Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πραγματικά, οι μετεωρολόγοι της tv είναι για γέλια
Ειδικά τα τελευταία χρόνια είναι απλά αναμεταδότες του windy
Ούτε 8ωρη πρόβλεψη δεν είναι ικανοί να δώσουν Κάτι παλιοί καπεταναίοι, με μια μάτια στο φεγγάρι και τον ορίζοντα βάζουν κάτω πολλούς από δαύτους
Οχι όλοι, κάποιοι ειναι καλοί αλλά και άλλοι για κλάματα..
 
Μην βιάζεστε..

Καταρχας ξαναλεω οτι οι μερες που μας νοιάζουν ειναι μεχρι Πέμπτη πρωι..

Δεν είναι ιδανικες συνθήκες με τις βροχες που θα περάσουν,αλλα το κρυο θα ειναι απο πανω μας εως Τετάρτη..
Πιστεύω οτι στην βόρεια Ελλάδα στα ανοιγματα θα εχουμε εμφανίσεις..

Για την αλλη εβδομάδα ειναι ένας αιωνας μπροστα..
Οτι μπορει να είμαστε 2-3 βαθμους πανω απο τα κανονικα δεν μου λεει κατι..
Δειτε την Πέμπτη που μας περασε τι θερμοκρασία ειχαμε στην νοτια Ελλάδα και τι περασμα εκανε..
Η θερμοκρασία ΜΑΣ , ειναι το τελευταίο που μας νοιαζει...
 
Μην βιάζεστε..

Καταρχας ξαναλεω οτι οι μερες που μας νοιάζουν ειναι μεχρι Πέμπτη πρωι..

Δεν είναι ιδανικες συνθήκες με τις βροχες που θα περάσουν,αλλα το κρυο θα ειναι απο πανω μας εως Τετάρτη..
Πιστεύω οτι στην βόρεια Ελλάδα στα ανοιγματα θα εχουμε εμφανίσεις..

Για την αλλη εβδομάδα ειναι ένας αιωνας μπροστα..
Οτι μπορει να είμαστε 2-3 βαθμους πανω απο τα κανονικα δεν μου λεει κατι..
Δειτε την Πέμπτη που μας περασε τι θερμοκρασία ειχαμε στην νοτια Ελλάδα και τι περασμα εκανε..
Η θερμοκρασία ΜΑΣ , ειναι το τελευταίο που μας νοιαζει...
Σωστος.shake hands.
 
Ρε Γιαννη...μες τη γκρίνια εισαι ρε παιδακι μου....yel.
Ειδες??? Κανει μπαμ οτι καταγομαστε απο το ιδιο χωριο. Μπορει να ειμαστε και μακρινοι συγγενεις!!! Μας μαμαει ο καιρος ακομη μια χρονια!!! Εξω τωρα σηκωνει πετρες ο βοριας!!!
 
Μην βιάζεστε..

Καταρχας ξαναλεω οτι οι μερες που μας νοιάζουν ειναι μεχρι Πέμπτη πρωι..

Δεν είναι ιδανικες συνθήκες με τις βροχες που θα περάσουν,αλλα το κρυο θα ειναι απο πανω μας εως Τετάρτη..
Πιστεύω οτι στην βόρεια Ελλάδα στα ανοιγματα θα εχουμε εμφανίσεις..

Για την αλλη εβδομάδα ειναι ένας αιωνας μπροστα..
Οτι μπορει να είμαστε 2-3 βαθμους πανω απο τα κανονικα δεν μου λεει κατι..
Δειτε την Πέμπτη που μας περασε τι θερμοκρασία ειχαμε στην νοτια Ελλάδα και τι περασμα εκανε..
Η θερμοκρασία ΜΑΣ , ειναι το τελευταίο που μας νοιαζει...
Πεμπτη θα εχει περασματακι. Θα τα κοψει παντου ο καιρος και μολις πεσουν οι αερηδες και σταματησουν τα φαινομενα θα κινηθουν! Λιγα η πολλα δεν εχει σημασια αλλα θα κινηθουν.
 
Πρεπει να εμπαιδωσουμε τελικα, πως ο καιρος δεν ειναι αυτο που ξεραμε...κι εγω σαν παιδακι αλλιως τον θυμαμαι....με τζακι απο του Αγ.Δημητριου κ πάγους απο αρχες Νοεμβρη....ας τον απολαυσουμε εστω κι ετσι, γιατι στην επομενη 10ετια, θα εχει αλλαξει ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ....

Υ.Γ. Κι εγω σπάζομαι...δε λέω...
 
Last edited:
Πρεπει να εμπαιδωσουμε τελικα, πως ο καιρος δεν ειναι αυτο που ξεραμε...κι εγω σαν παιδακι αλλιως τον θυμαμαι....με τζακι απο του Αγ.Δημητριου κ πάγους απο αρχες Νοεμβρη....ας τον απολαυσουμε εστω κι ετσι, γιατι στην επομενη 10ετια, θα εχει αλλαξει ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ....

Υ.Γ. Κι εγω σπάζομαι...δε λέω...
Κι εγώ έτσι το θυμάμαι
Αφού επικρατούσε και το….
-Τι κοινό έχει ο ολυμπιακος με το Νευροκόπι ?

Και τα δυο αποκλείονται απ τον Οκτώβρη

😆😆😆
 
Πρεπει να εμπαιδωσουμε τελικα, πως ο καιρος δεν ειναι αυτο που ξεραμε...κι εγω σαν παιδακι αλλιως τον θυμαμαι....με τζακι απο του Αγ.Δημητριου κ πάγους απο αρχες Νοεμβρη....ας τον απολαυσουμε εστω κι ετσι, γιατι στην επομενη 10ετια, θα εχει αλλαξει ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ....

Υ.Γ. Κι εγω σπάζομαι...δε λέω...
Δεν είχε κρύο καθε χρονο
Υπήρχαν και παλιοτερα ζεστες χρονιες ..
Η διαφορα με τώρα ειναι οτι ειναι συχνότερες ..
Απλα πολλες φορες το διαβάζω το ""Παλια ειχε χειμωνες απο νωρις "' και δεν ισχύει...
 
Καλημερα σας απο Κομοτηνη 13 βαθμους σημερα 16 εχθες με πολυ υγρασια και λιγο δροσουλα..Καθαρα φθινοπωρινος καιρος και εαν πηγαιναμε με το παλιο ημερολογιο τωρα μπαινει το φθινοπωρο κατα τα λεγομενα των παλιων....
 
Βρέχει πάλι...,..👏👏👏👏👏
Προσωπικά βροχές θέλω τώρα, όχι κρύο, δεν είναι ακόμα η ώρα του. Όσο βροχή ρίξει τώρα τόσο το καλύτερο και ας χάσουμε και λίγες μέρες από τα μπασιματα τώρα, τα πουλιά θα μπουν ότι και να γίνει, απλά ίσως τραβήξουν λίγο αργότερα.
 
Αυτό που με τρομάζει είναι οι πολυήμερη νότιαδες, αυτούς δε θέλω...... πέρυσι από τέλη Οκτωβρίου μέχρι αρχές Δεκεμβρίου εδώ Κέρκυρα είχε μόνο νοτιαδες και μάλιστα χωρίς βροχή....και είχαμε μια πολλή φτωχή χρόνια...... γι'αυτό όσο περισσότερο βρέξει τώρα τόσο καλύτερα.
 
Βρέχει πάλι...,..👏👏👏👏👏
Προσωπικά βροχές θέλω τώρα, όχι κρύο, δεν είναι ακόμα η ώρα του. Όσο βροχή ρίξει τώρα τόσο το καλύτερο και ας χάσουμε και λίγες μέρες από τα μπασιματα τώρα, τα πουλιά θα μπουν ότι και να γίνει, απλά ίσως τραβήξουν λίγο αργότερα.
Βροχές έχουμε περιθώριο μέχρι 20 Οκτώβρη μετά μόνο καθαρό καιρό και βροχές μετά πάλι από Νοέμβρη 10νοεμβρη και μετά και είμαστε καλά.
 
Βροχές έχουμε περιθώριο μέχρι 20 Οκτώβρη μετά μόνο καθαρό καιρό και βροχές μετά πάλι από Νοέμβρη 10νοεμβρη και μετά και είμαστε καλά.
Έτσι είναι το σωστό καθαρό καιρό μεχρει τουλαχηστον 4/5 Νοεμβρίου μετά ας ρίξει όσο θελει
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top