Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αυτά τα περί συκιάς τα ξέρω αλλά σημασία εχει ότι τα σύκα αμα τα πετύχω τα τρώω ανα 2 κιλά.
Εχουμε και εδώ μια στην αυλή και εχει παρα πολλά.Στα Τζουμέρκα δεν το συζητάμε..Εχω τουλάχιστον πέντε μεγάλες.!Τι να το κάνω όμως αφου εχω να βρεθώ πολλά χρόνια την εποχή που γίνονται.Δηλαδή τώρα.
 
Οπως καταλαβαίνετε απλά κάνω ηλιοθεραπεία αφου ειμαι στα ηλιοσπορα μια και κυνηγητικό ενδιαφέτον μηδέν.Μετακομίζω για αλλο σημείο.
 
Και μεις για την συκιά εχουμε να λεμε.
βαρυς κ κακος ισκιος.
απαγορευετε να κοιμηθεις απο κατω.
οι γέροι εχουν να λενε ότι δεν ξυπνας μετα...
την καρυδια πάλι τξν έχουμε για ευλογημενο δεντρο.
αν κανανε στον τοπο μου θα χα σιγουρα πανω απο δυο.
δεν τις βοηθα το κλιμα δυστυχώς.
ΔΗμητρη κ γω τα συκα τα κτυπαω αλυπητα αλλα προτιμω τα μαύρα.
Η δικια μου εχει επανω σχεδον μέχρι τα χριστουγεννα μαυρα.
 
Γιατρέ μου καλή επιτυχία με την εξεταστική, καλή δύναμη. .well done.

Εγώ ξεμπέρδεψα με τα μαθήματα αλλά θα με κρατήσει μέχρι το Φεβρουάριο στην σχολή η πτυχιακή μου εργασία που δυστυχώς λόγω φόρτου εργασίας του εργαστηρίου δεν μπορούσα να δουλέψω όσο ήθελα. Δεν πειράζει έχω παρηγοριά το κυνήγι που τελειώνει το Φεβρουάριο, και από Μάρτιο φαντάρος.

Βασίλη θα σου πω δυο λόγια να τα θυμάσαι. Καλό είναι το διάβασμα δεν λέω και χωρίς αυτό δεν θα πάμε μπροστά. Είμαι από τα άτομα που από το πρώτο έτος μέχρι και τώρα που τελειώνω ( έστω ένα εξάμηνο αργότερα από την ώρα μου) διαβάζω όσο μπορώ. Μην στερηθείς όμως φίλε μου ούτε τις βόλτες με τους φίλους, ούτε τους καφέδες, ούτε τις νυχτερινές εξόδους, ούτε τις γκόμενες. Αυτά τα χρόνια δεν γυρίζουν πίσω και είναι τα καλύτερα. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο άσχημα αισθάνομαι και πόσο στενοχωριέμαι τώρα που σε λίγους μήνες θα τα χάσω όλα αυτά. Κοίτα να το χαρείς όσο μπορείς. :)

Και μια συμβουλή : μην δένεσαι συναισθηματικά με γυναίκες γιατί ενώ όλα είναι καλά, μπορεί να ξυπνήσουν μια μέρα να σε χωρίσουν και τότε αν έχεις δεθεί πολύ, ο πόνος είναι αβάστακτος. Ξέρω τι λέω, εγώ την πάτησα κάμποσες φορές, έφτασα σε σημείο να έχω κοπέλα και να σκέφτομαι την προηγούμενη..hit.


Τι πόνο έβγαλα βραδιάτικα… .sarcastic. , πάω να βαλω ένα Καρρά στο θέμα μουσική!!!
 
Μπω μπωωωω.
Εγώ δεν μιλάω καθόλου γιατί τελείωσαν το πανεπιστήμιο μόλις σε 10 χρόνια.hit..hit..hit..hit..hit..hit.
Αλλά ηταν πραγματικά τα καλυτερα μου χρόνια
 
Οσο αγορά τους κυν.χαρτες θα πρέπει να ντρέπονται όσοι εμπλέκονται στο σύστημα συλλόγων ,ομοσπονδίας κλπ..
Εδω χήτησα χαρτη απο τον κυνηγ.σύλλογο Αλεξανδρούπολης και μου δίνουν μονο γιατο νοτιο τμήμα του νομού.Απο κει και πάνω θα πρέπει να πάω σε αλλον η σε αλλους συλλόγους.Ολα αυτά την επο ή τη τεχνολογίας που θα μπορούσα απο το σπίτι η απο το κινητό να βλέπω τα παντα.
Αδικα ήλπιζα στην αλλαγή ,τον εκσυγχρονισμό ,την επανίδρυση και σε ένα σωρό άλλες παπαπαρολογίες.
Δεν ξερω γιατι το εκαναν αυτο
Εγω οσες φορες ειχα ζητησα χαρτη στον ΚΣ ΑΛΕΞ μου εδιναν για ολο τον Νομο
Μαλλον αλλαξαν τα πραγματα
Παντως θυμαμαι σε ελενχο της θηροφυλακης περιξ του Πεπλου-Τυχερου ο Ψηλος ξερει που εννοω
μου ειχαν πει οι θηροφυλακες ότι από Αρδανιο και επανω ανηκει στον ΚΣ Σουφλιου η περιοχη
Ισως να τον εχουν χωρισει τον Νομο
 
Εγώ πέρασα απόψε από τον 1ο Αιγάλεω που ανήκω και μου είπαν τα παιδιά εκεί οτι δεν εχουν τυπώσει.
Δεν θα έπρεπε να υπάρχει τουλαχιστον της αττικής, έστω και σε ηλεκτρονική μορφή;
Κοντά στην περιοχή μου υπάρχει κάποιο μαγαζί που να έχει κυν χάρτες; γνωρίζει κανείς;
 
καλησπερα ειπαμε? δεν ειπαμε. καλησπερα λοιπον.

και αποτι πληροφορηθηκα, στο προφιλ μου εχει μια ενημερωση πως ειμαι 15 χρονων. εγω την εβαλα αυτην? γιατι αν ναι, τοτε ειμαι ψευτης. αν την εβαλαν οι μοντ, τοτε τους ευχαριστω πολυ..shake.
ρε αλανια μοντερειτορ, καντε ενα κουμαντο και αλλαξτε την ημερομηνια, και βαλτε 08/08/1970.:)
 
καλημέρα σε όλους
μικρή αποχή από το φόρουμ λόγω υποχρεώσεων που δεν μπορώ να αποφύγω.....

συκιά καρυδιά έλεγαν οι παλιοί ότι έχουν βαρύ ίσκιο κι αν κοιμηθείς στον ίσκιο τους ξυπνάς ζαλισμένος
οι παλιοί λοιπόν δεν είχαν κλιματιστικά ανεμιστήρες κ.λ.π. μετά από τσιπουροκρασοκατανύξεις έπεφταν για ύπνο κάτω από τον ίσκιο συκιάς η καρυδιάς και λογικό ήταν να ξυπνούν ζαλισμένοι .drunk.
καλή συνέχεια :)
 
Last edited:
Καλημερα από Αθήνα........νότια Αθήνα, περί των 5 χλμ από το κέντρο.....
καιρός ήπιος έως θερμός αυτή την ώρα με πρόβλεψη για αρκετή περισσότερη ζέστη στο μέσον της ημέρας.
Πιάστε από έναν ίσκιο , εάν είναι εφικτό , κι ας μη ζητήσετε τη ταυτότητά του......
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top