Παρουσίαση Φυσιγγίων

Σε πιάτα που τα έχω δουλέψει αρκετά στο εξωτερικό, μπορώ με σιγουριά να δηλώσω ότι μετά τα 60 μέτρα και έως και τα 100, τίποτα δεν φτάνει την απόδοση των Gamebore. Έχω σπάσει πιάτο στα 95 μέτρα σε παγκόσμιο FITASC Sporting στην Ουγγαρία, όπου όταν το είδαν στην παρουσίαση στόχων οι συναθλητές μου έβαλαν τα γέλια, ένας εκ των οποίων κέρδισε το χρυσό στον ομαδικό στο συγκεκριμένο αγώνα. ΟΚ, βοήθησε και η προσκόπευση των 15-16 μέτρων, αλλά δεν νομίζω ότι άλλο φυσίγγι θα το έφτανε...
Μήπως από εδώ και στο εξής θα πρέπει να σε φωνάζουμε 3Μ;
(Mighty Man Mitsialis)
:D:D:D
 
Χαμηλά η δόση της πυρίτιδας κατ εμέ αν είναι η Mb36. Καψούλι ποιο έχει;
Αν συνυπολογίσεις το πολύ πιό χαμηλό αμορτισέρ (θάλαμος καύσης) πού έχει
λόγω ελικοειδούς απο ένα κανονικό φυσίγγι τότε το 1.80 είναι οκ .
 
Υποψιάζομαι ότι η c7 που έχει αυτό το φυσίγγι είναι η c7 L η οποία είναι x36 και δεν εισάγεται στην Ελλάδα....... Με την c7 που ξέρουμε φλερτάρουμε την ανατίναξη με 688 και 1,85.........
Καθολου απιθανο....αλλα το βλεπω κ ψηλα ρελιασμενο...δες τις εγκοπες του αστεριου γυρω απο τη στεφανη...διακρινονται κ διχνει απατητο....ετσι φενεται τουλαχιστο.
Αν ξεραμε το πατημα του ακριβως, θα καταλαβεναμε αν ειναι η C7×32 ή C7 L ×36.
 
Φετινά είναι Χρήστο ;
Όπως έχω πει, οι φώτο είναι από μια σελίδα που ανεβάζει μέσα μέσα και θα είναι πάλι από εκεί όταν θα ξανανεβάσω.Δεν ξέρω φίλε Λάζο.
Δύο κουτάκια που πήρα φέτος 5αρια έτσι είναι.Γενικά τα τελευταία,όπως και τα classica, μου φαίνονται ελαφρώς δυνατότερα από τα παλιότερα.
Λίγα που έριξα πάντως καλή εικόνα μου άφησαν. Ειδικά τώρα που έπεσε και λίγο η θερμοκρασία.

Μια χρονιά θυμάμαι τα έβρισκες κάτω από 7 ευρώ και στις ίδιες τιμές πάνω κάτω τα classica,mb classic,f2 classic και αρκετά άλλα. Τώρα δεν τα βλέπεις κάτω από 9.
 
Δύο κουτάκια που πήρα φέτος 5αρια έτσι είναι.Γενικά τα τελευταία,όπως και τα classica, μου φαίνονται ελαφρώς δυνατότερα από τα παλιότερα.
Λίγα που έριξα πάντως καλή εικόνα μου άφησαν. Ειδικά τώρα που έπεσε και λίγο η θερμοκρασία.

Μια χρονιά θυμάμαι τα έβρισκες κάτω από 7 ευρώ και στις ίδιες τιμές πάνω κάτω τα classica,mb classic,f2 classic και αρκετά άλλα. Τώρα δεν τα βλέπεις κάτω από 9.
Σαν φυσίγγι είναι πολύ ωραίο, απλός αυτά που άνοιξα εγώ είχαν λιγότερα γραμμάρια σκάγια. Περσινή παρτίδα 7.30ε από Καρασσαβίδη τα είχε πάρει ο φίλος. Τώρα έχουν 10ε+.
 
Καθολου απιθανο....αλλα το βλεπω κ ψηλα ρελιασμενο...δες τις εγκοπες του αστεριου γυρω απο τη στεφανη...διακρινονται κ διχνει απατητο....ετσι φενεται τουλαχιστο.
Αν ξεραμε το πατημα του ακριβως, θα καταλαβεναμε αν ειναι η C7×32 ή C7 L ×36.
C7 L
 
Πέρασα το πρωί και πήρα μερικά φυσίγγια διασποράς ... μπας και στραβώσω καμιά τσίχλα !!! .yel. ... γιατί τον τελευταίο καιρό τα κ@λοπούλια κοντεύουνε να με ρίξουνε στα ψυχοφάρμακα !!! :D:p:mad:
11 ευρώ τα Dispersante classic, και 11,5 τα Direct !!!!! :oops:
IMG_20221206_164545.jpg
Αν και τα έχω ξανασφάξει παλαιότερα, έκατσα το απόγευμα κι έσφαξα πάλι δυο. Δεν έχει αλλάξει τίποτα ευτυχώς. Θα ανεβάσω φωτογραφίες. Οπότε δεν χρειάζεται να γράψω πολλά λόγια ... Επίσης τα σκάγια είναι σωστά στο νούμερο, και στα δυο φυσίγγια, το 9,5 με 21,5 σκάγια ανά γραμμάριο και διάμετρο γύρω στα 2 mm, και το 9 με 18,6 σκάγια ανά γρ. και διάμετρο 2,1 mm.
IMG_20221206_165205.jpg
IMG_20221206_170447.jpg
IMG_20221206_170631.jpg
IMG_20221206_171347.jpg
Συνεχίζεται ... :cool:
 
Back
Top