Παρουσίαση Φυσιγγίων

Παίζει να το έχει ρίξει στα 25 μετρα. Το πιο πιθανό δηλαδή.

Εγω λεω στα 20 μετρα...στα 25...ισως....αλλα δεν δινει αλλες πληροφοριες ...Το βυσμα το ειδες ??

Παντως αν βγαζουν 550m/s θα ειναι ενδιαφερον

Αλεξ...σε 11/0 βγαινει....Αλλα κρατα μικρο καλαθι φιλε ...για το αν ειναι οπως τα λεει !!
 
Εγω λεω στα 20 μετρα...στα 25...ισως....αλλα δεν δινει αλλες πληροφοριες ...Το βυσμα το ειδες ??
Νίκο όχι δεν ξέρω τι βύσμα έχει βάλει αλλά δεν νομίζω να έχει και κάτι το εξωτικό.

Το μόνο ενδιαφέρον μου είναι όσον αφορά την ταχύτητα. όταν βγουν λογικά θα παρω να σφάξω για να δω πόσο έχει φορτώσει οποία πυριτιδα έχει βάλει.
 
Νίκο όχι δεν ξέρω τι βύσμα έχει βάλει αλλά δεν νομίζω να έχει και κάτι το εξωτικό.

Το μόνο ενδιαφέρον μου είναι όσον αφορά την ταχύτητα. όταν βγουν λογικά θα παρω να σφάξω για να δω πόσο έχει φορτώσει οποία πυριτιδα έχει βάλει.
Με καμια τεκνα σε 76 αρη καληκα θα βγαζει τοσο !!
 
Νίκο όχι δεν ξέρω τι βύσμα έχει βάλει αλλά δεν νομίζω να έχει και κάτι το εξωτικό.

Το μόνο ενδιαφέρον μου είναι όσον αφορά την ταχύτητα. όταν βγουν λογικά θα παρω να σφάξω για να δω πόσο έχει φορτώσει οποία πυριτιδα έχει βάλει.
Και πάνω απ όλα έχει μπαφερ.
 
Και πάνω απ όλα έχει μπαφερ.
Αυτό είναι θετικό.
Αλλά μας λείπουν η πυρίτιδα, η σκληρότητα των δραμιών η αποτύπωση στα 36m καθώς και η επιβεβαίωση της ταχύτητας.
Αν ήταν κάτι σε 000 θα ήταν σαφώς καλύτερο για εμένα.
 
Αυτό είναι θετικό.
Αλλά μας λείπουν η πυρίτιδα, η σκληρότητα των δραμιών η αποτύπωση στα 36m καθώς και η επιβεβαίωση της ταχύτητας.
Αν ήταν κάτι σε 000 θα ήταν σαφώς καλύτερο για εμένα.
Των άλλων μήνα που θα τα δώσει σε κυκλοφορία θα τα μάθουμε όλα και προπάντων και τιμή, άμα μου τα έχει 20ε πάω και περνώ Της Nobel.
 
Αν έχεις, υποτίθεται,αυτή την αποτύπωση,γιατί να μην βάλεις μονοβολο???
Στα λιγότερα μέτρα θα είναι σα να ρίχνεις με τέτοιο,οπότε μηδέν όφελος(διασπορα-πιθανοτητες),στα περισσότερα θα χάσεις την ενέργεια που μπορεί να εχει το μονοβολο σε σχέση με τις μπίλιες και πας πιο πολύ προς στον τραυματισμό κι όχι την καταβολή του θηράματος.
Ποιος ο λόγος να χρησιμοποιήσεις φυσιγγι με μπίλιες που δίνει αυτή την τουφεκιά?
 
Αν έχεις, υποτίθεται,αυτή την αποτύπωση,γιατί να μην βάλεις μονοβολο???
Στα λιγότερα μέτρα θα είναι σα να ρίχνεις με τέτοιο,οπότε μηδέν όφελος(διασπορα-πιθανοτητες),στα περισσότερα θα χάσεις την ενέργεια που μπορεί να εχει το μονοβολο σε σχέση με τις μπίλιες και πας πιο πολύ προς στον τραυματισμό κι όχι την καταβολή του θηράματος.
Πες τα Χρυσόστομε....
Ποιος ο λόγος να χρησιμοποιήσεις φυσιγγι με μπίλιες που δίνει αυτή την τουφεκιά?
Γιατί στη χώρα που φωνάζουν για την απελευθέρωση των ραβδωτών, συζητάμε για 5+1, 3/2, 15 βολα μάγκνιουμ κτλ, για βολές στα 80,90,100 που "το δικοοοοό μου το τφεκ κόβ!!!"
Το ακούει ο "έμπορας" ο σωστός,ο ορθόδοξος...
Πάρτε πολύ-βολα με V0 700,να τφκας στ Άδανα!!!
Και μετά ήρθε η άνοιξη...
 
Αν έχεις, υποτίθεται,αυτή την αποτύπωση,γιατί να μην βάλεις μονοβολο???
Στα λιγότερα μέτρα θα είναι σα να ρίχνεις με τέτοιο,οπότε μηδέν όφελος(διασπορα-πιθανοτητες),στα περισσότερα θα χάσεις την ενέργεια που μπορεί να εχει το μονοβολο σε σχέση με τις μπίλιες και πας πιο πολύ προς στον τραυματισμό κι όχι την καταβολή του θηράματος.
Ποιος ο λόγος να χρησιμοποιήσεις φυσιγγι με μπίλιες που δίνει αυτή την τουφεκιά?
Είναι φτιαγμένα για την ψυχολογία του Έλληνα κυνηγού,βόλια και συγκέντρωση θέλει
Το μονόβολο εκτός από χέρια και εξάσκηση θέλει και παιδεία
Μπορείς να φανταστείς τι θα ακούσει αυτός που θα ρίξει μονόβολο και θα του φύγει γουρούνι από τους διάφορους <<αρχηγούς>>
Μαλάκα γιατί δεν είχες βόλια, τι το θές το μονόβολο κλπ.κλπ
Δεν ακυρώνω τα βόλια, και εγώ 10βολα προτιμούσα, αλλά και όλα τα καρτέρια δεν είναι ίδια,χρειάζεται και μονόβολο
Εάν κάνει αυτά που λέει, αυτό το ψυχολογικό κενό πάει να καλύψει
Είναι μακριά αλλά έχω βόλια που πάνε μπάλα
 
Είναι φτιαγμένα για την ψυχολογία του Έλληνα κυνηγού,βόλια και συγκέντρωση θέλει....
Η οποία "ψυχολογία" κοστίζει πολλά θηράματα νεκρά από... σηψαιμία,μέρες μετά το τραυματισμό και φυσικά καμία 10αριά ανθρώπους νεκρούς τη σεζόν από μπίλιες...
Συντάσσομαι με @ΓΙΑΝΝΗΣ. τα βόλια άσχετα αν "πάνε" και πιο μακριά δεν είναι για χρήση πάνω από... 30 μέτρα!
Και ας με σταυρώσουν οι φίλοι γουρουνάδες ίσως , ίσως λέω, δεν έπρεπε να επιτρέπεται η χρήση τους καθολικά!
Γκρίνια τέλος, ευχαριστώ για τη κατανόηση και να με συμπαθάτε!
 
Πες τα Χρυσόστομε....

Γιατί στη χώρα που φωνάζουν για την απελευθέρωση των ραβδωτών, συζητάμε για 5+1, 3/2, 15 βολα μάγκνιουμ κτλ, για βολές στα 80,90,100 που "το δικοοοοό μου το τφεκ κόβ!!!"
Το ακούει ο "έμπορας" ο σωστός,ο ορθόδοξος...
Πάρτε πολύ-βολα με V0 700,να τφκας στ Άδανα!!!
Και μετά ήρθε η άνοιξη...
Τα ίδια γίνονται και στα σκάγια.
Μας έχει φάει η υπερσυγκέντρωση σε όλα τα θηράματα ενώ χρειάζεται σε 1-2 και εκεί όχι πάντα.
Αλλά πως θα πουλήσουν οι τσοκάδες και οι μετατροπάδες και πως θα ζήσει το car?
 
Last edited:
Back
Top