Παρουσίαση Φυσιγγίων

Σημερα το εσφαξε ενας φιλος κ παθαμε πλακα....

View attachment 48423
Μοιάζει με ισπανική αλλά είναι;;; Τι στο δαίμονα...δεν κάνει τέτοια παιχνίδια συνήθως η baschieri...
Μήπως δεν είναι ισπανική ??? Μήπως, λέω εγώ, είναι η G3000 ???
Η φωτογραφία δεν με βοηθάει και πολύ (+ την πρεσβυωπία μου) και δεν μπορώ κιόλας να τη μεγενθύνω με ικανοποιητική ανάλυση.
Αλλά η δοσολογία δεν ταιριάζει καθόλου, είναι πολύ λίγη για psb1 !!! Χάθηκε και το site της MAXAM, και δεν μπορώ να βρω την psb3 αλλά, αν θυμάμαι καλά, κι αυτή την έδιναν γύρω στο 1,65.
Απεναντίας η δοσολογία ταιριάζει μια χαρά με την G3000. :cool:
Όσο για το χρώμα, θυμάμαι ότι η Β&Ρ είχε βγάλει κάποτε παρτίδες G3000 (και G2000) χωρίς το γυαλιστερό χαρακτηριστικό χρώμα των "τροποποιημένων", και με λίγο μεγαλύτερα φυλλίδια. Κάνει σχετική αναφορά κι ο Χατζιώτης στην τελευταία έκδοση του βιβλίου του Συνταγές γομώσεων ... απ'όσο θυμάμαι από λίγο που το είχα ξεφυλλίσει.
 
Μήπως δεν είναι ισπανική ??? Μήπως, λέω εγώ, είναι η G3000 ???
Η φωτογραφία δεν με βοηθάει και πολύ (+ την πρεσβυωπία μου) και δεν μπορώ κιόλας να τη μεγενθύνω με ικανοποιητική ανάλυση.
Αλλά η δοσολογία δεν ταιριάζει καθόλου, είναι πολύ λίγη για psb1 !!! Χάθηκε και το site της MAXAM, και δεν μπορώ να βρω την psb3 αλλά, αν θυμάμαι καλά, κι αυτή την έδιναν γύρω στο 1,65.
Απεναντίας η δοσολογία ταιριάζει μια χαρά με την G3000. :cool:
Όσο για το χρώμα, θυμάμαι ότι η Β&Ρ είχε βγάλει κάποτε παρτίδες G3000 (και G2000) χωρίς το γυαλιστερό χαρακτηριστικό χρώμα των "τροποποιημένων", και με λίγο μεγαλύτερα φυλλίδια. Κάνει σχετική αναφορά κι ο Χατζιώτης στην τελευταία έκδοση του βιβλίου του Συνταγές γομώσεων ... απ'όσο θυμάμαι από λίγο που το είχα ξεφυλλίσει.
Στέλιο psb1 μοιάζει αλλά δεν είναι... Έχει λίγο πιο ακανόνιστο σχέδιο η κοπή της psb1.... Ίσως σε περίοδο που έχουν ζόρια για κάποιο λόγο κάνουν κι αυτοί τις αλχημείες τους...
Πάντως σε μια εταιρεία σαν αυτή το θεωρώ δύσκολο να έχει βάλει ισπανική.
 
μοιαζουν ολα ποιοτικα φτιαγμενα..απο την αλλη υπαρχει νομιζω διαφορα στη διαμετρο των σκαγιων πανω απο 2 νουμερα..ετσι συμβαινει συνηθως;;

ωπα..το ειδα ..γραφεις 6,2 ιταλικο και 4,2 αντιστοιχα
 
Αυτό είναι σφηνάκι για τσιπουρακι μετά τις βολες...
1652725182942.png
9.jpg
Η μαύρη τάπα αριστερά μπαίνει μέσα στο κυάθιο (κάθεται στην βάση που βλέπεις στην δεύτερη φωτό) και πάνω από την τάπα τα σκάγια

Βασιλη λες και τα λονγκ ντιστανς να φορανε τον ίδιο;
Έτσι λένε ... (NSI 2 PIECES)

1652725444167.png
 
Back
Top