Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ρε συ είναι ενας αιωνας μακρια
Απλα είναι οτι καλύτερο εχει τρεξει εως τώρα για τον μηνα
Περι δεν ξέρω Χριστό απ αυτά ,μοντέλα χάρτες κτλ . Εγώ κρεμομαι απ τα χείλη σου μόνο στα μεταφρασμένα
Την παράθεση την έκανα πιο πολύ,γιατί δεν έχει αφήσει πρόβλεψη για πρόβλεψη ο Παναγιώτης χωρίς σάλτσα 😃
 
Περι δεν ξέρω Χριστό απ αυτά ,μοντέλα χάρτες κτλ . Εγώ κρεμομαι απ τα χείλη σου μόνο στα μεταφρασμένα
Την παράθεση την έκανα πιο πολύ,γιατί δεν έχει αφήσει πρόβλεψη για πρόβλεψη ο Παναγιώτης χωρίς σάλτσα 😃
Μια χαρα τα λεει

Εγω τον @DimDre ηθελα να ανεβασω λιγο γιατι τον βλεπω να τα βαφει μαυρα
 
Μια χαρα τα λεει

Εγω τον @DimDre ηθελα να ανεβασω λιγο γιατι τον βλεπω να τα βαφει μαυρα
Να τα βάψω μαύρα ποτέ!!! Άλλωστε έχει δεν έχει εκεί θα είμαστε όλοι στα καρτερια και στα περπατητα. Απλά στεναχωριέμαι να βλέπω τον ουρανό άδειο στα μπασιματα. Τις ακούς νύχτα και μέρα τίποτα στις κακές χρονιές. Το μπασιμο πέρα από τουφεκιδι και καρπωση είναι το απολυτο! Να βλέπεις εκατοντάδες πουλιά παντού!
 
Να τα βάψω μαύρα ποτέ!!! Άλλωστε έχει δεν έχει εκεί θα είμαστε όλοι στα καρτερια και στα περπατητα. Απλά στεναχωριέμαι να βλέπω τον ουρανό άδειο στα μπασιματα. Τις ακούς νύχτα και μέρα τίποτα στις κακές χρονιές. Το μπασιμο πέρα από τουφεκιδι και καρπωση είναι το απολυτο! Να βλέπεις εκατοντάδες πουλιά παντού!
Έτσι και εγώ έχω φτασει το όριο πολλές φορές και κάθομαι και χαζεύω μετά.... για ένα παθιασμένο τσιχλοκυνηγο είναι το απόλυτο αυτό
 
Αλλο ενα χαμηλο που απο Ιονιο περναει βοριοτερα απο εμας , με αποτέλεσμα να μην δωσει γενικευμένα φαινόμενα.

Αυτο οφείλεται στο ανάγλυφο της χωρας μιας και οι βροχες,δεν έχουν την δυναμική να περάσουν τον ορεινό ογκο Πινδου Πελλοπονήσου .
Κεντρική Μακεδονία Ανατολική και Δωδεκάνησα κερδίζουν λογο του οτι γίνεται τροφοδοσία απο το το Αιγαίο με υγρασια ..
Μονο οταν το χαμηλο περασει απο Ιόνιο Αιγαίο εχουμε βροχες και στις προσηνεμες σε αυτο περιοχες
Οι χάρτες απο Icon αλλα και του ανάγλυφου ειναι κατατοπιστικές νομιζω
 

Attachments

  • ICOOPIT12_180_18.png
    ICOOPIT12_180_18.png
    65,1 KB · Προβολές: 43
  • images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    16,1 KB · Προβολές: 41
Βροχή μεχρει τώρα σχεδόν τίποτα πολύ χαλαρά χτες ζέστη πολύ....ξανα εβαλα το σορτς και κοντό μανίκι ...τέτοια εποχή ανάβαμε τζάκι για τον π@@@@@ και θέλουμε ναμπουν και πουλιά ούτε τα α@@@@# μου .θα πάρουμε .....
Είδες το φως το αληθινό επιτέλους.....
 
2 πυρκαγιες στην ηλεια πριν λιγο,ευχομαι να σβησουν οσο το συντομοτερο αποτι ειδα τωρα,λενε οτι δεν ειναι καλα τα πραγματα ειναι ανεξελεγκτη,μας καινε μεσα στον οκτωμβρη που ειναι ομως σαν ιουνιος,δυσκολος μηνας προβλεπετε,οταν 25 σεμτεμβρη ειχα γραψει μυνημα οτι θα αργησουν οι βροχες στα νοτιοανατολικα και οτι θα εχουμε προβλημα με τις πυρκαγιες το επομενο διαστημα λογω μεγαλης ανομβριας και ανεμων οταν οι εντασεις ειναι υψηλες καπιοι μου πατησαν φατσουλα με γελια,θα μου πατησουν και τωρα;
 
Κανονίστε να ακούτε τις μαυρόγατες και να σας βρουν οι τσίχλες ξεβρακωτους.
Έρχετε χαμός, λέμε.

View attachment 91973
Ελπίζω να έχεις καλή παραγωγή στη μηχανή σου, γιατί τα μπασίματα μπορεί να σε εκθέσουν και να πάει το εμπορικό γόνατο
Προβλέπονται μπασίματα ΠΑΣΟΚ
 
Καλα ρε περικλη ειχε παρει φωτια στην ηλεια καιγοντας δαση και κινδυνευαν ανθρωποι και περιουσιες και μου πατας φατσουλα γελιου στο μυνημα που γραφω γιαυτο που γινετε στην περιοχη;δηλαδη για γελιο ειναι αυτο που συμβαινει στην ηλεια η σε οποιαδηποτε περιοχη σε ολη την χωρα με τις πυρκαγιες;τι να πω,χωρις λογια!
 
Κανονίστε να ακούτε τις μαυρόγατες και να σας βρουν οι τσίχλες ξεβρακωτους.
Έρχετε χαμός, λέμε.

View attachment 91973
Ποτε πηγες πατριδα; Παρε μου και ερχομαι να τα παραλαβω απο εσενα, σε κερναω τσιπουρο και μπουρμπουαρ.Μιλαμε μαμανε τα 24 κ 28 του Γιωργου!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top