Παρουσίαση Φυσιγγίων

Φαντασου να φτιαξης κανενα πολη φορτομενο magnum και να βαλης ισπανικο .very funny. τρεχα κλιστρο να σε πιασο
Εδώ Maxam εκεί Maxam που είναι η Maxam ... ???
Ποια διαφορα βρε Κωστη ?? Εαν δεν φορας γυαλια πολυ ευκολα τα μπερδευεις...
Εχει καμμια σχεση με την παλια παρτιδα 616 ??
Τωρα μιλατε σοβαρα;;;
Δεν τα ξεχωριζεται;;;;;;
Πλακα μου κανετε ρε....αχρωματοψία εχετε;;; :oops:
 
Δεν εχουμε ολοι το ''γερακίσιο'' ματι σου ρε φιλε!!! :D
Τωρα μιλατε σοβαρα;;;
Δεν τα ξεχωριζεται;;;;;;
Πλακα μου κανετε ρε....αχρωματοψία εχετε;;; :oops:
πως φαίνονται τα παιδάρια......
Κώστα,
εκεί που ήσουν ήμουνα κι εδώ που είμαι θα 'ρθεις!

*οκ ξεχωρίζουν αν τα βάλεις δίπλα
αν είναι ένα μόνο του; οεο;
 
Θα μάθεις τον γκαρσιλαμα‼️

Τι μου θυμησες βρε φιλε!!
Το Δημοτικο το εβγαλα εγω και οι δυο αδελφες μου σε ιδιωτικο σχολειο....
Ημουν στην 3η ταξη του δημοτικου....ειχαμε εναν δασκαλο εκει καπου απο τα μερη σας...Χρηστο τον
ελεγαν.... Εναν καριολη ανθρωπο....
Με σηκωνει στον πινακα να του πω το μαθημα ( ημουν ζοηρο παιδι.... και δεν με γουσταρε )..Δεν
ειχα διαβασει και δεν το ηξερα...
Δεν ξερεις το μαθημα μου λεει .....κατσε να μαθω ΓΚΑΡΤΣΙΛΑΜΑ μου λεει...
Με αρπαζει απο τον γιακα με τον χαρακα να με κτυπαει αλυπητα στα ποδια....κοντο παντελονι ο Νικος
τοτε.
Να κλαιω να φωναζω δεν σταματαγε ο πουστης....να κλαιει η αδελφη μου που εβλεπε να δερνει...τιποτα
ο καριολης με εκανε μαυρο στο ξυλο...
Ε' βρε πως κανω και του ξεφευγω...και την κοπαναω απο την ταξη και παω στο σπιτι μου κλαιγοντας.
Με βλεπει η κυρα Αλικη ( η μανα μου ) και χανει το μυαλο της...Παιρνει τηλεφωνο τον Πατερα μου...
Τρελαθηκε ο Πατερας μου !!! Οταν ειδε τα ποδια μου μαυρα γυρισαν τα ματια του!!
Με παιρνουν και παμε στο σχολειο Εκπαιδευτηρια ΝΟΗΤΑΚΗ λεγοταν το ιδιωτικο σχολειο.
Ποιος ειδε τον Θεο και δεν φοβηθηκε....Ρωταει τον Διευθυντη...ποιος ειναι ο δασκαλος που εκανε
το παιδι μου ετσι ??
Ε' ρε ερχετε ο μαλακας ο δασκαλος...Τα υπολοιπα θα πω εν συντομια....Την ιδια ημερα απολυθηκε...
Αλλα πριν φυγει για το χωριο του .....περασε και απο το νοσοκομειο!!
Ολα αυτα το 1959....

ΥΓ. Τελικα βρε φιλε γκαρτσιλαμα ποτέ δεν εμαθα !!! :D

ΥΓ. 2 Σορρυ για το topic.
 
Τι μου θυμησες βρε φιλε!!
Το Δημοτικο το εβγαλα εγω και οι δυο αδελφες μου σε ιδιωτικο σχολειο....
Ημουν στην 3η ταξη του δημοτικου....ειχαμε εναν δασκαλο εκει καπου απο τα μερη σας...Χρηστο τον
ελεγαν.... Εναν καριολη ανθρωπο....
Με σηκωνει στον πινακα να του πω το μαθημα ( ημουν ζοηρο παιδι.... και δεν με γουσταρε )..Δεν
ειχα διαβασει και δεν το ηξερα...
Δεν ξερεις το μαθημα μου λεει .....κατσε να μαθω ΓΚΑΡΤΣΙΛΑΜΑ μου λεει...
Με αρπαζει απο τον γιακα με τον χαρακα να με κτυπαει αλυπητα στα ποδια....κοντο παντελονι ο Νικος
τοτε.
Να κλαιω να φωναζω δεν σταματαγε ο πουστης....να κλαιει η αδελφη μου που εβλεπε να δερνει...τιποτα
ο καριολης με εκανε μαυρο στο ξυλο...
Ε' βρε πως κανω και του ξεφευγω...και την κοπαναω απο την ταξη και παω στο σπιτι μου κλαιγοντας.
Με βλεπει η κυρα Αλικη ( η μανα μου ) και χανει το μυαλο της...Παιρνει τηλεφωνο τον Πατερα μου...
Τρελαθηκε ο Πατερας μου !!! Οταν ειδε τα ποδια μου μαυρα γυρισαν τα ματια του!!
Με παιρνουν και παμε στο σχολειο Εκπαιδευτηρια ΝΟΗΤΑΚΗ λεγοταν το ιδιωτικο σχολειο.
Ποιος ειδε τον Θεο και δεν φοβηθηκε....Ρωταει τον Διευθυντη...ποιος ειναι ο δασκαλος που εκανε
το παιδι μου ετσι ??
Ε' ρε ερχετε ο μαλακας ο δασκαλος...Τα υπολοιπα θα πω εν συντομια....Την ιδια ημερα απολυθηκε...
Αλλα πριν φυγει για το χωριο του .....περασε και απο το νοσοκομειο!!
Ολα αυτα το 1959....

ΥΓ. Τελικα βρε φιλε γκαρτσιλαμα ποτέ δεν εμαθα !!! :D

ΥΓ. 2 Σορρυ για το topic.
Κ εγώ ευτυχώς‼️
...ειχαμε κ εδώ έναν τέτοιον,ήταν κ κυνηγός το καριολι....με το δίκανο πίσω στην κουρσα‼️ευτυχώς δεν τον είχα,είχα την γυναίκα του‼️ο τύπος ,μαρκι ντε Σαντ σκέτος ,ακόμη κ τα κοριτσάκια έδερνε.
 
αν είναι ένα μόνο του; οεο;
Για την παρημία συμφωνώ απολυτα....
ΑΛΛΑ.....τα καψουλια αυτα τα 2 μιλανε απο μονα τους......
1ον το UEE ειναι πιο "στρογγυλο" προς τη μύτη του απο το 616 το απλο ΚΑΙ ξανα λεω...το UEE στο σημειο που το χτυπαει η βελονα ειναι ΓΚΡΙ .hair. ενω το 616 ειναι NICKEL κ FLAT...σα να το εχεις λειάνει...ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΣΤΕ...δεν περιγραφω αλλο.....tired.
 
Για την παρημία συμφωνώ απολυτα....
ΑΛΛΑ.....τα καψουλια αυτα τα 2 μιλανε απο μονα τους......
1ον το UEE ειναι πιο "στρογγυλο" προς τη μύτη του απο το 616 το απλο ΚΑΙ ξανα λεω...το UEE στο σημειο που το χτυπαει η βελονα ειναι ΓΚΡΙ .hair. ενω το 616 ειναι NICKEL κ FLAT...σα να το εχεις λειάνει...ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΣΤΕ...δεν περιγραφω αλλο.....tired.
Λλλλλεπτομερειες‼️ολόιδια είναι για μας‼️απλά το ένα ,μας φαίνεται λιιιιγο βρουμιαρκου‼️
 
Για την παρημία συμφωνώ απολυτα....
ΑΛΛΑ.....τα καψουλια αυτα τα 2 μιλανε απο μονα τους......
1ον το UEE ειναι πιο "στρογγυλο" προς τη μύτη του απο το 616 το απλο ΚΑΙ ξανα λεω...το UEE στο σημειο που το χτυπαει η βελονα ειναι ΓΚΡΙ .hair. ενω το 616 ειναι NICKEL κ FLAT...σα να το εχεις λειάνει...ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΣΤΕ...δεν περιγραφω αλλο.....tired.
Πολύ σωστά. Έχει δίκιο ο Κώστας!!! Θα το έγραφα και εγώ το πρωί, αλλά ήθελα να βάλω και καμιά φωτό, για να το εξηγήσω καλύτερα. Και μάλιστα στο fiocchi είναι πιο σαφές το όριο (η περιφέρεια) του κυκλικού κεντρικού τμήματος που είναι τελείως επίπεδο, ενώ στο ισπανικό κάνει μια ελαφρά καμπυλότητα καθώς γυρίζει προς τα κάτω (όπως και στα cheddite). Και μόνο από αυτή τη λεπτομέρεια μπορείς να ξεχωρίσεις το fiocchi με σιγουριά.
IMG_20220511_170607.jpgIMG_20220511_171004.jpg
 
Πολύ σωστά. Έχει δίκιο ο Κώστας!!! Θα το έγραφα και εγώ το πρωί, αλλά ήθελα να βάλω και καμιά φωτό, για να το εξηγήσω καλύτερα. Και μάλιστα στο fiocchi είναι πιο σαφές το όριο (η περιφέρεια) του κυκλικού κεντρικού τμήματος που είναι τελείως επίπεδο, ενώ στο ισπανικό κάνει μια ελαφρά καμπυλότητα καθώς γυρίζει προς τα κάτω (όπως και στα cheddite). Και μόνο από αυτή τη λεπτομέρεια μπορείς να ξεχωρίσεις το fiocchi με σιγουριά.
View attachment 48326View attachment 48327
Α ναι ,η αλήθεια είναι ότι την καμπυλοτήτα τη βλέπω‼️
Ρε θα μας τρελάνετε ρε‼️
 
Back
Top