Παρουσίαση Φυσιγγίων

Έφερε στο βωμό για θυσία ο @wingmaster ένα κουτουμανο 40αρι νο6! Παραθέτω υλικά μετά τον εκσπλαχνισμό:
Λογικά είναι αγορασμενο τον τελευταίο 1,5 χρόνο... Είναι η καινούργια συνταγή με τη m92s... Τα προηγούμενα χρόνια ήταν με μβ36
 
Βαλε βρε ανθρωπε του Θεου και εναν στοχο να δουμε τι σκαγια εφτασαν εκει !!!
Εκανες που εκανες ολη την διαδικασια....κανε την ολοκληρωμενη !!! :)
Τωρα περιμενε κι εσυ....στο βαθος πεταει Canadair σερνωντας πισω χαρτόνι.....

P.s. Μες τις γκρεμίλες πήγε ο αθεόφοβος, δε βλέπεις.
 
Λευτερη εαν θελεις...στειλε μου το σεταπ σε ΠΜ στα 42 γραμμαρια με την ΜΒ36 φιλε !!!
Νίκο μου το ζήτησε και ο Δημήτρης, αλλά το βιβλίο με τις συνταγές το έχω στο χωριό και όταν επιστρέψω εκεί θα τις γράψω στο φόρουμ.
 
Βαλε βρε ανθρωπε του Θεου και εναν στοχο να δουμε τι σκαγια εφτασαν εκει !!!
Εκανες που εκανες ολη την διαδικασια....κανε την ολοκληρωμενη !!! :)
Μαστρονίκο,ήθελα να δω μόνο τι ταχύτητα θα έβγαζε το συγκεκριμένο σεταπ.Δεν πιστεύω πάντως ότι θα είχε και καμμία σπουδαία αποτύπωση...
Η θερμοκρασια ποσο ηταν Πάρη;;
Τοσο γκαζι στα 38, με S.G. θα το'χεις στημένο... :cool:
Είσαι κ σε λίγο υψόμετρο βλέπω...
Κωστή μου,ότι και να σου πω θα είναι ψέμα.Ειναι με dragon 14,πραγματικά σε χαμηλό υψόμετρο, 19 Δεκεμβρίου.Θερμοκρασια;Δε θυμάμαι φίλε μου....
 
20230727_132620.jpg
20230727_132506.jpg
20230727_132311.jpg
20230727_132317.jpg
20230727_132134.jpg

8 σκάγια στο γραμμάριο. Θεωρητικά είναι Νο 5 σκάγια. Έπρεπε να βγουν 7 σκάγια στο γραμμάριο κανονικα. Η επινικελωση σε κάποια είχε αρχίσει να ξεφλουδιζει. Η κουβετ και η ταπα ήταν πολύ σφιχτά στο κάλυκα. Η ταπα χώρισε σε τρία κομμάτια για να βγει. Το καψουλι δεν φαίνεται το χρώμα του σαν να ειναι μαυρο βαμμένο
 
View attachment 75635
View attachment 75636
View attachment 75637
View attachment 75638
View attachment 75639

8 σκάγια στο γραμμάριο. Θεωρητικά είναι Νο 5 σκάγια. Έπρεπε να βγουν 7 σκάγια στο γραμμάριο κανονικα. Η επινικελωση σε κάποια είχε αρχίσει να ξεφλουδιζει. Η κουβετ και η ταπα ήταν πολύ σφιχτά στο κάλυκα. Η ταπα χώρισε σε τρία κομμάτια για να βγει. Το καψουλι δεν φαίνεται το χρώμα του σαν να ειναι μαυρο βαμμένο
Τα νικελ σκαγια για να διατηρησουν σταθερη τη διαμετρο, εχουν μικροτερο βαρος . Πιστευω οτι αν τα μετρησεις ειναι 2,9 mm, ν5 , αλλα ειναι πιο ελαφρια και βγαινουν 8 στο γραμμαριο
 
Τα νικελ σκαγια για να διατηρησουν σταθερη τη διαμετρο, εχουν μικροτερο βαρος . Πιστευω οτι αν τα μετρησεις ειναι 2,9 mm, ν5 , αλλα ειναι πιο ελαφρια και βγαινουν 8 στο γραμμαριο

Δυστυχώς δεν έχω παχυμετρο εδώ που είμαι
 
Back
Top