Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα και καλή εβδομάδα.
Με το ''χύμα'' έχω φάει μεγάλες φόλες στο παρελθόν οπότε το έχω κόψει εδώ και χρόνια.
Προτιμώ να πάρω ένα εμφιαλωμένο το οποίο είναι και εγγυημένο...
Μεγάλη κουβέντα το φαγοπότι....

Σας περιμένω όλους τον Οκτώβρη στα μπασίματα να κάνουμε σεμινάριο φαγητού- ποτού και να πάμε και για καμιά φάσσα- τσίχλα στο Πήλιο. .hunter.1
Ο Μάκης έχει ήδη ψηθεί και μου το έταξε θα έρθει. :)
 
Καλησπέρα σας! Πρώτη μέρα στη δουλειά μετά τις διακοπές, δεν την παλεύω καθόλου. Ευτυχώς Πέμπτη φεύγω για Κύπρο για ένα γάμο και όταν επιστρέψω το κυνήγι θα έχει αρχίσει για τα καλά.
 
Το λαβρακι το εχω ψαρεψει και εγω στις δεκαεετιες του 90' και 00',καμακι και συρτη απο τα φερρυ απο τη κουπαστη,οχι καλαμι,εμφανιστηκαν αξαφνα αρχες το 90,θα πω οτι παλιοτερα ηταν αθλος να πιασεις λαβρακι,γιαυτο και το ΄'επιασε λαβρακι'',θυμαμαι παλια οταν καποιος εβγαζε λαβρακι ηταν ειδησει.Μετα με την εκτροφη του λαβρακιου τα πραγματα εγιναν ευκολα,αφου στη θαλασσα ειχε πολυ περισσοτερα απο παλιοτερα.Οσο για το αυγομα η θηλυκες το μαρτιο-απριλιο-μαιο,ηταν αυγομενες,το ιανουαριο-φεβρουαριο,αντιθετα ελαχιστα επιανα,εως και καθολου,το παρτυ ηταν αντιθετα καθε ανοιξη,μεχρι αρχες ιουνιου.
Καλησπερα σε όλους!!Εγώ πίστευα ότι το λαβράκι γεννάει άνοιξη(χωρίς να το έχω ψάξει).Στον τοπο που ψαρεύω αν ειναι να φανούν λαβράκια τότε αυτό γίνεται αρχές Μαΐου συνήθως κοπαδιαστα κ με βάρη από 500γρ μέχρι δικιλα..Από τα μέσα Ιούνη φαίνετε κ κανένα μεγαλύτερο..Το χειμώνα ειναι πιο λιγοστά αλλά αν πιάσει κανείς λαβράκι ειναι λαβρακας..Πάντως τις καλύτερες μου λαβρακοψαριες της έχω κάνει άνοιξη και μεσοκαλοκαιρο..
 
Καλησπέρα σε όλα τα καλόπαιδα.
Σαν εργένης που είμαι μόλις τελέιωσα με το σκούπισμα ,σφουγγάρισμα και το πλυντήριο.
Ωχ.......
 
Ψαρώσαμε τώρα κ. Δημήτρη! Αλίμονο, πόσοι από εσάς τους παντρεμένους τάζετε στις γυναίκες σας σκούπισμα, σφουγγάρισμα, μασαζάκι κλπ κλπ για ενα σκ στο βουνό;;;.yelling.
 
Ψαρώσαμε τώρα κ. Δημήτρη! Αλίμονο, πόσοι από εσάς τους παντρεμένους τάζετε στις γυναίκες σας σκούπισμα, σφουγγάρισμα, μασαζάκι κλπ κλπ για ενα σκ στο βουνό;;;.yelling.

Απο τι να ψαρώσεις δεν κατάλαβα ;
Εμεις φίλε έχουμε λύσει τέτοιου ειδους προβλήματα με καθαρές εξηγήσεις προγαμιαία.
Αλίμονο σε κάτι νεα πιτσουνάκια ,και έχω πολλά παραδείγματα , που μόλις παντρευτούν κάνουν όλες τις δουλειές του σπιτιού ,ξενυχτάνε με τα παιδιά και μόλις πάνε ένα κυνήγι η μια βόλτα με φίλους νομίζουν ότι έχουν σκίσει τη γάτα .
.yelling..yelling..yelling..yelling..yelling.
 
Απο τι να ψαρώσεις δεν κατάλαβα ;
Εμεις φίλε έχουμε λύσει τέτοιου ειδους προβλήματα με καθαρές εξηγήσεις προγαμιαία.
Αλίμονο σε κάτι νεα πιτσουνάκια ,και έχω πολλά παραδείγματα , που μόλις παντρευτούν κάνουν όλες τις δουλειές του σπιτιού ,ξενυχτάνε με τα παιδιά και μόλις πάνε ένα κυνήγι η μια βόλτα με φίλους νομίζουν ότι έχουν σκίσει τη γάτα .
.yelling..yelling..yelling..yelling..yelling.

Γι'αυτό εγγράφονται τα παιδιά σε φόρουμ σαν και αυτό εδώ όπου υπάρχουν γηραιότεροι σαν κι εσάς, να λάβουν κατάλληλες συμβουλές. Μια ερώτηση, βία θα χρειαστεί;
 
Γι'αυτό εγγράφονται τα παιδιά σε φόρουμ σαν και αυτό εδώ όπου υπάρχουν γηραιότεροι σαν κι εσάς, να λάβουν κατάλληλες συμβουλές. Μια ερώτηση, βία θα χρειαστεί;

Με βια θα πάρεις τ'αρχι.... σου !.sarcastic.
 
Ήρθε ναι απλά έχει δουλίτσες. Αν βρει χρόνο το παιδί θα στείλει να πάμε για ένα καφέ...θα σου πω!
 
Οσο για το αυγομα η θηλυκες το μαρτιο-απριλιο-μαιο,ηταν αυγομενες,το ιανουαριο-φεβρουαριο,αντιθετα ελαχιστα επιανα,εως και καθολου,
Εγώ τα λαβρακια ανέκαθεν τα ψαρευω καταχειμωνο και όλα τα ψάρια άνω του ενάμιση κιλού είναι αυγωμενα. Την άνοιξη έχουν αποχυσει από αυγά.
 
Σας περιμένω όλους τον Οκτώβρη στα μπασίματα να κάνουμε σεμινάριο φαγητού- ποτού και να πάμε και για καμιά φάσσα- τσίχλα στο Πήλιο. .hunter.1
Ο Μάκης έχει ήδη ψηθεί και μου το έταξε θα έρθει. :)
15-30 Οκτώβρη γίνεται καλό παιχνίδι στη Μαγνησία.
 
k9b501.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top