Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
1050 bar ,ανοιξε ενα 28γρ τραπ να δουμε εχει τον ισπανικο συγκεντρωτηρα μεσα?θα σου πει ο τασος!γιατι 28γρ τραπ ,δεν υπαρχει.[πρεπει να ειναι και κακοτυπωμενο με μαυρα γραμματα σε μπλε καλυκα fiocchi!]για τσεκαρε το?
 
Εχθες στο σκοπευτηριο καταλαβα για ακομα μια φορα ποσο πισω ειμαστε στα φυσιγγια 28 γραμμαριων.έπεσε στα χέρια μου ενα φυσιγγι 28αρι νουμερο 7,5 της gamebore μαλινη ταπα.τα εριχνε ενας αγγλος και του ζήτησα να μου δωσει ενα.αν και οι σατανάδες της ιδιογομωσης μου ζήτησαν να το σφαξω αρνήθηκα επιμονα.το απογευμα θα το βαλω φωτο να το δειτε.κάποια στιγμη πρεπει να παμε λιγο μπροστα
 
Last edited:
Καλημερα. Εγραψα και χθες πως πηρα 2 κουτια imperial 28 TIRO no 7,5 για δοκιμη και γιατι οχι για την εναρξη. Πανω ο καλυκας γραφει TRAP(!) . στο κουτι γραφει made in the EU. Οτι ξερει οποιος θελει ας μου πει!

Ζυγισε τα σκαγια για να εισαι σιγουρος....sarcastic.
οχι μωρε ενταξει,28γρ θα ειναι..
Απλα πολλοι γραφουν οτι να νε..

28gr trap??? Λίγο δύσκολο.. 24άρια είναι του τραπ..εκτός και αν είναι από άλλη εποχή..

1050 bar ,ανοιξε ενα 28γρ τραπ να δουμε εχει τον ισπανικο συγκεντρωτηρα μεσα?θα σου πει ο τασος!γιατι 28γρ τραπ ,δεν υπαρχει.[πρεπει να ειναι και κακοτυπωμενο με μαυρα γραμματα σε μπλε καλυκα fiocchi!]για τσεκαρε το?
Μη σας φαίνεται παράξενο που γράφει TRAP ενώ είναι 28 gr !!! Τα 24 gr είναι υποχρεωτικά στο Ολυμπιακό Trap (ή International Trap), αυτό δηλαδή που ξέρουμε εμείς εδώ (όπως και στο ολυμπιακό Skeet). Υπάρχουν όμως και παραλλαγές αυτών των αθλημάτων, κυρίως στην Αμερική κι όχι μόνο, όπου οι γομώσεις που επιτρέπονται και χρησιμοποιούνται κυρίως, είναι 1 oz. (~28 γρ.), ακόμη και 1-1/8 oz. (~32 γρ.) και Νο σκαγιών 7-1/2 και 8.
Π.χ. στο Handicap Trap, που το ρίχνουν όχι από τις 16 γυάρδες (~ 15μ. - για την ακρίβεια 14,6 μ.) από τη μηχανή (όπως το ολυμπιακό, και το απλό αμερικανικό, και το Double Trap), αλλά από μεγαλύτερη απόσταση, από τις 20 γυάρδες έως και τις 27 γυάδρες, ανάλογα με τις προηγούμενες επιδόσεις του σκοπευτή. Ειδικά από τη γραμμή των 27 γυαρδών η γόμωση που ρίχνουν σχεδόν όλοι, το κλασικό λεγόμενο "Handicap Trap Load", είναι 1-1/8 oz. No 7-1/2 ... ;)
 
Εχθες στο σκοπευτηριο καταλαβα για ακομα μια φορα ποσο πισω ειμαστε στα φυσιγγια 28 γραμμαριων.έπεσε στα χέρια μου ενα φυσιγγι 28αρι νουμερο 7,5 της gamebore μαλινη ταπα.τα εριχνε ενας αγγλος και του ζήτησα να μου δωσει ενα.αν και οι σατανάδες της ιδιογομωσης μου ζήτησαν να το σφαξω αρνήθηκα επιμονα.το απογευμα θα το βαλω φωτο να το δειτε.κάποια στιγμη πρεπει να παμε λιγο μπροστα
Στειλτο να του κανω μια ...λαπαροσκοπηση!
Θα στο επιστρεψω ατοφιο!:)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top