Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Να και ο δικός μας έσπασε η γκίνια για τους φίλους μου επιτέλους!!! Χωριστηκαμε σε δύο ομάδες 3 και 4 ατόμων. Πρώτοι χτύπησαν οι ....φιλοξενούμενοι και μετά εμείς. Στη φωτογραφία ο καλός μου φίλος ο Γιωργης ( σεττερας , λαγας , τσιχλας) που βάρεσε τον δικό μας μαζί με το νέο αίμα τον Νικολάκη!!!!
View attachment 55844

Μπραβο Μητσαρα μου !!! Καλη αρχη...και καλη σεζον φιλε !!:)
 
Καναμε και εμεις με την παρεα σημερα εναν....Δοξα τω Θεω καλα ξεκινησαμε...πολυ χωμα ...ξερα'ι'λα
πολυ σκονη...
Ευτυχως τα σκυλια δουλεψαν...6,40 αμολησαμε...7,30 ο λαγος ειχε πεσει...

Μετα επεσε λιγη ''γκρινια''...καποιοι ηθελαν να αμολησουμε παλι....εγω ημουν αντιθετος...το ειπα του
αρχηγου...Και αυριο μερα ειναι.....Τελικα δεν αμολησαμε...αλλα με ολη αυτην την ''μανουρα'' ουτε φωτο
δεν εβγαλα τον λαγο !!!

Θα τον βγαλω οταν γινει στιφαδο !!!!:D
 
Μπράβο σε όλους τους λαγαδες για τις επιτυχίες!
Τους ασπροκοιλιάσατε!

Καλά πήγαμε για πρώτη μέρα....
Έφυγε πιο μπροστά από εμένα ενώ τον έψαχνε ο Μπράντυ και δεν τον είδα.... αλλά ο πατέρας μου με την 2η τουφεκιά σε περίπου 25 μέτρα τον τσάκωσε....
Φυσιγγι sipe 34gr n5 σε 67αρι κάλυκα.
View attachment 55841
Θηλυκός χωρίς τα εντόσθια 1,9 κιλά.
cal.16 Στράτο?
 
Ευχαριστώ αδερφέ! Γρήγορα να μπορέσεις και εσύ να πας με τον παππού! Ένα Λάμπρο κόκκινο του έριξε κλεισμένο με διαφανές πλαστικό μπροστά. Δεν βλέπεις τα αίματα ρε??? Του Ρουμελιωτη είχε τα 35,5 σε 4 δεύτερο και τρίτο. Έφυγα γιατί πρέπει να...μαγειρέψω σήμερα. Στις 10 είχαν πατήσει πάλι κοπο και κλαφουναγαν στο κανάλι χαμηλά.
Σκέψου, να έχεις πάει να έχεις κλαμπανήσει με Ρέμινγκτον τον λαγό και να μπαίνεις φόρουμ να βλέπεις ότι έπεσε με αυτό....20211108164319_lambro_super_36gr_10tmch.jpeg

Υ.Γ Δεν το γλυτώνει το εγκεφαλικό ο Άλεξ!!!
 
Μπ
Να και ο δικός μας έσπασε η γκίνια για τους φίλους μου επιτέλους!!! Χωριστηκαμε σε δύο ομάδες 3 και 4 ατόμων. Πρώτοι χτύπησαν οι ....φιλοξενούμενοι και μετά εμείς. Στη φωτογραφία ο καλός μου φίλος ο Γιωργης ( σεττερας , λαγας , τσιχλας) που βάρεσε τον δικό μας μαζί με το νέο αίμα τον Νικολάκη!!!!
View attachment 55844
Μπραβο Μητσαρα!
Και στα ταιρια τους φιλε! :)
 
Καναμε και εμεις με την παρεα σημερα εναν....Δοξα τω Θεω καλα ξεκινησαμε...πολυ χωμα ...ξερα'ι'λα
πολυ σκονη...
Ευτυχως τα σκυλια δουλεψαν...6,40 αμολησαμε...7,30 ο λαγος ειχε πεσει...

Μετα επεσε λιγη ''γκρινια''...καποιοι ηθελαν να αμολησουμε παλι....εγω ημουν αντιθετος...το ειπα του
αρχηγου...Και αυριο μερα ειναι.....Τελικα δεν αμολησαμε...αλλα με ολη αυτην την ''μανουρα'' ουτε φωτο
δεν εβγαλα τον λαγο !!!

Θα τον βγαλω οταν γινει στιφαδο !!!!:D
Μπραβο παπουλη!
Και ατα ταιρια του!
Πιες και ενα τσιπουρακι να απολαυσεις την επιτυχια :)
 
Σκέψου, να έχεις πάει να έχεις κλαμπανήσει με Ρέμινγκτον τον λαγό και να μπαίνεις φόρουμ να βλέπεις ότι έπεσε με αυτό....View attachment 55851

Υ.Γ Δεν το γλυτώνει το εγκεφαλικό ο Άλεξ!!!
Ναι αυτο ειναι! Καμία φορά κοιμάται και ο Θεός....
 
Ναι αυτο ειναι! Καμία φορά κοιμάται και ο Θεός....
Αμα ταιριαζει στο όπλο σου μια χαρα ειναι και αυτο
Εμενα προσωπικα δεν μου αρεσε στο κυνηγι αλλα ο πατερας του Σταματη με αυτο βαραει τους λαγους
 
Ο Σταματης @sam13 ειναι καλα;
Μιλαει κανεις μαζι με το κοπελι;

Αυριο εχει εναρξη για εσας και δεν εχει πει τιποτα
Αν αποψε δεν βαλει καθαρισμενη την καραμπινα θα ανυσηχησω!
Αν δεν βάλει και σήμερα φώτο με λαγό τι κάνουμε;;;
 
Σο
Αν δεν βάλει και σήμερα φώτο με λαγό τι κάνουμε;;;
Σοβαρα εχω την ενοια του αλλα δεν εχω το τηλ του να τον παρω

Ο Σταματης δεν χανει εξορμηση και φετος ειχει και κουταβι στο σπιτι να δωσει να δαγκωσει

Ελπιζω να ειναι καλα ο ανθρωπος!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top