Παρουσίαση Φυσιγγίων

Nitro 43gr #6 αχαχαχα
Κοντα πεφτεις με τα πρσινα δε τα παμε καλα στα μεροι μου φεντεραλ 3.5 ιντσες 64 γρ νο 4 επιχαλκωμενα μονο γτ τα παλια πουλια τα πρωτα δε τρυπανε καλα και μετα ελα να με πεις αν πιανουμε των απαιτουμενο αριθμο στο κυκλο
 
Υπήρχε παλιά ένα RC electrocibles κίτρινο σκοπευτικό 35 γρ με JK6 πυρίτιδα που το ρίχναμε
σε μακρυνούς δίσκους .Νο. 7 1/2
Κολλητός που τόριξε εκείνη την μέρα -έναρξη στα τρυγόνια μας έκανε να γυρεύουμε θάμνο
να κρυφτούμε .:)
No limit ντουφεκιές ,πήρε 14 τρυγόνια κι'εμείς απο 4-5 .
 
Ο κολλητος που με χαλαει τις φασσες με νο 2 57 γραμμαρια τι νομιζεις ριχνει στα τρυγωνια για κανε μια μαντεψια εδω σε θελω
Με 36 ώρα.. κυνηγάς τα παντα σε πολύ καλες απόστασης από εκεί και πανό… για μένα το πρόβλημα το έχει ο κυνηγός
 
Κοντα πεφτεις με τα πρσινα δε τα παμε καλα στα μεροι μου φεντεραλ 3.5 ιντσες 64 γρ νο 4 επιχαλκωμενα μονο γτ τα παλια πουλια τα πρωτα δε τρυπανε καλα και μετα ελα να με πεις αν πιανουμε των απαιτουμενο αριθμο στο κυκλο
Εχω ριξει καμποσα στο παρελθόν ποιο αργα και από την καθηστεριση. Τα ρεμι τα3.5 ηταν άπαιχτα τα αγοραζα θημαμαι 8000δρχ τα 10.
 
Υπήρχε παλιά ένα RC electrocibles κίτρινο σκοπευτικό 35 γρ με JK6 πυρίτιδα που το ρίχναμε
σε μακρυνούς δίσκους .Νο. 7 1/2
Κολλητός που τόριξε εκείνη την μέρα -έναρξη στα τρυγόνια μας έκανε να γυρεύουμε θάμνο
να κρυφτούμε .:)
No limit ντουφεκιές ,πήρε 14 τρυγόνια κι'εμείς απο 4-5 .
Ξερεις τη βυσματοση ειχε λαμπη?
 
1,45 x 32 και μάλιστα με καψούλι 686 είχα βρει εγώ στο παλιό SIPE της NSI (το κίτρινο, με τον κοντό πάφυλα).
Το είχα αναφέρει (παρουσιάσει) κι εδώ, και μάλιστα ειπώθηκε μια άποψη ότι η πυρίτιδα μπορεί να ήταν η S4 και όχι η SIPE !!!
Αυτό κι αν είναι απάτη !!! Φυσίγγιο με ονομασία πυρίτιδας, και να έχει μέσα άλλη πυρίτιδα !!! Και μάλιστα από μεγάλη πασίγνωστη εταιρεία!!!
Δεν ξέρω ..... o_O
View attachment 53612
View attachment 53608View attachment 53611
.think.
Καλησπέρα Στέλιο . Πρόσεξες σε αυτό το φυσίγγι το πυθμένα του κάλυκα είναι κωνικο??? Γιατί αν είναι δικαιολογείται το 1,45!!!
 
Καλησπέρα Στέλιο . Πρόσεξες σε αυτό το φυσίγγι το πυθμένα του κάλυκα είναι κωνικο??? Γιατί αν είναι δικαιολογείται το 1,45!!!
Όχι, Βαγγέλη, δε νομίζω ότι ήταν κωνικό. Ένας συνηθισμένος κάλυκας Nobelsport ήταν, με επίπεδο πυθμένιο πλαστικό, όπως όλοι σχεδόν οι σύγχρονοι κάλυκες. Νομίζω ότι διακρίνεται και στις φωτογραφίες, ειδικά στη 2η.
Καμία σχέση με κάποιους παλαιούς κάλυκες που είχαν έντονα κωνικό πυθμένιο, (συνήθως χάρτινο) που η κωνικότητα ξεκινούσε ήδη από την περιφέρεια του καψουλιού !
 
Καμμία φορα-σπανια κάνω και εγώ "αταξίες" AQUILA. και DRAGO στο κόκκινο .Με 30 και 31 gr.View attachment 53594View attachment 53595View attachment 53596
Αμα σας λέω εγώ ότι παντου υπάρχει ένα tordo χαχαχα....
Ωραία τα σενιαρισες.. Καλοριχτα...



Θα δούμε πόσο "βαρύ" είναι.
Διαφημιστικό τρικ.
Η Rem είναι πρώτη σε αυτά.
Shurshot heavy dove 32γρ μου είχε δωσει κάποτε ενας φιλος γυρω στο μισό κουτι από την παλαιοτερη κ προηγούμενη συσκευασια..
Έριξα δυο κ θυμάμαι ότι ήταν αρκετα μαλακά χωρίς ανακρουση....
Αν κ αυτό το περιμενα κ σίγουρα το ίδιο θα ισχυει κ για τα "νέα"........
20014505.jpegIMG_20220819_002658.jpg
 
Αμα σας λέω εγώ ότι παντου υπάρχει ένα tordo χαχαχα....
Ωραία τα σενιαρισες.. Καλοριχτα...




Shurshot heavy dove 32γρ μου είχε δωσει κάποτε ενας φιλος γυρω στο μισό κουτι από την παλαιοτερη κ προηγούμενη συσκευασια..
Έριξα δυο κ θυμάμαι ότι ήταν αρκετα μαλακά χωρίς ανακρουση....
Αν κ αυτό το περιμενα κ σίγουρα το ίδιο θα ισχυει κ για τα "νέα"........
View attachment 53678View attachment 53679
Κανενα για σφαξιμο υπαρχει .my man. .big smile.
 
Κανενα για σφαξιμο υπαρχει .my man. .big smile.
Στείλε μου ένα καλό κρητικό μαχαιράκι για αυτή την δουλειά κ σου σφάζω ότι θες.... .yel.

Κ βεβαια υπαρχει....Το μόνο ευκολο...
Το ποτε δεν ξέρω.......

Πάντως δεν σε ξεχνάω.....
(Αλίμονο αν χαλαμε χατίρι στους πλαγιοκαννιαρηδες...... )

Αλλά μην αντιγραφείς συνεχεια τα εμπορικά, βάλε κ λιγο το μυαλό σου να δουλέψει.... .yelling..yelling.
 
Στείλε μου ένα καλό κρητικό μαχαιράκι για αυτή την δουλειά κ σου σφάζω ότι θες.... .yel.

Κ βεβαια υπαρχει....Το μόνο ευκολο...
Το ποτε δεν ξέρω.......

Πάντως δεν σε ξεχνάω.....
(Αλίμονο αν χαλαμε χατίρι στους πλαγιοκαννιαρηδες...... )

Αλλά μην αντιγραφείς συνεχεια τα εμπορικά, βάλε κ λιγο το μυαλό σου να δουλέψει.... .yelling..yelling.
.big smile.σηγα μην αντηγραψο.πληροφοριες θελο και μπουσουλα.σηγκετροσης και ταχητιτες οτη δηξη ο μπαγκος.βλεπο και τροποποιο στα μετρα μου
 
Back
Top