Παλιά φυσίγγια

Φίλε ''AltairLusso'' ευχαριστώ πολύ!!!. Ήσουν σαφέστατος. Ξεκινάω με κάτι που έχω φτιάξει για να φαίνονται ιδιαίτερα "κομμάτια" και ένα από τα καλύτερα μου φαίνεται πιο κάτω.
Υ.Γ. Το τζάμι μπροστά έχει αφαιρεθεί για να βγει καλύτερα η φωτογραφία.Το αποτέλεσμα δεν είναι ότι καλύτερο γιατί έγινε βιαστικά με το κινητό.
image hoster
image hosting no sign up
photo sharing sites
image upload no ads
όμορφα πράγματα.. μπράβο σου !!
Νομίζω θα ήταν μια ωραία ιδέα , να μπορούσατε να κάνατε μια mini έκθεση με το ΤΑΣΟ τις συλλογές σας !!
Θα είχε πολύ ενδιαφέρων !
 
Φίλε ''AltairLusso'' ευχαριστώ πολύ!!!. Ήσουν σαφέστατος. Ξεκινάω με κάτι που έχω φτιάξει για να φαίνονται ιδιαίτερα "κομμάτια" και ένα από τα καλύτερα μου φαίνεται πιο κάτω.
Υ.Γ. Το τζάμι μπροστά έχει αφαιρεθεί για να βγει καλύτερα η φωτογραφία.Το αποτέλεσμα δεν είναι ότι καλύτερο γιατί έγινε βιαστικά με το κινητό.
image hoster
image hosting no sign up
photo sharing sites
image upload no ads
Πολυ ωραια συλλογη και κομμάτια σπανια...well done.
Το τελευταίο κάτω δεξιά γωνία του Χατζηκουλουκη είναι?
 
To ονομα δεν μου λεει κατι, αλλα αυτο δε σημαινει τιποτα γιατι ειμαι νεος σχετικα στο αθλημα

Γιωργο, παλι απο φωτογραφιες το ειδα. Σκεψου ομως οτι αλλιως ειναι να το βλεπεις σε φωτογραφιες Αμερικανικων sites που τα ειχαν με την οκα, και αλλιως να ξερεις οτι υπαρχει συλλεκτης στην Ελλαδα που εχει κατι τετοιο.
Ενημερωτικά μόνο ''victor'' είναι πολύ καλός μου φίλος και βγήκε 2ος στους αγώνες στα Χανιά που έγιναν πριν λίγο καιρό.
post a picture
image hosting 10mb limit
image
upload gambar
image sharing
 
Πολυ ωραια συλλογη και κομμάτια σπανια...well done.
Το τελευταίο κάτω δεξιά γωνία του Χατζηκουλουκη είναι?
Tάσο σ'ευχαριστώ! Δεν μπορώ να σου το πω με βεβαιότητα.Πάντως λέει SOKOL (μπαρούτι).Έχω πάντως πολλά που αγνοώ την ύπαρξη τους και θα ήθελα τη βοήθειά σου ή οποιουδήποτε άλλου φίλου.
 
Tάσο σ'ευχαριστώ! Δεν μπορώ να σου το πω με βεβαιότητα.Πάντως λέει SOKOL (μπαρούτι).Έχω πάντως πολλά που αγνοώ την ύπαρξη τους και θα ήθελα τη βοήθειά σου ή οποιουδήποτε άλλου φίλου.
Έχεις βρει τον κατάλληλο άνθρωπο πίστεψε με ο Τάσος γνωρίζει τα πάντα και τους πάντες .my man.
 
Και ένα αφιερωμένο στον Τάσο γιατί έχουμε την ίδια τρέλα μ'αυτούς τους διαβόλους!!!
Υ.Γ. Είναι χάρτινο!Φέτος έπεσαν στα χέρια μου.
image hosting without account
image ru
Και τι δεν θα έδινα να το μπουμπουνισω σε κάναν πράσινο στα 60-70 μέτρα με το UFO και την Beretta μου. .love..love..love.
Τι τα κρατάτε, τα λεφτά, τα ψάρια και τα φυσίγγια, τρώγονται φρέσκα....ha ha ha.
 
Στην πραγματικότητα είναι 7αρι..2,5mm..
Συνηθίζουν λίγο χοντρυτερα σκάγια σε καποιες χωρες.
Ξέχασα να σας το δείξω κι από κάτω.Είναι πολύ σπάνιες πάντως αυτές οι εταιρείες.Δεν μπορείς εύκολα να βρεις στοιχεία.Και είναι και πολύ παλιό το φυσίγγι!
image hosting over 5mb
 
Και τι δεν θα έδινα να το μπουμπουνισω σε κάναν πράσινο στα 60-70 μέτρα με το UFO και την Beretta μου. .love..love..love.
Τι τα κρατάτε, τα λεφτά, τα ψάρια και τα φυσίγγια, τρώγονται φρέσκα....ha ha ha.
Γι' αυτό ακριβώς τα κρατάμε. Για καμιά δύσκολη ώρα!!! (πλάκα κάνω!).Παιδιά, ψάχνοντας γνώρισα πολλούς που έχουν πολλά imperial και super-x σε πολύ καλή αλλά και σε άριστη κατάσταση(θα σας δείξω μερικά), για τα χρόνια που έχουν περάσει.Υπάρχουν μπαούλα γεμάτα!Όταν έχεις τόση τρέλα μ'αυτά και το βλέπεις αυτό το θέαμα μπροστά σου χωρίς να μπορείς να τα κάνεις δικά σου, δεν περιγράφεται!!! Έχω καταφέρει και έχω πάρει μερικά(κάποιες φορές είμαστε και εμείς ασύδοτοι),αλλά είναι σταγόνα στον ωκεανό.Το ασφυκτικό pressing πάντως συνεχίζεται... 'Ενας γέρος λοιπόν κάποτε μου είπε αποστομωτικά: Κι αν γίνει κανάς πόλεμος εγώ με τι θα ρίξω;......
Και ένας άλλος: Ποιος είσαι εσύ που θα μου πάρεις όλες μου τις αναμνήσεις;........Είναι δύσκολο να πάρεις από αυτούς τους ανθρώπους τέτοια ''φουρνέλα''.
 
Στην πραγματικότητα είναι 7αρι..2,5mm..
Συνηθίζουν λίγο χοντρυτερα σκάγια σε καποιες χωρες.
Σωστός Τάσο δεν το πρόσεξα.
Πολυ σπάνιο να βρεθεί σε αυτή την κατάσταση.Το μέταλλο λάμπει για τα χρόνια που έχει στην πλάτη του.
Αυτός που στο έδωσε τα προσεχε πολυ!
Νομίζω τα παλιά αμερικάνικα χρησιμοποιουσαν καθεαυτου (μπρουτζινο η χάλκινο) παφιλα , το έχω συναντήσει σε ρεμινκτον και ιμπεριαλ.
 
Φίλε ''AltairLusso'' ευχαριστώ πολύ!!!. Ήσουν σαφέστατος. Ξεκινάω με κάτι που έχω φτιάξει για να φαίνονται ιδιαίτερα "κομμάτια" και ένα από τα καλύτερα μου φαίνεται πιο κάτω.
Υ.Γ. Το τζάμι μπροστά έχει αφαιρεθεί για να βγει καλύτερα η φωτογραφία.Το αποτέλεσμα δεν είναι ότι καλύτερο γιατί έγινε βιαστικά με το κινητό.
image hoster
image hosting no sign up
photo sharing sites
image upload no ads
Πολλή ωραία συλλογή, μπραβο!
Το συγκεκριμένο WINCHESTER πρωτη φορά το βλέπω!
Εξαμισαρι στην μπεκάτσα ?στο καρτερι την κυνηγάνε βρε τους παλιοαυστριακογερμαναραδες..vah.
Ισως προοριζόταν για κυνήγι αλα κροουλ την ανοιξη, που ήταν αρκετα διαδεδομένο στις χώρες της Κεντρικής Ευρώπης τα παλαιότερα χρόνια...
 
Πολυ ωραια συλλογη και κομμάτια σπανια...well done.
Το τελευταίο κάτω δεξιά γωνία του Χατζηκουλουκη είναι?
Σας ευχαριστώ όλους, αλλά οφείλω μια συγγνώμη και ταυτόχρονα μια απάντηση στο φίλο τον Τάσο. ΜΠΡΑΒΟ ρε φίλε, σε παραδέχομαι,είσαι πολύ καλός!!!
Που να τα θυμάμαι όλα τόσο καλά.Θυμάμαι τι γίνεται κατά περίπου 90%, αλλά όχι απόλυτα.
Είναι ο παλιός εισαγωγέας της Breda ή είναι κάποιος συγγενής του; για πες μας.....ήταν καλά τα συγκεκριμένα;
Να και το αποδεικτικό:
post image
free image hosting
image url
 
Ξέχασα να σας το δείξω κι από κάτω.Είναι πολύ σπάνιες πάντως αυτές οι εταιρείες.Δεν μπορείς εύκολα να βρεις στοιχεία.Και είναι και πολύ παλιό το φυσίγγι!
image hosting over 5mb
Η hirtenberger είναι μεγαλο εργοστάσιο πυρομαχικων στην Αυστρια.
Ερχοντουσαν μέχρι πριν περίπου καμιά 15ετια στην Ελλάδα σε κασετίνες των 10 αλλά πλαστικά.
 
Back
Top