm....γιατι;;;;;
Γιατι δεν πατιωταν αλλο το βυσμα.....
 
Λεω για το OVER MAX παιδια....για τη φραση "πάνω απο τα όρια" η οποία αναγραφετε στη συσκευασια...ναι ειναι παραπλανητικη.

Και με m92s ηταν κ 688 πριν 3-4 χρονια...κ ρελιασμενο στα 58.5+mm...ναι, πανω απο τα 58.5mm....γιατι;;;;;
Γιατι δεν πατιωταν αλλο το βυσμα.....
Δε θυμάμαι το ύψος που είναι ρελιασμενα αυτά που έχω, εάν καταφέρω να τα ξεθάψω θα το μέτρησω.

Παντως όταν είχε βγάλει τα 10βολα 3" target lock( ετσι νομιζω τα έλεγε) πριν πολλά χρόνια είχα μείνει πολύ ικανοποιημένος (δυστυχώς δεν κράτησα κανένα ούτε είχα ανοίξει).
Λογικά θα είχαν και αυτά Sg magnum.
 
Εγώ τα είχα δοκιμάσει στον λαγό όταν τα πρωτοεβγαλε κ δεν μου άρεσαν.στα μισά από το κουτί το αστέρι μπροστά είχε βαθούλωμα προς τα μέσα κ τρύπα στη μέση που φαινοτανε τα σκάγια.σαν κρατήρας ηφαιστείου.πρεπει κ τα σκάγια να ήταν μικρότερα από αυτά που έγραφε το κουτί απ' όσο θυμάμαι
 
Εγώ τα είχα δοκιμάσει στον λαγό όταν τα πρωτοεβγαλε κ δεν μου άρεσαν.στα μισά από το κουτί το αστέρι μπροστά είχε βαθούλωμα προς τα μέσα κ τρύπα στη μέση που φαινοτανε τα σκάγια.σαν κρατήρας ηφαιστείου.πρεπει κ τα σκάγια να ήταν μικρότερα από αυτά που έγραφε το κουτί απ' όσο θυμάμαι
Σε αυτό έχεις δίκιο, όντως κάποια είχαν κρατήρα.
 
Δε θυμάμαι το ύψος που είναι ρελιασμενα αυτά που έχω, εάν καταφέρω να τα ξεθάψω θα το μέτρησω.

Παντως όταν είχε βγάλει τα 10βολα 3" target lock( ετσι νομιζω τα έλεγε) πριν πολλά χρόνια είχα μείνει πολύ ικανοποιημένος (δυστυχώς δεν κράτησα κανένα ούτε είχα ανοίξει).
Λογικά θα είχαν και αυτά Sg magnum.
12/76 Cx 2,3 tecna sg magnum 10βολο μολύβδινα χωρίς μπάφερ χαρτάκι αστέρι. Πολύ καλό στην αρχή!!
 
Κλασικες ελληνικες π!π@ριες....S.G. Magnum συγκεντρωτηρα εχει κ ψαρωνουν τους αδαείς με παραπλανιτικες ορολογιες κ μη πω τιποτα αλλο βραδιατικα.....
Παρε παιδακι μου το 40αρι του Κουτουμανου να κανεις δουλεια σου....
Αυτό που λέει semi Magnum Κουτουμανος 40 gr Κωσταντη; Δεν το έχω ρίξει ποτέ, είναι καλό φυσίγγι; Ξέρουμε πυρίτιδα;
 
12/76 Cx 2,3 tecna sg magnum 10βολο μολύβδινα χωρίς μπάφερ χαρτάκι αστέρι. Πολύ καλό στην αρχή!!
Είχα πολύ καλές τουφεκιες Μιχάλη, τα τελευταία χρόνια δεν ξέρω πως είναι, ούτε τα καινούργια που έχει βγάλει δοκίμασα.
 
Είχα πολύ καλές τουφεκιες Μιχάλη, τα τελευταία χρόνια δεν ξέρω πως είναι, ούτε τα καινούργια που έχει βγάλει δοκίμασα.
Στη συνέχεια άλλαξε κι αυτό όπως όλα προς το χειρότερο. Τα τελευταία χρόνια κάνω ιδιογομωση και δεν ασχολούμαι με εμπορικά. Άλλωστε μια τουφεκιά που με πρόδωσε σε γουρούνι με έκανε ιδιογομωτη. Νορμάλ τουφεκιά κι όλα τα δράμια 10/10 κολλημένα στο δέρμα. Όχι με το συγκεκριμένο φυσίγγι βέβαια. Έχει βγάλει κι άλλα, αλλά δεν έχω ιδέα τι κάνουν.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top