Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Την επόμενη Γιάννη..!
Ο μπάρμπας με την auto 5 και τα καφέ lambro τι κάνει?πήγε χτες στην έναρξη?
Την επόμενη δεν πειραζει! η βόλτα ήταν τελεια κάναμε 7-8 χιλιόμετρα στον καθαρό αέρα!
Ο μπάρμπας πήγε χθες,από οτι μου είπε πήρε δυο με την παρέα του! Μάλλον πρέπει να ξαναρχίσω να πηγαίνω με τον μπάρμπα για να δω λαγό...sarcastic...δεν υπάρχει χρόνος πλέον,ξερω οτι ο μπάρμπας όποτε του πω με παίρνει κυνήγι!
Παλιές καλές στιγμές με τον μπάρμπα τα σκυλιά του και το κανόνι του(brow Auto5,76cm 2 άστρα)
ZbtUgWk.jpg
 
Last edited:
Ο μπάρμπας πήγε χθες,από οτι μου είπε πήρε δυο με την παρέα του!
Αγανταρει...well done.
Μαλλον πρέπει να ξαναρχίσω να πηγαίνω με τον μπάρμπα για να δω λαγό...sarcastic.
Το γελάς?.sarcastic.
Να πας,να μου πεις κ αν άλλαξε φυσίγγια τώρα στα γεράματα...sarcastic.
 
Πολύ καλα τα πηγαμε και εμεις εχθες με τον αδερφό και με τον πατέρα!!!
Ένα το πρωί και δύο το απογευμα!!!

Σήμερα μας την έκαναν δυο :(
Ήταν σε πολύ πυκνό.....φαινονταν μόνο οι αυταρες τούς :D
Στον ενα έριξα δύο μπηχτες αλλα τίποτα....δωσαμε ραντεβού την επόμενη κυριακη....

Ο πρωινος...



Οι απογευματινοι......

 
Σήμερα που δεν μπόρεσα να πάω πάρθηκε ο πρώτος από την παρέα, καλός λαγός γύρω στα 3 κιλά. Αυτό που μου άρεσε πιο πολύ είναι ότι έπεσε με δικό μου φυσίγγι ιδιογόμωση G3000 1,65x32 σκάγια 2x4 μικτά. Από ότι μου είπαν τα παιδιά έπεσε ξερός σε απόσταση 50μ. Θα έχω και εγώ μερίδιο. bbq3
 
Σήμερα που δεν μπόρεσα να πάω πάρθηκε ο πρώτος από την παρέα, καλός λαγός γύρω στα 3 κιλά. Αυτό που μου άρεσε πιο πολύ είναι ότι έπεσε με δικό μου φυσίγγι ιδιογόμωση G3000 1,65x32 σκάγια 2x4 μικτά. Από ότι μου είπαν τα παιδιά έπεσε ξερός σε απόσταση 50μ. Θα έχω και εγώ μερίδιο. bbq3
στην επόμενη μαζί με την παρέα σου να περάσετε καλά με δυνατές εμπειρίες και συγκινήσεις :)
 
Μια που το εφερε η κουβεντα, να σας διηγηθω μια περιπτωση που μου ετυχε και θα με ενδιεφερε η γνωμη σας. Πριν απο χρονια λοιπον, κυνηγουσα με το κοκερ και το βαϊμαρανερ που ειχα, ορτυκια και αν τυχαινε και κανεναν λαγο γιατι κρατουσε εκει το μερος. Σε καποια φαση μεσα σε οργωμα 120 με 150 μετρα μακρια απο μενα, βλεπω εναν κυνηγο με τα σκυλια του καβαλα να σηκωνουν εναν λαγο. Εριξε δυο τουφεκιες, αστοχησε και ο λαγος αφου ηρθε προς εμενα στα 20 μετρα, τον πηρα και μου τον εκανε απορτ το βαϊμαρανερ. Ουτε πηγε το μυαλο μου να τον κρατησω αλλα ηθελα να δω την αντιδραση του αλλου κυνηγου, που τον εκανα χαζι βλεποντας τον να με πλησιαζει αλαφιασμενος με ενα φυσιγγι στο χερι σαν να κρατουσε λαμπαδα. Μολις ηρθε κοντα μου ειπα χαμογελωντας ειρωνικα του ειπα "ξερω, ξερω, παρε τον λαγο και δεν θελω το φυσιγγι σου". Αφου ηρεμησε οταν πηρε τον λαγο στο χερι του, επεμενε να παρω το φυσιγγι και φυσικα το αρνηθηκα.
Εγω παντως αν ημουν στη θεση του, εφοσον ειχα αστοχησει με το δικαννο μου ριχνοντας και τις δυο τουφεκιες, ουτε που θα πηγαινα στον αλλον κυνηγο που θα τον τουφεκιζε μετα....
Η γνώμη μου είναι ότι έπρεπε να μοιράσετε τον λαγό και ας τον είχαν βγάλει τα σκυλιά του.
 
Πολύ καλα τα πηγαμε και εμεις εχθες με τον αδερφό και με τον πατέρα!!!
Ένα το πρωί και δύο το απογευμα!!!

Σήμερα μας την έκαναν δυο :(
Ήταν σε πολύ πυκνό.....φαινονταν μόνο οι αυταρες τούς :D
Στον ενα έριξα δύο μπηχτες αλλα τίποτα....δωσαμε ραντεβού την επόμενη κυριακη....

Ο πρωινος...



Οι απογευματινοι......

Ωραίος ο φίλος μου ο Μύρος !
 


Καλή σεζόν σε όλους λαγαδες μου. Εδώ είμαστε λίγο κουρασμένοι. Έχουμε βάλει όπλα γιλεκα και σκυλιά μέσα και ετοιμαζόμαστε για την καλύβα και τα συκωτακια
Παίχτη λαγουδο-κάτσικο είναι αυτό που κρατάς ;
Πάντα τέτοιες στιγμές σε όλους μας !
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top