Παρουσίαση Φυσιγγίων

Έλα να δούμε και ένα σοβαρό σφάξιμο όλοι για παγανοφυσιγγα λένε!!!στείλε τα μισά κάτω μην τα δολοφονήσεις ούλα!

Αστο Χρηστο !!!! Για ΣΦΑΞΙΜΟ ειναι.....
Περισσοτερες πληροφοριες θα σου δωσει ο Αλεξ φιλε !!! ;)
 
Συνεχεια φωτο...
Ανεβασε κανα δυο καλητερες απο τον μπιορ γιατι μου φαινετε σαν εναν απομημηση που βγαζουν εδω !!! Το καψουλι ειναι ασπρο ; Φαινεται καλα; Και η πυριτηδα ειναι πλακε; Υποτηθεται οτι ειναι sp8
 
Ο τύπος είναι στην πιάτσα καμία πενηντάρα+ χρονια ,ενα σαιτ έπρεπε να έχει‼️ίσως είναι κ ο μόνος με τόση ζήτηση που δεν έχει σάιτ‼️
Ο Ανδρέας είναι δεν είναι 30 χρονών, ο Παππούς του με τον θείο του ήταν!. Συμφωνώ με το Sait, όμως.... για να γνωρίζεις, πρέπει να ζείς και στην Πάτρα!.
 
Παιδιά δε θέλω να φανώ μαλάκας, αλλά ο κ. Ρουμελιώτης έχει φυσίγγια όποτε έχει όρεξη να παράξει, είναι δυσεύρετος για επικοινωνία και αλλάζει τις συνταγές του βάσει των αποθεμάτων του σε υλικά? Το δίκτυο διανομής είναι μέσω τηλεφώνο
 
Ο Ανδρέας είναι δεν είναι 30 χρονών, ο Παππούς του με τον θείο του ήταν!. Συμφωνώ με το Sait, όμως.... για να γνωρίζεις, πρέπει να ζείς και στην Πάτρα!.
Ζούσα Πάτρα....μίλησα ως όνομα...Ρουμελιώτης‼️του πατέρα του είχα ρίξει‼️
 
Την εχεις δουλεψει; πως το βλεπεις το σετ απ;
απο αυτο που ειχα σφαξει εγω μειωμενο !!!ο καλυκας πρεπει να ειναι φιοκι !! και το καψουλι 616 , αυτη που ειχα εγω δεν καιγοτανε με τιποτα !!! στα σετ απ που ειχα βρει στα συγγεκριμενα φυσιγγια, αυτα που εχα σφαξει ειχε το 8 βολο 3γρ sp8 με 3 γρ μπαφερ και 688 καψουλι ,και εβγαζε 430-440 μ/δ με την δικια μου εβγαζα 370-380 μ/δ με πολυ ακαυτη !! αν και πιο χαμηλα κλεισμενο !! αυτα που σου λεω ηταν με τον καλυκα νομπελ ,τα δεκαβολα ειχαν 2,9γρ sp8 με μπιορ και 3 γρ μπαφερ ,με 688 και εκεινα στα δικα μου με το ιδιο σετ απ εβγαζα 350 μ/δ!!!, και επηδη ακουσα πολλα πηρα φετος ξανα ενα κουτι 10 βολα να τα ξαναδω ! τα φετινα ειχαν 2,7sp8 και 2 απο τα 3 που εριξα στον ταχογραφο μου εδωσαν 350 και ενα 420 !!! γενικα μου φαινετε η νομπελ ειναι Γ.Τ.Π παλικαρια !!!!
 
απο αυτο που ειχα σφαξει εγω μειωμενο !!!ο καλυκας πρεπει να ειναι φιοκι !! και το καψουλι 616 , αυτη που ειχα εγω δεν καιγοτανε με τιποτα !!! στα σετ απ που ειχα βρει στα συγγεκριμενα φυσιγγια, αυτα που εχα σφαξει ειχε το 8 βολο 3γρ sp8 με 3 γρ μπαφερ και 688 καψουλι ,και εβγαζε 430-440 μ/δ με την δικια μου εβγαζα 370-380 μ/δ με πολυ ακαυτη !! αν και πιο χαμηλα κλεισμενο !! αυτα που σου λεω ηταν με τον καλυκα νομπελ ,τα δεκαβολα ειχαν 2,9γρ sp8 με μπιορ και 3 γρ μπαφερ ,με 688 και εκεινα στα δικα μου με το ιδιο σετ απ εβγαζα 350 μ/δ!!!, και επηδη ακουσα πολλα πηρα φετος ξανα ενα κουτι 10 βολα να τα ξαναδω ! τα φετινα ειχαν 2,7sp8 και 2 απο τα 3 που εριξα στον ταχογραφο μου εδωσαν 350 και ενα 420 !!! γενικα μου φαινετε η νομπελ ειναι Γ.Τ.Π παλικαρια !!!!
Φιλε εγω εχασα την εμπιστοσυνη οταν μετα απο εμπλοκη με τα πρωτα 10βολα σε γκρι καλυκα....εσφαξα και βρηκα μεσα 1.65γρ Τεκνα....
 
Βασίλη @gvp9000 και αυτα στο πισω μερος κατω δεξια εχουν σφραγιδα cip. Μηπως τους αναγκαζουν να το βαζουν στα κουτια για να εισαγονται στην Ευρωπη? Θεωρω πως δεν ειναι κατι το ανησυχητικο.....
View attachment 47480View attachment 47481
Κατά 99,999% Μιχάλη ναι, αυτό πιστεύω ...
πχ τα Ιταλικά Winchester το γράφουν καθαρά ... "Made in Italy" για την "Browning International"
Μην τρελαθούμε τελείως

IMG_20220429_234226.jpg
IMG_20220429_234331.jpg

IMG_20220429_234320.jpg
 
Κατά 99,999% Μιχάλη ναι, αυτό πιστεύω ...
πχ τα Ιταλικά Winchester το γράφουν καθαρά ... "Made in Italy" για την "Browning International"
Μην τρελαθούμε τελείως

View attachment 47482
View attachment 47483

View attachment 47484
Ε ναι αμα γραφουν made in usa και τα φτιαχνουν αλλου ας το κλεισουν το μαγαζακι.
Δεν ξερω μονο μη χρειαστει να "ριξουν" τις πιεσεις για να ειναι μεσα στα στανταρ της cip και τα ψιλοχαλασουν. Απο σφραγιδες και τετοια δεν ξερω, ειμαι ασχετος.....

Αν τυχει και τα ριξεις αυτα τα ιταλικα να μας πεις την αποψη σου αν και μαλλον θα απεχουν κατα πολυ απο την αποδοση των γνησιων.
 
Ε ναι αμα γραφουν made in usa και τα φτιαχνουν αλλου ας το κλεισουν το μαγαζακι.
Δεν ξερω μονο μη χρειαστει να "ριξουν" τις πιεσεις για να ειναι μεσα στα στανταρ της cip και τα ψιλοχαλασουν. Απο σφραγιδες και τετοια δεν ξερω, ειμαι ασχετος.....

Αν τυχει και τα ριξεις αυτα τα ιταλικα να μας πεις την αποψη σου αν και μαλλον θα απεχουν κατα πολυ απο την αποδοση των γνησιων.
Δεν τα έχω ρίξει καθόλου απλά μου τα πήραν τα παιδιά γιατί ήταν φθηνά και για την συλλογή αχαχαχ
Με αυτούς δεν μπορώ να βγάλω νόημα ... τα ρίχνουν λες και έχουνε γάμο ...
Το καλοκαίρι θα ρίξω κανένα σε καμιά λαμαρίνα
 
Back
Top