Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Εγώ χθες έριξα πάλι FALCOCCI. Μάλιστα έριξα μια ματιά και στην κούτα, αλλά ούτε εκεί έγραφε κάποιο επιπλέον στοιχείο για την εταιρεία, πέρα από αυτό που γράφει στο κουτί, FALCOCCI S.p.a - CATANIA ITALIA ... Τίποτα άλλο, ούτε διεύθυνση ούτε τηλέφωνο ούτε email ούτε κανένα αριθμό lot, τίποτα!!!
Πάντως όπου και να φτιάχνονται, είτε στην Catania είτε στον Pyrgo είτε στην Colopeteinitsa ... καλά φυσίγγια είναι !!! Αν και δεν βρέθηκα στην καλύτερη μου μέρα, πέτυχα μερικά πολύ μακρινά σπασίματα (πες κατά τύχη) πολύ εντυπωσιακά! Και με τσοκ κάτι λιγότερο από 5/10 ... Και από ανάκρουση μαλακά και άνετα, περίπου σαν τα Lambro. Μόνο η τιμή που μας τα δίνουν στο σκοπευτήριο είναι εξωφρενική, είναι κοροϊδία ρε γαμώτο, πρέπει το συντομότερο να κάνω κι εγώ καμία προμήθεια είτε από Κένταυρο είτε από Ρουμελιώτη ...
 
Δυσκολα θα τα αλλαξω τα due νομιζω. Δοκιμασα Lambro, δοκιμασα λιγα Ρουμελιωτη, Κενταυρο και τωρα και παλιοτερα, αλλα τελικα οποτε δοκιμασα να τα αλλαξω ηθελε χρονο προσαρμογης πολυ. Παντως και τα Ρουμελιωτης και τα Κενταυρος ειναι αξιοπρεπεστατα φυσιγγια, τουλαχιστον αυτη την αισθηση μου εχουνε δωσει, αν και τα Ρουμελιωτης εχουν ελαχιστα αυξημενη ανακρουση σε σχεση με του Κενταυρου
 
Δυσκολα θα τα αλλαξω τα due νομιζω. Δοκιμασα Lambro, δοκιμασα λιγα Ρουμελιωτη, Κενταυρο και τωρα και παλιοτερα, αλλα τελικα οποτε δοκιμασα να τα αλλαξω ηθελε χρονο προσαρμογης πολυ. Παντως και τα Ρουμελιωτης και τα Κενταυρος ειναι αξιοπρεπεστατα φυσιγγια, τουλαχιστον αυτη την αισθηση μου εχουνε δωσει, αν και τα Ρουμελιωτης εχουν ελαχιστα αυξημενη ανακρουση σε σχεση με του Κενταυρου
Πόσο τα πληρώνεις ρε βικτωρα?
 
Τιποτα γιωργο.για μενα του κενταυρου εχουνε καλυτερη συγκεντρωση και πιο μαλακή τουφεκια.τα due τα εχω ριξει και στο κυνηγι χωρις να μ ενθουσιασουν.καλα υλικα μεν αλλα πληρωνεις φίρμα δε.απλα ειναι τι βολευει τον καθενα.όταν δεν εχεις μαζεμενα 100 ευρω για του κενταυρου και ζοριζεσαι ειναι πιο ευκολο να παρεις δυο κουτακια απο ενα ραφι.ειναι καλο φυσιγγι για σκοπευτηριο αλλα πανακριβο.καλυτερο ομως απ το πρασινο του λαμπρου
 
Δηλαδή τι κάνει αυτό το φυσιγγι, που δεν το κάνουν τα Κένταυρος και Ρουμελιώτης;
Σίγουρα δίνει κατανομή που ανταποκρίνεται που πιο σωστά στον βαθμό σύσφιξης με καλύτερη περιφέρεια...λόγω piston skeet...έχει μεγαλύτερες ταχύτητες....και επίσης και πιο αισθητό λακτισμα!
 
Σημερα πηγα πηρα κατι φυσιγγια αδρανειας για τα αλλα που ειχα τα εχασα... Δεν αντεξα και πηρα ενα κουτι vendeta νο7... Ηθελα κατι με c7 για τα αγριοπεριστερα μεχρι σεπτεμβρη... Τα χω συνδεσει αυτα τα φυσιγγια με τα κυνηγια αυτα.. Σωστα επραξα? Δεν τα εχω ρηξει ποτδ!
 
Σημερα πηγα πηρα κατι φυσιγγια αδρανειας για τα αλλα που ειχα τα εχασα... Δεν αντεξα και πηρα ενα κουτι vendeta νο7... Ηθελα κατι με c7 για τα αγριοπεριστερα μεχρι σεπτεμβρη... Τα χω συνδεσει αυτα τα φυσιγγια με τα κυνηγια αυτα.. Σωστα επραξα? Δεν τα εχω ρηξει ποτδ!
Κ εγώ τα σκεφτόμουν σε 7αρι για φασσες σαν 1ο,περιμενω να τα δοκιμάσεις να μου πεις κ μένα τι παιζει
 
Σημερα πηγα πηρα κατι φυσιγγια αδρανειας για τα αλλα που ειχα τα εχασα... Δεν αντεξα και πηρα ενα κουτι vendeta νο7... Ηθελα κατι με c7 για τα αγριοπεριστερα μεχρι σεπτεμβρη... Τα χω συνδεσει αυτα τα φυσιγγια με τα κυνηγια αυτα.. Σωστα επραξα? Δεν τα εχω ρηξει ποτδ!
Θες c7 σε ετοιματζιδικο φυσιγγι για περιστεροειδη και δεν πήρες τα classica???τα συγκεκριμένα δεν τα έχω δουλέψει ποτε!
 
Ασε
Θες c7 σε ετοιματζιδικο φυσιγγι για περιστεροειδη και δεν πήρες τα classica???τα συγκεκριμένα δεν τα έχω δουλέψει ποτε!
Ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου οτι θα παιρνω 2 κουτια το μηνα μεχρι την εναρξη... Με την τιμη που τα εδινε το μαγαζι αστο... Θα ψαχτω και θα περιμενω για καμια προσφορα η καλυτερη τιμη να τα χτυπησω. Ειχα παει για αλλα πραματα. 2 κουτια να επαιρνα 19 ευρω!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top