Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
μην λες τετοια!!!!αν και πιστευω μεχρι τοτε ειναι νωρις ακομα.

καλημερα σας
ειναι νωρις ακομα..αλλα με τοσες μερες βορειο ρευμα...θα γυρσει ειναι σιγουρο.
..οπως εχω πει και τις προηγουμενες μερες ενα γυρισμα εκει στις 20 θα γινει...δεν μπορει να μην το κανει
 
για σκ αττικη θα κυνηγησουμε περι?πως το βλεπεις?

Καταρχάς για Εύβοια που λέγαμε χθες
Δείχνει Παρασκευή πρωί τελικά να μην έχει φαινομενα .Οι οποίες βροχές θα πιάσουν από μεσημέρι και μετά εκεί .Κυρίως σε .περιοχές που βλέπουν Αιγαίο ...
Τώρα Σάββατο πρωί πάλι το Αιγαίο θα βγάζει συνεφια και βροχές σε Εύβοια και β.α Αττική ..Ο γνωστός καιρός για τους γνώστες των περιοχων αυτών με έντονο βοριά .....Δεν θα είναι έντονα τα φαινόμενα αλλά η συνεφια και το ψιλόβροχο δεν ξέρω πόσο θα βοηθησουν ...
 
Έβαλα άδεια 22-27 Οκτωβρίου...αλλά δεν βλέπω να κάνουμε μπαμ εκείνες τις μέρες.thinkthinkthink
Είναι νωρίς ακόμα φίλε για στεναχώριες
Μπορεί να γυρίσει 20.22 για 2 μέρες μόνο η και πιο νωρίς 17/19/20 ..
Εγώ λέω η τάση πια είναι ..Αλλά 10 μέρες μπροστά στον καιρο είναι αιώνας
 
Ελπίζω Βασίλη να ναι όπως τα λες....πάντως άμα θες ανεβα....θα βγάλουμε και κάμποσα καζάνια τσίπουρο...
Δημήτρη αν είναι όλα καλά με ένα προσωπικό θέμα που έχω θα ανέβω 3 ημέρες Άρτα μετά τις 20 Οκτώβρη. Ίσως καταφέρουμε να κάνουμε και μια καταδρομική Γιάννενα για βόλτα να σας δούμε κιόλας! Θα χαρώ πολύ :)
 
Περι για Σάββατο Δήλεσι-Αυλίδα δίνει βροχές αν τα λέει σωστά το windy
Εσυ πως το βλέπεις ;

Στο windy έχει 3 επιλογές εσύ πιο είδες ecmwf gfs icon ?
H βροχή που θα έχει το Σάββατο δεν οφείλεται σε κάποιο β.χαμηλο
Είναι ο μηχανισμός του lake effect (aegean effect)
Δεν είναι εύκολη πρόβλεψη από τα μοντέλα γι'αυτό σου είπα να δεις και τα 3 που έχει το windy
Εγώ βλέπω ότι το πιο πολύ θα πάει στην Εύβοια ,
Στερεά λιγη ψιχαλα θα βγάλει...
 
Last edited:
Δεν ξέρω ρε συ Περι
Σε εφαρμογή το έχω κατεβάσει στο κινητό αν βοηθάει αυτό
By default έχει το ecmwf ,σου έχει επιλογή κάπου forecast model ,δες το λίγο .
Έχουμε διαφορές ,απλά στο λέω για να δεις ότι δεν είναι εύκολη πρόβλεψη αυτός ο καιρός λόγο του μηχανισμού που τον δημιουργεί
 
By default έχει το ecmwf ,σου έχει επιλογή κάπου forecast model ,δες το λίγο .
Έχουμε διαφορές ,απλά στο λέω για να δεις ότι δεν είναι εύκολη πρόβλεψη αυτός ο καιρός λόγο του μηχανισμού που τον δημιουργεί
Έλα το βρήκα
 
Έλα το βρήκα
Σωστός φιλαράκι
Ecmwf= ευρωπαϊκο
Gfs=αμερικανικο
Icon = γερμανικό (με βάση το ecmwf)
Το άλλο μην το κοιτάς καν
Τα δύο πρώτα να κοιτάς...πολλες φορές θα έχουν διαφορες ιδικά στις μακρινές μέρες...κοντά ψιλοσυμφωνουν ....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top