Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Αφού σου πάνε εσένα, η γνώμη μας περιττεύει ;) μια χαρά φυσίγγια είναι , ίσως δυνατά για καλοκαίρι όπως λέει και ο Μάριος, αν και με το όπλο που έχεις πιστεύω θα τα διαχειρίζεται μια χαρά και το καλοκαίρι. Αλλά πας στο κίτρινο το 30αρι όπως λες και είσαι υπερκομπλέ! Αλλά γτ 10αρακι στα τρυγόνια;.xm.
 
Για περισσότερα σκάγια?????
Τα 8αρια στα 30 γραμμάρια έχουν πάνω από 400 σκάγια (γύρω στα 424) υπεραρκετά να γεμίσουν ένα τρυγόνι σκάγια με τσοκ 3 και 4 άστρα σε αποστάσεις από 20 έως και κοντά 35 μέτρα. Με μεγαλύτερο πλεονέκτημα την πολύ ανώτερη ταχύτητα και διάτρηση σε σχέση με τα 10αρακια... Τα 10αρακια είναι καλά για την τσίχλα, όχι για το τρυγόνι
 
Είναι θέμα ψυχολογίας τότε... Πάντως με 10ρακια κυνηγάω αρκετά χρόνια όλα τα φτερωτά.. Από τσίχλες μέχρι και φάσσες σε ορισμένες περιπτώσεις... Μπεκατσες.... Και λαγό στα 5-10 μέτρα.. Κτλ κτλ.... Είμαι fun του νούμερου 10 όπως καταλαβαίνετε... Μην με παρεξηγήσετε... .hunter.1το
 
Τα πιο οικονομικα αμερικανικα που εχω βρει στα δεκα ευρω ειναι τα federal τα οποια βγενουν σε 8-9
Τα top gun μάλλον εννοείς, με την πρώτη ευκαιρία θα σφαξω και τα δύο να δούμε υλικά (Μάνο ετοιμασου). Το remington το εχω βρει πολύ ποιο αποδοτικό και σταθερό .
 
Τα top gun μάλλον εννοείς, με την πρώτη ευκαιρία θα σφαξω και τα δύο να δούμε υλικά (Μάνο ετοιμασου). Το remington το εχω βρει πολύ ποιο αποδοτικό και σταθερό .
Κατι πρεπει να γινεται με τα φεντεραλ. Ειχα παρει σε νο 6 και ηταν ευρωοαικα 6αρια μεσα
 
Κατι πρεπει να γινεται με τα φεντεραλ. Ειχα παρει σε νο 6 και ηταν ευρωοαικα 6αρια μεσα
Έχω την εντύπωση ότι τα φθηνά της τα γέμιζει σε ισπανικους κάλυκες (με κάθε επιφύλαξη ) δεν ξέρω για τα υπόλοιπα υλικά.
 
Τα 8αρια στα 30 γραμμάρια έχουν πάνω από 400 σκάγια (γύρω στα 424) υπεραρκετά να γεμίσουν ένα τρυγόνι σκάγια με τσοκ 3 και 4 άστρα σε αποστάσεις από 20 έως και κοντά 35 μέτρα. Με μεγαλύτερο πλεονέκτημα την πολύ ανώτερη ταχύτητα και διάτρηση σε σχέση με τα 10αρακια... Τα 10αρακια είναι καλά για την τσίχλα, όχι για το τρυγόνι
Ειναι και συγκεντρωτικο πολυ..Δεν χρειαζεσαι κατι αλλο..
 
Δηλαδη εχουν νιτρο μεσα αντι πυριτιδα?
Τα μαυρα που γραφουν duck/feasant load ειναι καιποα ειδικη γομωση για παπια και φασιανο?
Παλιά Παναγιώτη πριν την εμφάνιση των ατσσλινων κυνηγούσαν με το ίδιο φυσιγγι όλα και υδρόβια και φασιανο , αγριογαλλο.
Το νιτρο πρέπει να σημαίνει περισσότερο ποσοστό νιτροκυταρινης στην πυρίτιδα αν κάνω λάθος να με διορθώσουν τα παιδιά.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top