Παλιά φυσίγγια

Μηπως σου τα αφησε στο μπαρ κανενας πελατης για φιλοδωρημα; .sarcastic.

Δεν ξέρω πάντως μιας και το έφερε η κουβέντα, την προηγούμενη εβδομάδα γνώρισα μια κοκκινομάλλα πολύ ανωμαλιάρα. Κολάν από κάτω και από πάνω ξώβυζο τιραντέ σε παραλλαγή. .sex hard.
 
Αυτο το μυστηριο "θεμα" το εχει κ ο Αντωνακος....xm. Με ανεξηγητο τροπο εξαφανιζονται "ιδιαιιτερα" φυσιγγια απο το γιλεκο μου κ τα ανακαλυπτω στο δικο του 1-2 χρονια μετα... .hit.
Σε αγαπάει Άρι και σε ξαλαφρωνει για να μην κουραζεσαι.
 
Αυτο το μυστηριο "θεμα" το εχει κ ο Αντωνακος....xm. Με ανεξηγητο τροπο εξαφανιζονται "ιδιαιιτερα" φυσιγγια απο το γιλεκο μου κ τα ανακαλυπτω στο δικο του 1-2 χρονια μετα... .hit.
Συμπέρασμα:
Κάνει πάνω από 1-2 χρόνια να ντουφεκίσει ''ιδιαίτερα'' θηράματα.buy..sarcastic.
 
Παιδιά κάτι φυσίγγια ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ μαύρα έπαιζε ο πατέρας μου την δεκαετία του 80 τα ξέρει κανένας;
 
Είχα πάρει πρην μια δεκαρια χρόνια κάποια Remington μαύρα 33γρ και δεν μπορώ να τα ξαναβρώ υπάρχουν στα μέρη σας;ήταν τέλεια για το s pose μου.marocchi.
 
Κώστα τα έχω ρίξει εδώ σε φασιανο και πέρδικα, ρεζερβας όμως όπως και τα remington nitro pheasant πολύ καλά και τα δύο μηδενική ανακρουση και επιχαλκωμενα σκάγια.


screen grab
Νόμιζα ότι ήταν από τα παλια για κάθε θήραμα ξεχωριστά..Αλλά τώρα που το σκέφτομαι τα παλια δεν είχαν την στάμπα του θηραματος πάνω στο φυσιγγι αλλά μόνο στο κουτί..
 
Είχα πάρει πρην μια δεκαρια χρόνια κάποια Remington μαύρα 33γρ και δεν μπορώ να τα ξαναβρώ υπάρχουν στα μέρη σας;ήταν τέλεια για το s pose μου.marocchi.
Σε μαύρο πριν καμιά δεκαριά χρόνια γεμιζοταν και τα remington shurshot heavy dove ν6 αλλά σε 32γρ..με 8mm μέταλλο.Μήπως εννοείς αυτά?Το κουτί από έξω είχε ένα τρυγόνι.
 
Τάσο σε 67άρι κάλυκα είναι?
Την εποχή που τα γέμιζε με MB32, ήταν φυσιγγάρες,
τα τελευταία χρόνια όμως, τα γέμιζαν με ότι ναναι και τα χαλάσανε...
Σωστη η ερώτηση σου Σπύρο..
Να σου πω την αλήθεια δεν το ειχα σκεφτει να το δω αυτό..
Το κοίταξα τώρα και είναι 70αρια!!!Καμιά σχέση με τα πυρκαλ που κυκλοφορούσαν αυτα τα χρονια και που ηταν 67αρια.
 
Σε μαύρο πριν καμιά δεκαριά χρόνια γεμιζοταν και τα remington shurshot heavy dove ν6 αλλά σε 32γρ..με 8mm μέταλλο.Μήπως εννοείς αυτά?Το κουτί από έξω είχε ένα τρυγόνι.
Ναι αυτά ειναι αλλά τα επερνα σε ν4 για λαγό..
 
Υπάρχουν...Με τιμή γύρω στα 26€ αλλα δεν νομίζω να τα βρεις σε σκάγια πιο χοντρά απο ν6...
Μια χαρά ειναι ν6 για πρώτη στο λαγό.εδώ στο ηράκλειο δεν τα έχει κανένας...
 
Μια χαρά ειναι ν6 για πρώτη στο λαγό.εδώ στο ηράκλειο δεν τα έχει κανένας...
Είναι καλό φυσιγγι και πολύ μαλακο όντως.Δυστηχως ελάχιστοι φέρνουν 32γρ ν6 γενικα..Είναι κ αυτό ενα παράπονο για όποιον του αρέσουν η ελαφρές γομωσεις..
 
Είναι καλό φυσιγγι και πολύ μαλακο όντως.Δυστηχως ελάχιστοι φέρνουν 32γρ ν6 γενικα..Είναι κ αυτό ενα παράπονο για όποιον του αρέσουν η ελαφρές γομωσεις..
Αυτά και τα neo velox και μετα τα 3Α τα αγαπημένα μου....για το s pose.αληθινά σε ποιο θέμα μπωρω να γράψω για το s pose marocchi να μου πει κάποιος αν ξέρει κάτι για το συγκεκριμένο όπλο;
 
Παιδιά κάτι φυσίγγια ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ μαύρα έπαιζε ο πατέρας μου την δεκαετία του 80 τα ξέρει κανένας;
Ήταν τα αγαπημένα μου τότε, αργό φυσίγγι αλλά άκρως φονικό. Τα έριχνα με το IZH 54 και κυκλοφορούσαν και αρχές δεκαετίας 90.
 
Aν θυμαμαι καλα, τοτε εβγαζε τα Sipe, τα JK6 με μαλλινη ταπα, και τα SCORE. Nομιζω και αλλο ενα σε διαφανο καλυκα, αλλα δεν θυμαμαι και καλα.
Τα JK6 τα ειχαμε σε μεγαλη υποληψη τοτε
 
Ξεχωριζω τα δύο εγγλεζικα το maionchi baby magnum to fiocchi Και το Maionchi magnum μου διαφεύγει το πρώτο αλλά μάλλον είναι Ελληνικής καταγωγής.
 
Last edited:
Back
Top