Δοκιμές διάτρησης

  • Thread starter Thread starter leo
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Βάλε κάνα τενεκέ κι άσε τα τσάγια
Έχω τουφεκισει τρείς αποθήκες τενεκέδες, μην με μπλέκεις πάλι .pray to God.
Βασίλη το καλό 5αρι περνάει τον τενεκέ στα 35 μέτρα κ το καλό 6αρι έχει την εικόνα που έχουν οι τενεκέδες σου στα 33 μέτρα, στα 30 συνήθως περνάνε περισσότερα σκάγια...
Εμπειρίκα είναι βέβαια όλα αυτά, δεν έχουν κάποια βάση, γρήγορος δικός μου τρόπος είναι βασισμένος σε φυσίγγια που σκότωναν πολύ καλά στο κυνήγι κ μεταφέρθηκαν στον τενεκέ...
Για να σου πω βέβαια κ το άλλο... Δύσκολα θα βρεις μεγάλες διαφορές σε αυτές τις αποστάσεις από όπλο σέ όπλο στο κέντρο της τουφεκιας...έχω δοκιμάσει πολλά, πάνω κάτω τα ίδια τρυπάνε... Πιο ανοιχτά από το κέντρο τι να γίνεται άραγε?
 
Για να σου πω βέβαια κ το άλλο... Δύσκολα θα βρεις μεγάλες διαφορές σε αυτές τις αποστάσεις από όπλο σέ όπλο στο κέντρο της τουφεκιας...έχω δοκιμάσει πολλά, πάνω κάτω τα ίδια τρυπάνε... Πιο ανοιχτά από το κέντρο τι να γίνεται άραγε?
Τι να σου πω βρε Άρη ... 2 τενεκέδια είχα.
Έριξα τα Gamebore που παρόλο που τα έθαβα (για να πικάρω τον @leo) πίστευα σε αυτά και τα Rem σαν αναφορά ... μετά έριξα φυσίγγια που γενικώς δεν μου αρέσουν.
Αν έχεις κάνει δοκιμές περιφερειακής διάτρησης με διαφορετικά όπλα πες μου αποτελέσματα.
 
Αν πάρω τη urica2-stonecoat(ότι κάτσει από τα δύο)θα ρίξω σε δύο τενεκέδες mb long range 6 και percorso 6 στα 35m αν τρυπίσει η beretta πιο πολλά από την benelli τότε η benelli θα βγαίνει από τη ντουλάπα μόνο για περπατητό τσίχλας αν τρυπίσει πιο πολλά η benelli την άλλη μέρα θα μπει για πούλημα η beretta!!!
 
Προχθές έριξα στα 34 μέτρα με 7αρια 32 γραμμάρια και κάποια τον πέρασαν. Να πάω να τον βρω;😄😄
Φυσέκι δεν είπες ... καμιά κατιούσα με την μισή Αλλατίνη μέσα έριξες ?
Δεν σου ξαναμιλάω σήμερα ... μου κάνεις πόλεμο "μηνυμάτων" για να μου τελειώσουν. 😂

Και εγώ μια φορά έριξα κάτι 9άρια και σχηματίστηκε αρτεσιανό συντριβάνι 🤣
 
Κάποιος από εδώ μέσα δίνει πληροφορίες στον Σοφοκλή

https://www.kynigesia.gr/opla-vlitiki/tenekedo-achies-kai-tenekedo-achoi-peri-kannis-to-anagnosma/
Οι τενεκεδομαχοι τους τενεκεδες τους, οι εταιρείες τους τενεκεδες τους,
Ο τενεκες τρυπάει τενεκε κ πάει λέγοντας.
Το μόνο κακο, τους τενεκεδες των εταιρειών τους πληρώνουμε ακριβά κ μετά πληρώνουμε κ ορίτζιναλ τενεκεδες φέτας κτλπ για να δούμε τι δεν πάει καλά με τον πρώτο τενεκε.
Οπλο λέγεται το χειροποίητο. Όλα τα άλλα λέγονται λαϊκό λαχείο.
 
Back
Top