Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγω ειδα ντουνιαδες (σταυρομυτηδες) καθως και πολλα για την εποχη λουγαρα.

Εμεις τους λεμε κεφαλαδες..
Έτσι τους ξέρω κι εγώ ,με αυτές τις δύο ονομασίες[ντουνιάδες-κεφαλάδες} αλλά ρε παιδιά εγώ έχω χρόνια να τους δω
 
Εγώ παιδιά αναχωρώ καλώς εχόντων των ματιών το Σάββατο,μέχρι 29 του μηνός.
Θα παρακολουθώ τον περι που τον εμπιστεύομαι για την καθημερινή ενημέρωση.
Πέρυσι με καρπό η οξιά δύο μέρες οι φασσες και μετά τίποτα.
Φέτος δεν είμαι αισιόδοξος, και το πιο σημαντικό οι δρόμοι είναι κατεστραμμένοι από την βροχή.
Οπότε οπου φτάσουμε.
Περιοχή ορεινή Καλαμπάκα.
 
28-30 βαθμους μεχρι την αλλη βδομαδα και νοτιαδες,το χειροτερο σεναριο τελικα βγηκε,εγω σκεφτομαι οτι μαζι με την σκονη και την ζεστη μην ξαναγυρισουν τα τρυγονια παλι στην χωρα μας!
 
Εγω θα ξαναπώ μην βιαζόμαστε..
Δευτέρα τριτη υπάρχει μια αλλαγη του καιρου οσον αφορα τις διευθύνσεις των ανέμων..Και μικρη πτώση της θερμοκρασίας σε σχεση με το σ.κ.
Οσο βόρεια τοσο περισσότερο

Σημερα ειχαμε ενα περασμα σε περιοχες της Βόρειας Ελλάδας αλλα και πιο κεντρικα..
Πριν 4 μερες η μερα ηταν χαμενη...

Υπομονή..
 
Εγω θα ξαναπώ μην βιαζόμαστε..
Δευτέρα τριτη υπάρχει μια αλλαγη του καιρου οσον αφορα τις διευθύνσεις των ανέμων..Και μικρη πτώση της θερμοκρασίας σε σχεση με το σ.κ.
Οσο βόρεια τοσο περισσότερο

Σημερα ειχαμε ενα περασμα σε περιοχες της Βόρειας Ελλάδας αλλα και πιο κεντρικα..
Πριν 4 μερες η μερα ηταν χαμενη...

Υπομονή..
Περικλή, όποιος θέλει ας πάει για μπάνιο, όποιος θέλει ας πιάσει τα καρτερία να απόλαυση τον καφέ του. Απλά είναι τα πράγματα.
Γαιδουροσπινα,φλιτζουνια.
Γομαροτσονια ρε μάστορα
 
Περικλή, όποιος θέλει ας πάει για μπάνιο, όποιος θέλει ας πιάσει τα καρτερία να απόλαυση τον καφέ του. Απλά είναι τα πράγματα.

Γομαροτσονια ρε μάστορα
Τι μπανια ρε συ. Η κλαψα κλαψα αλλα και η καψα καψα...Δεν παει να εχει 45 βαθμους. Καμια ευκαιρια για κυνηγι δεν θα παει χαμενη. Απλα εγω δεν θα σκαω να πιασω το καλο καρτερι μεσανυχτα κτλ. 7 παρα 5 οπου λαχει για δυο ωριτσες. 5-6 τουφεκιες πλεον στις μαυρες θα τις ριχνουμε τουλαχιστον. Τους καλοκαιρολαγνους γιαμπανακηδες εδω μεσα τετοια εποχη πρεπει η διαχειρηση να τους ριχνει μπαν...
 
Τι μπανια ρε συ. Η κλαψα κλαψα αλλα και η καψα καψα...Δεν παει να εχει 45 βαθμους. Καμια ευκαιρια για κυνηγι δεν θα παει χαμενη. Απλα εγω δεν θα σκαω να πιασω το καλο καρτερι μεσανυχτα κτλ. 7 παρα 5 οπου λαχει για δυο ωριτσες. 5-6 τουφεκιες πλεον στις μαυρες θα τις ριχνουμε τουλαχιστον. Τους καλοκαιρολαγνους γιαμπανακηδες εδω μεσα τετοια εποχη πρεπει η διαχειρηση να τους ριχνει μπαν...
kafsonas-1.jpg


1690428886536_exported_11300.jpg

Paralia-attiki-new-eurokinissi-scaled.jpg

.love..love..love.

🤏🤏🤏

🖕🖕🖕
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top