Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
τα έχει ρίξει κάποιος να μας πει εντυπώσεις ;
Game_Load_36.jpg
 
Καλησπερίζω την κοινότητα!

Κάποια παλιά B&P 3MB TRICOLOR 34gr (τα χάρτινα) που έχω ήταν με κάλυκα GORDON ενώ αυτά που πήρα πρόσφατα δεν είναι, αντίθετα με την περιγραφή της αντιπροσωπίας.
Μήπως είναι ένδειξη υποβάθμισης; Για ποιο λόγο άραγε να άλλαξε τον ―σήμα κατατεθέν― κάλυκα σε ένα τέτοιο φυσίγγι;
Ξέρει κανείς αν είναι εφάμιλλα με τα παλιά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 
Καλησπερίζω την κοινότητα!

Κάποια παλιά B&P 3MB TRICOLOR 34gr (τα χάρτινα) που έχω ήταν με κάλυκα GORDON ενώ αυτά που πήρα πρόσφατα δεν είναι, αντίθετα με την περιγραφή της αντιπροσωπίας.
Μήπως είναι ένδειξη υποβάθμισης; Για ποιο λόγο άραγε να άλλαξε τον ―σήμα κατατεθέν― κάλυκα σε ένα τέτοιο φυσίγγι;
Ξέρει κανείς αν είναι εφάμιλλα με τα παλιά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Δεν τα χω δοκιμάσει ποτέ αλλά πρόσφατα κάποιος συνάδελφος έκανε δοκιμές στον πίνακα και από ότι φαίνεται οι τουφεκιά του είναι φαρμάκι.
Σήμερα στο σκοπευτήριο είπα να ρίξω μερικά φυσίγγια στον πίνακα , όμως με πήρε η ώρα και η δοκιμές έγιναν με 30 βαθμούς.... 35 μέτρα απόσταση FABARM ELOS 2 άστρα. Άσχετη διαπίστωση, η κάμερα του κινητού είναι απαράδεκτη.

APE Tordo 32gr No9.


B&P Mb32 32gr No7.


B&P Tricolor 34gr No5.


B&P Tricolor 34gr No6.


FANTOM Sporting 28gr No7,5.


MB32 1,80x33gr No 8,5 Μάλλινη και ρέλι


PSB2 34gr No7,5 Μάλλινη 6άστερο
Ωραίος ο καλυκας gordon αλλά δεν νομίζω να έχει τόσο μεγάλη διαφορά.
 
Καλησπερίζω την κοινότητα!

Κάποια παλιά B&P 3MB TRICOLOR 34gr (τα χάρτινα) που έχω ήταν με κάλυκα GORDON ενώ αυτά που πήρα πρόσφατα δεν είναι, αντίθετα με την περιγραφή της αντιπροσωπίας.
Μήπως είναι ένδειξη υποβάθμισης; Για ποιο λόγο άραγε να άλλαξε τον ―σήμα κατατεθέν― κάλυκα σε ένα τέτοιο φυσίγγι;
Ξέρει κανείς αν είναι εφάμιλλα με τα παλιά;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Ειμαι περίεργος με την αλλαγή, αν μπορείς βάλε φωτογραφία να δούμε τις διαφορές.
 
Δεν τα χω δοκιμάσει ποτέ αλλά πρόσφατα κάποιος συνάδελφος έκανε δοκιμές στον πίνακα και από ότι φαίνεται οι τουφεκιά του είναι φαρμάκι.

Ωραίος ο καλυκας gordon αλλά δεν νομίζω να έχει τόσο μεγάλη διαφορά.

Ευχαριστώ πολύ κωνσταντίνε! You make my day!

Συμφωνώ για τη μικροδιαφορά στο αποτέλεσμα, αλλά, όσον αφορά στην ποιότητα, είμαι λίγο ψείρας και επηρεάζει υπερβολικά την ψυχολογία μου η παραμικρή έκπτωση. :)

Νά 'σαι καλά!.shake hands.
 
Ειμαι περίεργος με την αλλαγή, αν μπορείς βάλε φωτογραφία να δούμε τις διαφορές.

Ορίστε Νικολή:


Και στην εταιρική φωτογραφία προιόντος το μέταλλο δεν είναι GORDON. Επίσης, σε αυτά που πήρα το χρώμα του χάρτινου κάλυκα είναι αυτό που φαίνεται στην παραπάνω φωτογραφία, δηλαδή ανοιχτό πράσινο το οποίο δεν κάνει και καλό κοντράστ με τα χρυσά γράμματα.
 
Last edited:
Είναι αρκετά παλιά αυτά που έχεις.. από όταν άλλαξε η συσκευασία και έπειτα άλλαξαν και τον κάλυκα νομίζω.. το 36 είναι με Gordon..

Και είναι και το τελευταίο φυσίγγι αυτό που φαίνεται.

Αναρωτιέμαι λοιπόν αν το μοναδικό της χάρτινο το έχει δώσει φασόν σε κάποια άλλη εταιρία, γι' αυτό έθεσα και το ερώτημα.
 
Και είναι και το τελευταίο φυσίγγι αυτό που φαίνεται.

Αναρωτιέμαι λοιπόν αν το μοναδικό της χάρτινο το έχει δώσει φασόν σε κάποια άλλη εταιρία, γι' αυτό έθεσα και το ερώτημα.
Φασόν δεν νομίζω.. ίσως να θέλησε με τον κλασικό κάλυκα να κρατήσει το φυσιγγι λίγο πιο παραδοσιακό να θυμίζει τα παλιά.. γιαυτο και άλλαξε το Gordon που είναι μεταγενέστερος.. ίσως..
 
Φασόν δεν νομίζω.. ίσως να θέλησε με τον κλασικό κάλυκα να κρατήσει το φυσιγγι λίγο πιο παραδοσιακό να θυμίζει τα παλιά.. γιαυτο και άλλαξε το Gordon που είναι μεταγενέστερος.. ίσως..

Έτσι όπως το θέτεις δείχνει προσπάθεια βελτίωσης και όχι συμπίεσης κόστους που υποψιάστηκα αρχικά.
Anyway, ελπίζω το αποτέλεσμα να είναι καλύτερο αφού συμπαθώ ιδιαίτερα τα φυσίγγια της και δεν θα ήθελα να με απογοητεύσουν.

Ευχαριστώ!
 
Έτσι όπως το θέτεις δείχνει προσπάθεια βελτίωσης και όχι συμπίεσης κόστους που υποψιάστηκα αρχικά.
Anyway, ελπίζω το αποτέλεσμα να είναι καλύτερο αφού συμπαθώ ιδιαίτερα τα φυσίγγια της και δεν θα ήθελα να με απογοητεύσουν.

Ευχαριστώ!
Δοκιμάζεις και βλέπεις! ;)
 
Ορίστε Νικολή:


Και στην εταιρική φωτογραφία προιόντος το μέταλλο δεν είναι GORDON. Επίσης, σε αυτά που πήρα το χρώμα του χάρτινου κάλυκα είναι αυτό που φαίνεται στην παραπάνω φωτογραφία, δηλαδή ανοιχτό πράσινο το οποίο δεν κάνει και καλό κοντράστ με τα χρυσά γράμματα.
Μάλιστα, δεν τα είχα ξαναδεί.
Όπως λέει ο Κωνσταντίνος δεν υπάρχουν διαφορές. Η bascheri με τον κάλυκα Gordon δήλωνε καλύτερο χρόνο καύσης υπαρκτό γεγονός κατά τις μετρήσεις των φυσιγγίων της στο κανονάκι δοκιμών με άλλους κάλυκες. Αριθμητικά οι διαφορές ηταν μερικές δεκάδες στο νάνο δευτερολέπτο. Καλύτερη άποψη σε αυτά έχουν οι ιδιογομώτες.
Εγώ προσωπικά το θεωρώ μάρκετινγκ.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top