Παλιά φυσίγγια

20160903_183620.jpg
20160903_183610.jpg
Χθες στο χωριό βρήκα αυτά σε ένα μπαουλο. Τα έχετε ξανά δει; είναι τουλάχιστον 20ετιας.
20160903_183615.jpg
 
...Σημερινή αγορά φίλε μου!! Τα είχα ξαναδεί πριν καμια 15αρια χρόνια,πιτσιρικάς ακομα,σε κάρτερια για τσίχλες κ τελικά σημερα τα πέτυχα! Έλειπαν απ τη συλλογή!! Επίσης βρήκα τα απόλλων που λέγατε,αλλά τσουχτερή η τιμή..!!!Φτιάχνονταν Χαλκίδα πάντως απ ότι διάβασα στο κουτί.
 
Βιοτεχνια φυσιγγιων Απολλων νομιζω έγραφε..κατι για 1ο χλμ Ν.Αρτακη κτλ..ακομα και το τηλ ξεκινούσε με 0..οπότε 15ετιας+ τα φυσιγγια..επίσης είχε 2 διαφορετικά στο μαγαζί που πήγα,το ένα ηταν 50γρ 76αρης καλυκας 15αδα,12 ευρω.το αλλο 25αδα νομιζω..αυτά!!
 
Xάρη με λένε φίλε Γιώργο.Δε νομίζω να έχω κάποιο που δεν έχεις.Τώρα 2-3 χρόνια μαζεύω ο,τι μπορώ! Δεν είμαι σπίτι και στο κινητό η μόνη φωτο που έχω είναι αυτή http://imgur.com/a/j1YNU
Το maionchi διασποράς ίσως ότι καλύτερο υπήρχε κρίμα όταν εξαγοράστηκε η εταιρεία δεν συνέχισε η παραγωγή του.
 
Xάρη με λένε φίλε Γιώργο.Δε νομίζω να έχω κάποιο που δεν έχεις.Τώρα 2-3 χρόνια μαζεύω ο,τι μπορώ! Δεν είμαι σπίτι και στο κινητό η μόνη φωτο που έχω είναι αυτή http://imgur.com/a/j1YNU

Tρομερο το Lambro Export. Κριμα που δε βγαινει πλεον.
Επισης τα φυσιγγια που εβαλες πριν, λογικα ειναι παλια, καθως ο καλυκας λεει Mavroulis, κατι που συνηθιζε καπου τη δεκαετια του 80
 
Tρομερο το Lambro Export. Κριμα που δε βγαινει πλεον.
Το παλιό δεν το έχω ριξει,Αλλά του ναυπλιωτη μια φορά το έριξα κ με άφησε πολύ ικανοποιημένο..Gm3 στα 32,5 γρ..
Το έχω ξαναπεί ότι το θεωρώ μεγάλο λάθος να σταματήσει να παράγει αυτό το φυσίγγι,έστω κ αν δεν είχε τα ίδια υλικά με παλιά..
Το όνομα από μόνο του ήταν ικανό για να του φέρει πελατεία..
Εξάλλου όπως είπα ήταν εξαιρετικο..
Βέβαια αυτός ξέρει καλύτερα τι κάνει..
 
Οντως πολυ καλα φυσίγγια κ το lambro export (ειχα προλάβει 2-3 κουτια κ παλι καλα που μερίμνησα να κρατήσω ενα φυσιγγι) και το maionchi διασπορας.Γενικά ο,τι μπορω να βρω απο κεινη την εταιρια το μαζεύω!! Παρολα αυτα δεν ετυχε να βρω το az-20..
 
Το maionchi διασποράς ίσως ότι καλύτερο υπήρχε κρίμα όταν εξαγοράστηκε η εταιρεία δεν συνέχισε η παραγωγή του.
Έχω ακόμα τέτοια φίλε Κωνσταντίνε που δεν τα έχω χρησιμοποιήσει.Τόσο καλά ήταν;
 
Last edited:
Back
Top