Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Διαφωνω Δημητρη!
Οταν βλεπεις οτι τα μοντελα σε εχουν ξεφτιλισει , μια, δυο, τρεις, σαν επιστημονας κρατας μια πισινη για να μη συνεχισεις να ξεφτιλιζεσαι!
Αυτοι ομως προσπαθουν να εντυπωσιασουν, και αν πετυχει να πουν : Το ειπα!
Πονταροντας στην μνημη χρυσοψαρου που εχουμε....

Ελεγε ο χοντρουλης μετεωρολογος για χιονια σημερα στο β προαστεια της Αττικης ....και βγαινει το πρωι η πιτσρικα ρεπορτερ και του λεει : που ειναι τα χιονια?
Και κοιταζε σαν μαλακας....
Οχι φιλε μου, αυτο δεν λεγεται επιστημη...
Και ενταξει εμεις χανουμε ενα κυνηγι, αλλος ομως χαλαει ολο τον προγραμματισμο του αν τους ακουσει...
Δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα .
Οι τσοπανοι πιο καλα τα βγαζουν τα προγνωστικα
 
στασου!που πας!θα ριξει χιονια!
Με τα τωρινά δεδομένα παλικάρια πάμε για στρωσιματα αρκετά χαμηλα σε μεγάλο μέρος της χωρας. Αν βγουν αυτά που δείχνουν θα κάνετε πολλές μέρες να περάσετε την γέφυρα για να έρθετε κατά εδω. Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να γίνουν τετοια ακραία πραγματα.
 
Με τα τωρινά δεδομένα παλικάρια πάμε για στρωσιματα αρκετά χαμηλα σε μεγάλο μέρος της χωρας. Αν βγουν αυτά που δείχνουν θα κάνετε πολλές μέρες να περάσετε την γέφυρα για να έρθετε κατά εδω. Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να γίνουν τετοια ακραία πραγματα.
Θα έχουνε πολλές απαγορεύσεις ..
Σε πολλές περιοχές ...
 
Θα έχουνε πολλές απαγορεύσεις ..
Σε πολλές περιοχές ...
Οι απαγορεύσεις είναι το τελευταίο που με απασχολεί αδερφε. Καταστροφές να μην έχουμε παλι. Η Αριάδνη μας ξεπατωσε τις ελιές και είπαμε το λάδι λαδάκι για δύο τρια χρονια. Αν είναι να κάνει κάτι ας κάνει μια Μήδεια 2!!!
 
Οι απαγορεύσεις είναι το τελευταίο που με απασχολεί αδερφε. Καταστροφές να μην έχουμε παλι. Η Αριάδνη μας ξεπατωσε τις ελιές και είπαμε το λάδι λαδάκι για δύο τρια χρονια. Αν είναι να κάνει κάτι ας κάνει μια Μήδεια 2!!!
Καλά τα λες πατρίδα!
 
Το ECMWF μας αφήνει εκτός φαινομένων στην κεντρική Μακεδονία ενώ το GFS μας έχει και εμάς στο παιχνίδι!
Να δούμε πιο θα βγει αληθινό....
Ως συνήθως απ ότι έχω παρατηρήσει,
όταν έχει χιόνια από κεντρική Ελλάδα και νοτιότερα σε εμάς εδώ βόρεια και βορειοανατολικά δεν έχει φαινόμενα ή εχει πολυ εξασθενημενα.
Άρα θα ποντάρω στο πρωτο αφού όλα δείχνουν πως τα χιόνια θα είναι νότια.
Σήμερα πάντως μας φυσάει αρκετά.
 
Το ECMWF μας αφήνει εκτός φαινομένων στην κεντρική Μακεδονία ενώ το GFS μας έχει και εμάς στο παιχνίδι!
Να δούμε πιο θα βγει αληθινό....
Έχει να κάνει με την πορεία του χαμηλού
Επίσης έχει να κάνει εάν βγει και δεύτερο χαμηλό στο Ιόνιο ...
Όσο πιο δυτικά βγει ο Αυλώνας ,τόσο πιο πολλά φαινόμενα θα έχουμε και σε περισσότερες περιοχές
Είναι νωρίς ακόμα .
Θεωρώ σίγουρες στις χιονοστρωσεις σε θεσαλλια Φθιώτιδα β.ευβοια .
Εκεί όπως και να βγει τα φαινόμενα θα υπάρξουν .
Όλα τα άλλα θέλουν υπομονή...
 
Έχει να κάνει με την πορεία του χαμηλού
Επίσης έχει να κάνει εάν βγει και δεύτερο χαμηλό στο Ιόνιο ...
Όσο πιο δυτικά βγει ο Αυλώνας ,
Ο καλύτερος συνδιασμός ότι πρέπει για το ΣΚ :p
.hunter.bbq2

ΤΑΒΕΡΝΑ Ο ΚΥΝΗΓΟΣ
2295 041790
https://maps.app.goo.gl/vhgAjHL8JK3MwHiN8
 
Σύμφωνα με τα απογευματινά τρεξίματα των μοντέλων εμείς εδω πάμε για ανελέητο θάψιμο μέχρι τις βάρκες. Να έχετε το νου σας να μας στείλετε τίποτα σινουκ να μας ρίχνουν προμήθειες όπως το 87. Επτά ετών ήμουν αλλά το θυμάμαι πεντακαθαρα!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top