Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν τα εχω μαζεψει ολα ακομα..
Αλλα φετος ειχαμε μακραν τις περισσότερες ημέρες ιστορικα με πανω απο 37-38 βαθμους ,στις ευπαθείς περιοχες στην ζεστη...
Τα επόμενα καλοκαιρια νομιζω θα δουμε και πολυ χειρότερα....Οσοι πιστεύουν οτι ΔΕΝ υπάρχει κλιματικη αλλαγη πραγματικά,θα ξυπνήσουν λιγο αργα.,.

Απο 27-28 του μηνα θα μπουμε σε αρκετα δροσερή περίοδο με ,καλες βροχες κιολας, στα δυτικα και βορεια..
Αρκετα νωρις...
Λιγες μερες εμειναν να φυγει το μπουρδέλο, μας εκαψε φέτος...
Καλώς ήρθες Περικλή :)
 
Δεν ηρθε ακομη. Αρπαχτη ηταν. Μολις ζυγωσει το πρωτο τσιν θα μας ερθει για τα καλα!
Αυτή η αστάθεια που ξεκινάει από αύριο, σε συνδυασμό με το γέμισμα του φεγγαριού και τα βοριαδάκια ... μπορεί να κάνουν τα τρυγόνια να ξεκινήσουν ... ( τον προκαλώ τώρα, για να τσιμπήσει και να μας γράψει περισσότερα :p )
 
Αυτή η αστάθεια που ξεκινάει από αύριο, σε συνδυασμό με το γέμισμα του φεγγαριού και τα βοριαδάκια ... μπορεί να κάνουν τα τρυγόνια να ξεκινήσουν ... ( τον προκαλώ τώρα, για να τσιμπήσει και να μας γράψει περισσότερα :p )
Τα τρυγονια δυστυχως για εμας ξεκινησαν πολυ νωρις φετος. Ας ελπισουμε να κανουν το ιδιο και οι τσιχλες και 30 Σεπτεμβρη να εχουμε το πρωτο μπασιμο! ( ισως ετσι τσιμπησει καλυτερα!!!).
 
Last edited:
Αυτή η αστάθεια που ξεκινάει από αύριο, σε συνδυασμό με το γέμισμα του φεγγαριού και τα βοριαδάκια ... μπορεί να κάνουν τα τρυγόνια να ξεκινήσουν ... ( τον προκαλώ τώρα, για να τσιμπήσει και να μας γράψει περισσότερα :p )
Με το τρυγόνι δεν εχω ασχοληθεί ποτε.
Και βασικα είναι ενα θήραμα πολυ παραξενο ,οσον αφορα την αποδημία του..
Ειναι κατι που δεν εχω ασχοληθεί και δεν θελω να μιλαω για πράγματα που δεν ξέρω...
Το βασικο που εχουμε μπροστά μας είναι οτι δειχνει να μπαινει δροσερος ο Σεπτέμβρης , να φυγει αυτη η καψα που μας πεθανε εφέτος..
 
Εδώ παρ της ζεστές που έχει κάνη φετος τα νερά στα λιβαδια είναι λες και έβρεχε ολλο το καλοκαίρι ακόμα και το γκοζον στο σπητι μου που δεν το ποτίζω είναι καταπράσινο!!!!!! Αυτό το πράγμα δεν το έχω ξαναδεί…… μας έβρεχε όμως πολύ καλά όλο την άνοιξη αυτό μας έσωσε μαλλον
 
Παρόλο που η Εύβοια έκλεισε με συννεφιά, απέναντι τα περασματιαρικα πουλιά που είδα εχθές εξαφανίστηκαν.Ακομα και τα χελιδόνια είναι λιγότερα.
Εδω στη βορεια Ευβοια που ειμαι,ειδα καποια περασματιαρικα..
Οχι πολλα,αλλα κατι κινηθηκε..
Ψηλωμενα ολα και με πορεια απο νοτια προς βορεια...
 
Δεν μπορεί να το τραβήξει ένα δεκαήμερο μετά...🤔
Αυτο Σπυρο ειναι ονειρο θερινης νυκτος. Μακαρι να το εκανε τοτε αλλα δ2ν θα βγει τετοιο πραγμα πιστευω. Για να γελασουμε με τον Περικλη το εβαλα! Αν εβγαινε ομως το πρωτο Σαββατοκυριακο του Οκτωβρη θα ειχαμε μπασιμο!!!
 
Αυτο Σπυρο ειναι ονειρο θερινης νυκτος. Μακαρι να το εκανε τοτε αλλα δ2ν θα βγει τετοιο πραγμα πιστευω. Για να γελασουμε με τον Περικλη το εβαλα! Αν εβγαινε ομως το πρωτο Σαββατοκυριακο του Οκτωβρη θα ειχαμε μπασιμο!!!
Ότι πρέπει γιατί σκέφτομαι να πάω στις δημοτικές στο χωριό.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top