Γνώμες Φυσιγγίων

Συγγνώμη για το off topic αλλά θυμήθηκα ένα καλό ανέκδοτο σχετικό με τα σκάγια. Γυρνάει ο κυνηγός σπίτι μ έναν λαγό, τον μαγειρεύει η γυναίκα του και τον τρώνε μαζί με τα παιδιά του, το βράδυ τον φωνάζει ο μικρός του γιος, Μπαμπά μπαμπά κατουραω σκάγια, Δεν πειράζει αγόρι μουτου λέει αυτός, Θα φύγουν με ένα δύο κατουρήματα, Μετά από λίγο φωνάζει ο μεγάλος του γιος, Μπαμπά μπαμπά τρέχα, Τι έγινε κατουράς κι εσύ σκάγια; του λέει ο μπαμπάς κυνηγος, Όχι λέει ο μεγάλος γιος κλαίγοντας, Βαρεσα μαλακια και σκότωσα τον παππού .sarcastic.
 
Μέχρι 7,5.
Απο πολυχρονη προσωπικη εμπειρια σε αυτο το κυνηγι και με δοκιμες σε Νο σκαγιων απο Νο 4 εως Νο 9 εχω καταληξει οτι το πλεον καταλληλο νουμερο σκαγιων στην περδικα,με το οποιο δεν ειχα ποτε ζωντανα πουλια ,ειναι το Νο 7 και Νο 7,5......
 
Με gm3 θα είναι μάλλον οι παλιές παρτίδες.αν έχει τελειώσει του Ναυπλιώτη οι καινούργιες παρτίδες θα είναι με d20
Με d20 ήταν κάποτε το κίτρινο, τώρα δεν ξέρω...
Δεν μπορούσα να πετύχω ούτε γάϊδαρο στην ανηφόρα
 
Με d20 ήταν κάποτε το κίτρινο, τώρα δεν ξέρω...
Δεν μπορούσα να πετύχω ούτε γάϊδαρο στην ανηφόρα
Το 30ρι ναι ...και το veloce...το πρώτο το δοκίμασα πέρσι μου άρεσε πολύ και με δύσκολους καιρούς με κάτι νοτιαδες του Οκτωβρίου και φουλ υγρασιες αξιοπρεπεστατο
 
Με d20 ήταν και αυτό. Δεν πετυχαινα τυραννοσαυρο δεμένο στο παλούκι...
View attachment 89794
Μ αυτό δε πετυχαινες τίποτα γιατί είναι πιο αργό απ' το ριπλευ.αν το βρεις όμως δεν το αλλάζεις.σκοτωνει πάρα πολύ μακριά.το έκοψα γιατί σταματήσανε κάποια στιγμή να το φέρνουνε.τωρα μπορεί να έχει έρθει παλι
 
Το 30ρι ναι ...και το veloce...το πρώτο το δοκίμασα πέρσι μου άρεσε πολύ και με δύσκολους καιρούς με κάτι νοτιαδες του Οκτωβρίου και φουλ υγρασιες αξιοπρεπεστατο
Η πρώτη παρτίδα κίτρινα που έβγαλε ήταν πολύ καλά σε όλους τους καιρούς.η επόμενη μόλις κρύωνε λίγο ο καιρός έκλανε μεντες
 
Back
Top