Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ο καθένας κρίνεται από τα γραφόμενα .Εγώ δεν πουλάω τίποτα , ούτε αφήνω υπονοούμενα για να πουλήσω.Το κλείνω εδώ εκτός και αν γίνει και άλλη .ανάρτηση θιγμενου.
Συναδερφε δεν παίζει θέμα παρεξήγησης έτσι και αλλιώς αλλά μην χρεώσουμε τώρα την κατάντια μας στον άνθρωπο. Λες να άφησε υπονοούμενα για να πουλήσει??? Ποτέ να πουλήσει και πως.....αφού είναι κλειστός....ηλεκτρονικό κατάστημα δεν διαθέτει.....και ποτέ να πούλαγε χτες το βράδυ???? Έλεος δηλαδή. Οι μήπως θα τρέχαμε όλοι να του κάναμε παραγγελίες??? Anyway. Όλα καλά.
 
Ανυπομονησια και στο καπακι στενες επαφες με τον Προεδρο δεν ταιριαζουν
Στην Ελλάδα ζούμε .....όλοι έχουν στενές επαφές με κάποιον πρόεδρο....η με κάποιον αρμόδιο που είναι μέσα στα πράγματα....κυνηγός είναι και ο ίδιος συναδερφε.
 
Εννοείται Γιώργο ότι πρέπει να υπάρχει ΚΣΕ. Είμαστε χαμένοι αλλιώς. Όχι όμως με αυτή την ηγεσία που έχει τώρα. Και αφού όπως έγραψε ένας φίλος πιο πάνω θα τον φάμε στη μούρη τον γλόμπο για 2 χρόνια ακόμα, ας του δείξουμε έμπρακτα ότι δεν τον γουστάρουμε. Δεν βλέπω άλλο τρόπο αντίδρασης, εγώ βγάζω άδεια στο Ναύπλιο, αν υπάρχει εκεί ανεξάρτητος σύλλογος του χρόνου θα πάρει τα τρία μου ο Αραμπατζής. Εγώ λεφτά δεν του ξαναδινω. Αν έχει την ευθιξία και παραιτηθεί εννοείται ότι θα συνεχίσω σε αναγνωρισμένο σύλλογο...
Μήπως θα ήταν συνετό πριν πάμε σε ανεξάρτητους συλλόγους.....να προσπαθήσουμε μέσα απ' τους συλλόγους μας και τις συνελεύσεις να εκφράσουμε την δυσαρέσκεια .....και να ζητήσουν εγγράφως την παραίτηση τους????
 
Νέα ανάρτηση από τον κύριο Atsonios Kostas:
Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους κυνηγούς και επαγγελματίες!!!
Εχθές έβγαλα μια ανακοίνωση και είπα για το κυνήγι και ξεκαθάρισα ότι τις επόμενες μέρες θα έχουμε ανακοίνωση από τον πρόεδρο για τα καλά νέα που έχουμε για το κυνήγι.... Ξέρεις ποια είναι τα καλά νέα??? Ότι το κυνήγι σε κάποια ημερομηνία που θα ανακοινωθεί σύντομα, θα ανοίξει.... Τα κακά νέα ξέρεις ποια είναι??? Ότι θα το ανοίξουν όταν θα έχουμε χάσει το μεγαλύτερο κομμάτι του κυνηγιού.... Και ξέρεις κάτι άλλο??? Δεν ήθελαν να το ανοίξουν καθόλου φέτος γιατί μας έχουν γραμμένους όλους τους κυνηγούς.... Αλλά σαν κυνηγός έστω και το λίγο είναι καλύτερα από το τίποτα.... Όμως αυτό δεν αλλάζει την τραγική κατάσταση που ζούμε. Εχθές δεν έδωσα ημερομηνία γιατί δεν είναι δικιά μου δουλειά.... Εγώ προσπάθησα να μοιραστώ με όλους εσάς τη χαρά μου από αυτο πού έμαθα από την ΚΣΕ εχθές.
Μερικοί όμως προσπαθούν σήμερα να με βάλουν στον τοίχο για αυτό με δημοσιεύσεις τους σε σελίδες.... Όμως να σας θυμίσω ότι εγώ δεν ανέφερα ποτέ ότι σήμερα θα μας πουν για το κυνήγι και μάλιστα από αυτό που έγραψα δεν αφίσα ούτε ένα περιθώριο ότι θα ανοίξει το κυνήγι στις 14/12 ίσα ίσα ότι θα πάρει ακόμα αρκετές μέρες.
Εγώ είμαι ένας κυνηγός σαν και εσάς και μου έκοψαν την ζωή μου το κυνήγι... Ξέρετε όμως και κάτι άλλο??? Είμαι και επαγγελματίας στο χώρο του κυνηγιού με τεράστιες επενδύσεις ειδικά φέτος όπως βέβαια και πολλοί άλλοι συνάδελφοί..... Αυτό ξέρετε τη πάει να πει..... Ότι μας καταστρέφουν..... Και είδη κάποιοι συνάδελφοι ετοιμάζουν να κλείσουν και πρέπει να τους βοηθήσουμε όλοι..... Όπως πρέπει να βοηθήσουμε και τον συνάνθρωπο μας, τον γείτονά μας που έχασε την δουλειά του και θα μείνει η οικογένεια του χωρίς γιορτινό τραπέζι....
Σταματήστε την έχθρα.... Εδώ πρέπει να είμαστε όλοι μαζί για να πάμε ενάντια σε όλους αυτούς που μας κόβουν την ζωή μας.......
Υγεία σε όλων των κόσμο και δύναμη σε όσους περνάνε δύσκολα αυτή την εποχή....
Χρόνια πολλά καλά Χριστούγεννα σε όλων των κόσμο!!!!
Θελω να πιστευω πως ο ανθρωπος δε λεει ψεματα.Δεν ειπε ημερομηνια(η οποια μπορει να ειναι και οποτε να `ναι)και επισης ειπε οτι την ανακοινωση θα την κανει τις επομενες μερες(δλδ παλι οσες να`ναι) η ΚΣΕ,ουτε ο Πετσας,ουτε ο Χαρδαλιας,αρα λοιπον τζαμπα περιμεναμε σημερα.Αυτο που εχει σημασια,για `μενα ειναι οτι μετα τον Οικονομου,λεει κ αυτος ξεκαθαρα οτι δεν θελουν να μας ανοιξουν.Δυστυχως εχουμε μια αντικυνηγιτικη κυβερνηση!
 
Μήπως θα ήταν συνετό πριν πάμε σε ανεξάρτητους συλλόγους.....να προσπαθήσουμε μέσα απ' τους συλλόγους μας και τις συνελεύσεις να εκφράσουμε την δυσαρέσκεια .....και να ζητήσουν εγγράφως την παραίτηση τους????
Νομίζω η δυσαρέσκεια έχει ήδη εκφραστεί από πολλούς συλλόγους. Αν όμως δεν παραιτείται; Είναι γλυκά τα μπικικίνια...
Δεν ξέρω κι εγώ, το σίγουρο είναι ότι δεν θέλω να συνεχίσουμε έτσι...
 
Νομίζω η δυσαρέσκεια έχει ήδη εκφραστεί από πολλούς συλλόγους. Αν όμως δεν παραιτείται; Είναι γλυκά τα μπικικίνια...
Δεν ξέρω κι εγώ, το σίγουρο είναι ότι δεν θέλω να συνεχίσουμε έτσι...
Τωρα πιστευεις οτι θα αφησει την καρεκλα και θα σηκωθει να φυγει?
Ξαναδες το βιντεο της συνεντευξης,την αντιδραση του στα μηνυματα
που ζηταγαν παραιτηση.Ηταν κατι σαν...Δεν γ@μιεστε ρε μαλακες!!
 
Τωρα πιστευεις οτι θα αφησει την καρεκλα και θα σηκωθει να φυγει?
Ξαναδες το βιντεο της συνεντευξης,την αντιδραση του στα μηνυματα
που ζηταγαν παραιτηση.Ηταν κατι σαν...Δεν γ@μιεστε ρε μαλακες!!
Αυτό λέω... Άρα; Πώς αλλιώς να δηλώσω έμπρακτα τη δυσαρέσκειά μου; Ας μου κάποιος ένα τρόπο ρε παιδιά. Αλλιώς, αν μπορώ, ανεξάρτητος σύλλογος.
 
Τωρα πιστευεις οτι θα αφησει την καρεκλα και θα σηκωθει να φυγει?
Ξαναδες το βιντεο της συνεντευξης,την αντιδραση του στα μηνυματα
που ζηταγαν παραιτηση.Ηταν κατι σαν...Δεν γ@μιεστε ρε μαλακες!!

Καπου εκει στα περιξ στις 7 του Γεναρη μετα το γευμα στην γνωστη ταβερνα με τον πατσα θα ξεκινησει ο αγωνας για δικαιωσει
130782583_3774539629231412_2102676726173962108_n.jpg
 
Συναδερφε δεν παίζει θέμα παρεξήγησης έτσι και αλλιώς αλλά μην χρεώσουμε τώρα την κατάντια μας στον άνθρωπο. Λες να άφησε υπονοούμενα για να πουλήσει??? Ποτέ να πουλήσει και πως.....αφού είναι κλειστός....ηλεκτρονικό κατάστημα δεν διαθέτει.....και ποτέ να πούλαγε χτες το βράδυ???? Έλεος δηλαδή. Οι μήπως θα τρέχαμε όλοι να του κάναμε παραγγελίες??? Anyway. Όλα καλά.
Φίλε μεταξύ μας άλλο από την ευχαρίστηση να μπορούμε να κυνηγάμε δεν έχουμε να μοιράσουμε.Δεν είναι δυνατόν όμως λες και έχουμε Αλτσχάιμερ , κάθε τρείς και λίγο να ζούμε τον ίδιο θάνατο.
 
Παιδιά, "χέστηκε" η Ε.Ε. - και ειδικά οι "μεγάλοι" αυτής (βλ. Γερμανία) - για τις κ@ύλες και τις ψευτοπαλληκαριές του γυφτότουρκου στις θάλασσες της Κύπρου και της Ελλάδας...!!! Τον έχουν ανάγκη τον γυφτότουρκο για καθαρά πελατειακούς λόγους, αφού είναι μια πολύ μεγάλη χώρα και συνάμα πολύ καλή πελάτισσα ειδικά των Γερμανών αλλά και της Ε.Ε. ως σύνολο...!!!

Με άλλα λόγια, οι Γερμανοί και η Ευρωπαϊκή τους Ένωση (γιατί αυτοί κάνουν κουμάντο εκεί) δεν θέλουν να τιμωρήσουν πραγματικά τους γυφτότουρκους, διότι τους γουστάρουν σαν πελάτες τους και τους έχουν ανάγκη, μόνο και μόνο για την κονόμα τους...!!! Επίσης, οι "μεγάλοι" της Ε.Ε. βρίσκουν φθηνά ψώνια, αλλά και φθηνά χέρια στους κακούς μας γείτονες...!!!

Ας αφήσουμε λοιπόν το ρομαντισμό, ότι τάχα μου θα έρθουν οι "μεγάλοι" να "καθαρίσουν" για μας και να μας σώσουν από τους κακούς γυφτότουρκους!!! Μαγικοί σωτήρες και μεσσίες δεν θα έρθουν ποτέ να μας σώσουν...!!! Ας γίνουμε επιτέλους ρεαλιστές: εάν κι όποτε συμβεί κάτι "χοντρό" μεταξύ ημών και δαύτων των βρομότουρκων, θα μας αφήσουν όλοι ολομόναχους να φαγωθούμε και να σφαχτούμε σαν τα σκυλιά και να "βγάλουμε τα μάτια μας" (βλ. τι έγινε προσφάτως στο Ναγκόρνο Καραμπάχ)...!!! Έπειτα θα έρθουν οι "μεγάλοι", και με το πρόσχημα των κομιστών της ειρήνης και της εκεχειρίας, θα επισφραγίσουν τα "τετελεσμένα" που λιγουρεύεται αιώνες τώρα ο γυφτότουρκος...!!! Κι ύστερα... "κλάψτα Χαράλαμπε" με μαύρο δάκρυ για την Ελλαδίτσα και την Κύπρο μας (την οποία ήδη "ξεπούλησαν" οι "μεγάλοι" το '74)...!!!

Τι πρέπει, λοιπόν, να κάνει η πατρίδα μας, έστω και με αυτούς τους ανίκανους κι επικίνδυνους κυβερνήτες μας (τους εκάστοτε, όχι μόνο τους νυν)...? Να "κόψει το λαιμό της" να γίνει ένα δεύτερο Ισραήλ...!!! Δηλαδή, να οπλιστεί σαν "αστακός" με τα καλύτερα όπλα που υπάρχουν και να στελεχώσει και εκπαιδεύσει τέλεια όλο το στράτευμα σε γη, θάλασσα και ουρανό, ούτως ώστε ο γυφτότουρκος να μην διανοηθεί καν να μάς ενοχλήσει ποτέ στον αιώνα τον άπαντα...!!! Μόνον έτσι θα βρούμε την ησυχία μας...! Διότι εάν τότε τολμήσουν να μας πειράξουν, θα τους λειώσουμε και θα τους θάψουμε στην κυριολεξία...!!!
Ήμουν από αυτούς που ήταν "φανατικοί" ευρωπαιστές.
Και η λογική ήταν να μπούμε σε μιά μεγάλη "οικογένεια" και να γλυτώσουμε από εξωτερικούς και εσωτερικούς εχθρούς.
Τελικά έπειτα από αρκετά χρόνια ευρωπαικών "περιπετειών" , φτάσαμε να έχουμε τώρα μία ευθεία απειλή από τον γείτονα και να βλέπεις τους ευρωπαίους "αδελφούς" μας , να κοιτάνε αλλού και να σφυρίζουν κλέφτικα.

Αμ ρε φιλαράκι Ιταλέ , Γερμανέ ,Γάλλε , και όλοι εσείς , αν ο αδελφός σε χρειάζεται και συ κοιτάς αλλού , τι σκατά οικογένεια είμαστε ?
Και όπως πολύ σωστά ειπώθηκε πριν ........ έχεις νύχια να ξυστείς ?
Άρα η μόνη λύση είναι να βγάλουμε νύχια , και όσο μεγαλύτερα τόσο καλλίτερα.
Αλλά για να γίνει αυτό πρέπει να έχουμε Έλληνες πολίτες και Έλληνες πολιτικούς.

Τι λέτε έχουμε ..........???
 

Πλήρωσε πολύ ακριβά την έξοδο με τα σκυλιά του​


-
11 Δεκεμβρίου 2020, 16:38




Κάτοικος της περιοχής της Ιεράπετρας, το πρωί της Παρασκευής 11 Δεκεμβρίου, έφερε τα 3 κυνηγετικά σκυλιά του στην περιοχή του Καλού Χωριού για εκπαίδευση.
Η ιδέα του ήταν πολύ κακή και τα πρόστιμα που επιβλήθηκαν ήταν πολλά και ακριβά:
300 € γιατί βρέθηκε μακριά από τον τόπο κατοικίας του (θεωρείται άσκοπη μετακίνηση), συν 300 € για κάθε σκυλί που δεν είχε σήμανση = 900 €.
Συνολικά δηλαδή 1200 €!
Σχηματίστηκε και σχετική δικογραφία, γιατί θεωρήθηκε παράνομη θήρα, η οποία απεστάλη στον Εισαγγελέα και ορίστηκε τακτική δικάσιμος.
 
Ήμουν από αυτούς που ήταν "φανατικοί" ευρωπαιστές.
Και η λογική ήταν να μπούμε σε μιά μεγάλη "οικογένεια" και να γλυτώσουμε από εξωτερικούς και εσωτερικούς εχθρούς.
Τελικά έπειτα από αρκετά χρόνια ευρωπαικών "περιπετειών" , φτάσαμε να έχουμε τώρα μία ευθεία απειλή από τον γείτονα και να βλέπεις τους ευρωπαίους "αδελφούς" μας , να κοιτάνε αλλού και να σφυρίζουν κλέφτικα.

Αμ ρε φιλαράκι Ιταλέ , Γερμανέ ,Γάλλε , και όλοι εσείς , αν ο αδελφός σε χρειάζεται και συ κοιτάς αλλού , τι σκατά οικογένεια είμαστε ?
Και όπως πολύ σωστά ειπώθηκε πριν ........ έχεις νύχια να ξυστείς ?
Άρα η μόνη λύση είναι να βγάλουμε νύχια , και όσο μεγαλύτερα τόσο καλλίτερα.
Αλλά για να γίνει αυτό πρέπει να έχουμε Έλληνες πολίτες και Έλληνες πολιτικούς.

Τι λέτε έχουμε ..........???
Δυστυχώς το χρήμα έμελε να αντικαταστήσει τις αξίες των πολλών, απλών "πολιτών" και "πολιτικών". Οι δύο αυτές ιδιότητες για να τις κατέχει κάποιος χρειάζονται αξίες & ιδανικά που να μην εξαγοράζονται, όπως αίσθημα δικαίου, συνειδητή πειθαρχεία, αίσθηση του κοινού καλού, κ.λ.π. σήμερα πόσους γνωρίζεις να αντιλαμβάνονται γιατί αυτές οι αξίες είναι περισσότερο χρήσιμες από το χρήμα;
 

Πλήρωσε πολύ ακριβά την έξοδο με τα σκυλιά του​


-
11 Δεκεμβρίου 2020, 16:38




Κάτοικος της περιοχής της Ιεράπετρας, το πρωί της Παρασκευής 11 Δεκεμβρίου, έφερε τα 3 κυνηγετικά σκυλιά του στην περιοχή του Καλού Χωριού για εκπαίδευση.
Η ιδέα του ήταν πολύ κακή και τα πρόστιμα που επιβλήθηκαν ήταν πολλά και ακριβά:
300 € γιατί βρέθηκε μακριά από τον τόπο κατοικίας του (θεωρείται άσκοπη μετακίνηση), συν 300 € για κάθε σκυλί που δεν είχε σήμανση = 900 €.
Συνολικά δηλαδή 1200 €!
Σχηματίστηκε και σχετική δικογραφία, γιατί θεωρήθηκε παράνομη θήρα, η οποία απεστάλη στον Εισαγγελέα και ορίστηκε τακτική δικάσιμος.
Άμα είσαι στον δήμο σου δεν μπορείς να βγάλεις τα κυνηγετικά σκυλιά σού για βόλτα? Τι γίνεται? στο βουνό εννοηται.
 
Παιδιά πιστεύω πως δεν θα ανοίξει κάτι πρίν τα σχολεία που θα σταματήσει και το sms αλλά το χειρότερο ειναι πως βλέπω ελεύθερη κυκλοφορία μετά το Πάσχα που συνεπάγεται καταστροφή και αφραγκια για πολλούς εμβολιασμούς χωρίς αξιόπιστο εμβόλιο συμφωνία για μοίρασμα στο Αιγαίο με τους Τούρκους και να μας παίρνει ο διάολος όλους και λυπάμαι που το λέω αλλά αν μείνουν κανα εκατομμύριο άνεργοι ακόμη πού θα μείνουν θα τη γαμησουμε όλοι να ξέρετε ότι φιλέλληνας δεν υπάρχει υπάρχει μόνο στα λόγια οι πράξεις αλλά δείχνουν και αφού δεν έχουμε τη λογική να ψηφίζουμε ηγέτες αλλά δίνουμε εξουσία σε υπαλληλους χρηματοοικονομικων ομίλων οι οποίοι δεν έχουν πατρίδα αυτά θα παθαίνουμε.Θα μπορούσαμε να ξεφύγουμε από τον φαύλο αυτό κύκλο μόνο με συνοχή αλλά αν τη βρείτε σε αυτή τη χώρα γράψτε μου που λένε από αρχαίους χρόνους ήταν πιο εύκολο να μπούμε σε εμφύλιο παρά να συνεννοηθούμε μάλλον είναι στο DNA μας δεν μπορώ αλλιώς να εξηγήσω το τι συμβαίνει σ'αυτόν το τόπο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top