Παρουσίαση Φυσιγγίων

Έχει διαφορά το πώς το θέλουμε με να το κυνηγήσεις αυτό το θήραμα.
Ιδίως αν πας σε παγάνα ή στη στάμπα τότε καταλαβαίνεις πόσο δύσκολο είναι σαν ζώο.
Έχει τρομερή θέληση για ζωή, απίστευτη μύτη, ομαδικότητα και στοργή από τις μάνες, μεγάλη δύναμη και δόντια ξυράφια.
Με τα μονόβολα θα διαφωνήσω γιατί εκτός από καλό μάτι θέλει και ψυχραιμία αλλά και μικρή ταχύτητα από το ζώο. Τα δράμια σε διορθώνουν λίγο ιδίως αν είναι μακρυά η τουφεκιά.
Τραυματισμένα που χάνονται πάντα θα υπάρχουν και γίνεται σε όλα τα θηράματα.
Για τους τραυματισμούς ανθρώπων, μεγάλο κεφάλαιο και χρειάζεται παιδεία.
 
Δεν έχει δηλαδή εργοστάσιο η chedite?Δεν φτιάχνει κάλυκες? Δεν φτιάχνει συγκεντρωτηρες? Δεν φτιάχνει μπαρούτες?(Όχι όλες!) Από που το διάβασες αυτό?

Eάν δείς φίλε Outlander τις συσκευασίες των πυρίτιδων που έχει στην ιστοσελίδα της η Cheddite θα δείς ότι κατασκευάζονται από την NSI. Για συγκεντρωτήρες, κάλυκες και καψούλια νομίζω τα κατασκευάζει αυτή εάν δεν έχω λάθος.
 

Attachments

  • 171721310_3770738373025013_8268625509525451855_n.jpg
    171721310_3770738373025013_8268625509525451855_n.jpg
    50,4 KB · Προβολές: 49
Αυτό είναι θετικό.
Αλλά μας λείπουν η πυρίτιδα, η σκληρότητα των δραμιών η αποτύπωση στα 36m καθώς και η επιβεβαίωση της ταχύτητας.
Αν ήταν κάτι σε 000 θα ήταν σαφώς καλύτερο για εμένα.
Γιατι να μην μπορει να φτιαξει τετοιο φυσιγγι Βασιλη αφου εχει βλητικο σταθμο!! αν ασχοληθει λιγο μπορει να βγαλει φυσιγγαρες !!! Και μην πεις λογο cip ! μπορει να παραγει φυσιγγια με αναγραφη 1050 μπαρ και τελειωσε !!
 
Eάν δείς φίλε Outlander τις συσκευασίες των πυρίτιδων που έχει στην ιστοσελίδα της η Cheddite θα δείς ότι κατασκευάζονται από την NSI. Για συγκεντρωτήρες, κάλυκες και καψούλια νομίζω τα κατασκευάζει αυτή εάν δεν έχω λάθος.
Αυτό ήταν ανέκαθεν η τώρα έγινε? Δηλαδή ποτέ δεν Της έφτιαχνε αυτή?ξέρουμε?
 
Eάν δείς φίλε Outlander τις συσκευασίες των πυρίτιδων που έχει στην ιστοσελίδα της η Cheddite θα δείς ότι κατασκευάζονται από την NSI. Για συγκεντρωτήρες, κάλυκες και καψούλια νομίζω τα κατασκευάζει αυτή εάν δεν έχω λάθος.
Σωστά. Πήγα και είδα τη συσκευασία και γράφει ΝS.
Άρα είναι μονοπώλειο η Nobel Sport στην Ελλάδα.
Χρειαζόμαστε κάποιος να εισάγει πυρίτιδες από άλλη εταιρεία.
Μακάρι να το έκανε κατευθείαν ο Κένταυρος που είναι ο πιο τίμιος της αγοράς!
 
Γιατι να μην μπορει να φτιαξει τετοιο φυσιγγι Βασιλη αφου εχει βλητικο σταθμο!! αν ασχοληθει λιγο μπορει να βγαλει φυσιγγαρες !!! Και μην πεις λογο cip ! μπορει να παραγει φυσιγγια με αναγραφη 1050 μπαρ και τελειωσε !!
Από την τιμή θα φανεί.
 
Αν έχεις, υποτίθεται,αυτή την αποτύπωση,γιατί να μην βάλεις μονοβολο???
Στα λιγότερα μέτρα θα είναι σα να ρίχνεις με τέτοιο,οπότε μηδέν όφελος(διασπορα-πιθανοτητες),στα περισσότερα θα χάσεις την ενέργεια που μπορεί να εχει το μονοβολο σε σχέση με τις μπίλιες και πας πιο πολύ προς στον τραυματισμό κι όχι την καταβολή του θηράματος.
Ποιος ο λόγος να χρησιμοποιήσεις φυσιγγι με μπίλιες που δίνει αυτή την τουφεκιά?
Η οποία "ψυχολογία" κοστίζει πολλά θηράματα νεκρά από... σηψαιμία,μέρες μετά το τραυματισμό και φυσικά καμία 10αριά ανθρώπους νεκρούς τη σεζόν από μπίλιες...
Συντάσσομαι με @ΓΙΑΝΝΗΣ. τα βόλια άσχετα αν "πάνε" και πιο μακριά δεν είναι για χρήση πάνω από... 30 μέτρα!
Και ας με σταυρώσουν οι φίλοι γουρουνάδες ίσως , ίσως λέω, δεν έπρεπε να επιτρέπεται η χρήση τους καθολικά!
Γκρίνια τέλος, ευχαριστώ για τη κατανόηση και να με συμπαθάτε!
Για κοντά Λάμπρο 9βολο χωρίς μπαφερ με μισοταπα, για τα 45- 50 μέτρα το Νέο συγκεντρωτικό με μπαφερ, για τα 80 μέτρα Λάμπρο παλα μονόβολο και τέλος για τα 150+ Λάμπρο silver brenneke!!!! ΝΑΤΟικη πυραυλική ομπρέλα!!! Λάμπρο και τα ρέστα παγωτό!!!!
 
Ρε παιδιά αυτά Rm τα ξέρει κάποιος,τα έχει δοκιμάσει;; Είδα έναν στο Facebook,Σπηλιωτόπουλος το λένε που τα προωθεί.

Δεν ξέρω για απόδοση αλλά άμαν ξεκινήσεις να ανοίγεις θα ανακαλύψεις πολλά πράγματα με αυτά. :D
 
Δηλαδή? Ισπανικά υλικά είχαν, τώρα?

Δηλαδή κάποια παραδείγματα, αναγράφει πυρίτιδα JK6 έχει μέσα PSB+1, αναγράφει επινικελωμένα σκάγια έχει μέσα κανονικά, αναγράφει πυρίτιδα SIDNA, έχει μέσα PSB+2, 3 φυσίγγια όλα από την ίδια παρτίδα με διαφορετικούς κάλυκες διαφορετικούς χρωματισμούς διαφορετικές πυρίτιδες το καθένα, θεωρητικά όλα από την ίδια παρτίδα.
 
Back
Top