Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Και ατιχημα σημερα,ενα κατσοπρινη κοντεψε να μου βγαλη το ματι,ενανε επαναφορα το κλαδη ομως περνουσα και 2χηλ πιο αριστερα να πηγενε μουχε βγαλη το ματι.απο μεσα μου αφερεσαν 1 τσιτα καρφομενη στο ακρο του βολβου.μαλακια στα καλα καθουμενα.παιδια μεγαλη προσοχη ερχετε το κακο απο εκει που δεν το περιμενης
Περαστικά Γιάννο. Ένα ζευγάρι γυαλιά ασφαλείας διάφανα έστω και τα απλά.
 
Τα γυαλιά προστατεύουν από τέτοιες περιπτώσεις και κάποιοι φακοί δίνουν μεγαλύτερη ευκρίνεια του στόχου σε σκούρο φόντο.
Ότι δεν είναι το ίδιο άνετα όπως είμαστε χωρίς γυαλιά,είναι δεδομένο.
Δεν παύει να είναι κάτι ξένο.
Ωστόσο,.... επιλέγουμε!🙂
 
Με Σεττερ έχεις θέμα με σπριγκερ οχι;
Σε εναρξη λαγου ψηλα στην Διρφη πριν λιγα χρονια ηρθαν 2 ατομα με Ποιντερ και οπλα κανονικα. Στο ελεγχο απο τον θηροφυλακα ειπαν οτι πανε για λαγο και αυτος απαντησε οτι θα τους περιμενει στην επιστροφη.... Μπροστα μας ολα αυτα τα ακουγαμε καθαρα. Πηραν την μια πλαγια αυτοι την αλλη εμεις. Οταν γυρισαμε εμεις το αμαξι τους ηταν εκει , του θηροφυλακα οχι... Τουφεκιες εριξαν 4. Σε τι δεν το μαθαμε ποτε.....
 
Αυτος ο διαολος
Εμεις τα λεμε ρασσια
Βγαινεις απο κει μεσα και οταν πας σπιτι και βγαλεις τα ρουχα ειναι το κορμι σου σαν να παλευες με γατες σε κλουβι 1χ1 .hair.

Ελα ομως που στα μερη μας με τους καυσωνες εκει μεσα ειναι οι λαγοι και οι περδικες
 
Τα γυαλιά προστατεύουν από τέτοιες περιπτώσεις και κάποιοι φακοί δίνουν μεγαλύτερη ευκρίνεια του στόχου σε σκούρο φόντο.
Ότι δεν είναι το ίδιο άνετα όπως είμαστε χωρίς γυαλιά,είναι δεδομένο.
Δεν παύει να είναι κάτι ξένο.
Ωστόσο,.... επιλέγουμε!🙂
Αμα φορας διορθωτικα γιαλια δυστυχως δεν μπορεις να χεις και αυτα
Εχω φτιαξει στο παρελθον
Αβολος πολυ ο δευτερος φακος απο μεσα
 
Τα γυαλιά προστατεύουν από τέτοιες περιπτώσεις και κάποιοι φακοί δίνουν μεγαλύτερη ευκρίνεια του στόχου σε σκούρο φόντο.
Ότι δεν είναι το ίδιο άνετα όπως είμαστε χωρίς γυαλιά,είναι δεδομένο.
Δεν παύει να είναι κάτι ξένο.
Ωστόσο,.... επιλέγουμε!🙂
Φίλε μου κάνεις λάθος.

Νομίζεις ότι είναι πιο άνετα χωρίς λόγο συνήθειας.

Μόλις συνηθίσεις να τα φοράς θα καταλάβεις πόσο λάθος ήταν όταν δεν φορούσες.

Υπό την προϋπόθεση ότι φοράς το σωστό ζευγάρι που σου ταιριάζει.

Είναι σαν να λέμε ότι είναι καλύτερα χωρίς παπούτσια επειδή δεν γεννήθηκαμε με αυτά στα πέλματα.

Στο βουνό επίσης όταν φυσάει αέρας και δακρύζουν τα μάτια προσφέρουν κι εκεί προστασία.
 
Σε εναρξη λαγου ψηλα στην Διρφη πριν λιγα χρονια ηρθαν 2 ατομα με Ποιντερ και οπλα κανονικα. Στο ελεγχο απο τον θηροφυλακα ειπαν οτι πανε για λαγο και αυτος απαντησε οτι θα τους περιμενει στην επιστροφη.... Μπροστα μας ολα αυτα τα ακουγαμε καθαρα. Πηραν την μια πλαγια αυτοι την αλλη εμεις. Οταν γυρισαμε εμεις το αμαξι τους ηταν εκει , του θηροφυλακα οχι... Τουφεκιες εριξαν 4. Σε τι δεν το μαθαμε ποτε.....
Γιατι εχεις προβλημα αν πας με σεττερ για λαγο εφοσον δεν θα ριξεις σε περδικες!
Νομικά δεν έχεις θέμα;;απλά θα σου κολλήσουν ρετσινιά.
 
Αμα φορας διορθωτικα γιαλια δυστυχως δεν μπορεις να χεις και αυτα
Εχω φτιαξει στο παρελθον
Αβολος πολυ ο δευτερος φακος απο μεσα
Αυτος ο διαολος ειναι,εκει μεσα καθηζουν τωρα.στο ξεφολιασμα ειμουν ψηλα ανεβενε διαγονια στα ψηλα απο χαμηλα ετρεχα να τον προλαβο στην κορυφη,και ετσει εγηνε.τον προλαβα αλα με προλαβε προτα ο ασπαλαθος.και το σωμα σουροτιρη απο της τζιμπες.πολη διαολοπραμα
 
Φίλε μου κάνεις λάθος.

Νομίζεις ότι είναι πιο άνετα χωρίς λόγο συνήθειας.

Μόλις συνηθίσεις να τα φοράς θα καταλάβεις πόσο λάθος ήταν όταν δεν φορούσες.

Υπό την προϋπόθεση ότι φοράς το σωστό ζευγάρι που σου ταιριάζει.

Είναι σαν να λέμε ότι είναι καλύτερα χωρίς παπούτσια επειδή δεν γεννήθηκαμε με αυτά στα πέλματα.

Στο βουνό επίσης όταν φυσάει αέρας και δακρύζουν τα μάτια προσφέρουν κι εκεί προστασία.
Με το θαμπωμα τι γινεται;
Με την βροχη;
 
Νομικά δεν έχεις θέμα;;απλά θα σου κολλήσουν ρετσινιά.
Εκει που ξεκινατε αλλη μερα λαγο και αλλη περδικα ισως να χεις δικαιο

Δεν μπορω να το κατανοησω αλλα οποιος ειναι εξω του χωρου πολλα τραγουδια ξερει οποταν εφοσον εδω ξεκινανε και τα δυο μαζι και παραδοσιακα ο λαγος με σκυλια φερμας κυνιγιωταν ισως γιαυτο δεν μπορω να το κατανοησω φιλε
 
Αυτος ο διαολος ειναι,εκει μεσα καθηζουν τωρα.στο ξεφολιασμα ειμουν ψηλα ανεβενε διαγονια στα ψηλα απο χαμηλα ετρεχα να τον προλαβο στην κορυφη,και ετσει εγηνε.τον προλαβα αλα με προλαβε προτα ο ασπαλαθος.και το σωμα σουροτιρη απο της τζιμπες.πολη διαολοπραμα
Οχι και ακατονομαστος ο λαγος ρε Γιαννο
Πεστον οτι αλλο θες
Ενας λαγος και μια περδικα εχουμε εμεις για ενδημικο
ουτε γουρουνια ουτε ντοπιαρικα αλλα εχουμε
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top