Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Οσα φυντανια και να εχει, εχουν ερθει και ριζωσει εδω κατι φυντανια απο Ασια και Αφρικη ....μπουμπουκια.....

Screenshot_20220307_183513.jpg


Επενδυτής.....
Και ποιος ξέρει πόσες άλλες "επενδυσεις" έχει κάνει που δεν ξέρουμε....
 
Τουρκία: Ο Ερντογάν θα θέσει όλα τα ζητήματα στον Κυριάκο Μητσοτάκη.

Τουρκία: Ο εκπρόσωπος του κυβερνώντος κόμματος ΑΚΡ, Ομέρ Τσελίκ ανέφερε ότι «φάκελος Ελλάδα» είναι πολύ μεγάλος.
ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ 07.03.2022 | 18:40
Flash.gr στο Google News

1646672282879.png

Στην επικείμενη συνάντηση που έχει ο Κυριάκος Μητσοτάκης με τον Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν στην Κωνσταντινούπολη αναφέρθηκε σε δηλώσεις του, μετά τη συνεδρίαση της Κεντρικής Επιτροπής, ο εκπρόσωπος του κυβερνώντος κόμματος ΑΚΡ, Ομέρ Τσελίκ.

«Ο φάκελος της Ελλάδας είναι περιεκτικός, είναι μεγάλος φάκελος. Υπάρχουν πολλά ζητήματα, από τις έρευνες φυσικού αερίου μέχρι το θέμα του Αιγαίου και της Ανατολικής Μεσογείου. Τελευταία η Ελλάδα βλέπουμε ότι προσπαθεί τα διμερή ζητήματα που χρήζουν επίλυσης να τα αναγάγει σε τουρκο-ευρωπαϊκά θέματα, αλλά είναι εξαιρετικά λάθος αυτή η προσέγγιση. Η Ελλάδα πρέπει να το καταλάβει αυτό. Είμαστε γείτονες, ζούμε μαζί και αυτά τα ζητήματα εμείς μπορούμε να τα λύσουμε.»

«Η ευαισθησία που έχει η Τουρκία για τη Γαλάζια Πατρίδα δεν μπορεί να αμφισβητηθεί ή να επικριθεί. Ο φάκελος περιλαμβάνει από το θέμα της υφαλοκρηπίδας μέχρι και τη στρατικοποίηση των νησιών εκ μέρους της Ελλάδας και όλα αυτά θα συζητηθούν φυσικά. Γιατί αυτά συμβαίνουν μπροστά στα μάτια όλου του κόσμου

«Τρυπάει βάρκες μεταναστών/προσφύγων από τη Συρία, από την Ανατολική Μεσόγειο, τους υποβάλει σε βασανιστήρια. Κι αυτά γίνονται μπροστά στα μάτια του κόσμου. Πρέπει να σταματήσει να θέτει υπό αμφισβήτηση τα δικαιώματα της Τουρκίας στη Γαλάζια Πατρίδα

«Ο πρόεδρός μας φυσικά εδώ και καιρό δίνει ηχηρά μηνύματα σε αυτό το θέμα. Η πολιτική μας θα εξηγηθεί για άλλη μια φορά στον Έλληνα πρωθυπουργό», σημείωσε ο Ομέρ Τσελίκ.
 
Για το θέμα του πολέμου ένα σκέφτομαι είναι μια στιγμή δυσάρεστη για όλους αλλά για τους Έλληνες δίπλα γιατί έχουν ηγέτη έναν ακατάλληλο παντελώς (άνθρωπο) ίσως αν και δεν ξέρω αν ανήκουμε στην ίδια συνομοταξία ανθρωποειδών.
 
Τουρκία: Ο Ερντογάν θα θέσει όλα τα ζητήματα στον Κυριάκο Μητσοτάκη.

Τουρκία: Ο εκπρόσωπος του κυβερνώντος κόμματος ΑΚΡ, Ομέρ Τσελίκ ανέφερε ότι «φάκελος Ελλάδα» είναι πολύ μεγάλος.
ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ 07.03.2022 | 18:40
Flash.gr στο Google News

View attachment 43916

Στην επικείμενη συνάντηση που έχει ο Κυριάκος Μητσοτάκης με τον Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν στην Κωνσταντινούπολη αναφέρθηκε σε δηλώσεις του, μετά τη συνεδρίαση της Κεντρικής Επιτροπής, ο εκπρόσωπος του κυβερνώντος κόμματος ΑΚΡ, Ομέρ Τσελίκ.

«Ο φάκελος της Ελλάδας είναι περιεκτικός, είναι μεγάλος φάκελος. Υπάρχουν πολλά ζητήματα, από τις έρευνες φυσικού αερίου μέχρι το θέμα του Αιγαίου και της Ανατολικής Μεσογείου. Τελευταία η Ελλάδα βλέπουμε ότι προσπαθεί τα διμερή ζητήματα που χρήζουν επίλυσης να τα αναγάγει σε τουρκο-ευρωπαϊκά θέματα, αλλά είναι εξαιρετικά λάθος αυτή η προσέγγιση. Η Ελλάδα πρέπει να το καταλάβει αυτό. Είμαστε γείτονες, ζούμε μαζί και αυτά τα ζητήματα εμείς μπορούμε να τα λύσουμε.»

«Η ευαισθησία που έχει η Τουρκία για τη Γαλάζια Πατρίδα δεν μπορεί να αμφισβητηθεί ή να επικριθεί. Ο φάκελος περιλαμβάνει από το θέμα της υφαλοκρηπίδας μέχρι και τη στρατικοποίηση των νησιών εκ μέρους της Ελλάδας και όλα αυτά θα συζητηθούν φυσικά. Γιατί αυτά συμβαίνουν μπροστά στα μάτια όλου του κόσμου

«Τρυπάει βάρκες μεταναστών/προσφύγων από τη Συρία, από την Ανατολική Μεσόγειο, τους υποβάλει σε βασανιστήρια. Κι αυτά γίνονται μπροστά στα μάτια του κόσμου. Πρέπει να σταματήσει να θέτει υπό αμφισβήτηση τα δικαιώματα της Τουρκίας στη Γαλάζια Πατρίδα

«Ο πρόεδρός μας φυσικά εδώ και καιρό δίνει ηχηρά μηνύματα σε αυτό το θέμα. Η πολιτική μας θα εξηγηθεί για άλλη μια φορά στον Έλληνα πρωθυπουργό», σημείωσε ο Ομέρ Τσελίκ.
Ελάτε βρε απαισιόδοξοι ... δείτε και την καλή πλευρά.
Θα του σφίξει το χέρι και θα τρέχει ο άλλος ...
 
Τι να συζητήσουν ρε παιδιά οι γείτονες έχουν το Χάβα τους και εμείς τον μαλακά μας .Πάει να συζητήσει με έναν άνθρωπο που αμφισβητεί τα νόμιμα δικαιώματά σου ενώ είναι εντολοδόχος των συμμάχων που τον αφήνουν ξεβρακωτο στα αγγούρια.Αυτος πρέπει να είναι ο μοναδικός που θα περάσει ξεβρακωτος τα σύνορα και θα πιαστεί ο κωλος του στα σύρματα,και εμείς τον έχουμε ηγέτη
 
Στην οικονομική κατάσταση που μας οδηγούμε θα καταλήξουμε σε σωτηρία συμφωνία σε βάθος χρόνου με συνδιαχειριση του πλούτου του Αιγαίου και θα είναι και επιτυχής συμφωνία γιατί θα πάψουν οι εχθροπραξίες και παραβιάσεις θα σταματήσουν οι μετανάστες και θα κονομησουμε κιόλας να το θυμάστε γιατί ακόμα δεν μας έφτασαν στο πάτο έχει κιαλο και δε θα ανοίξει και ρουθούνι όπως δεν ανοίγει για αδικαιολόγητες ενεργιες στα του οίκου μας μέσα από τους πολιτικους όπως δεν άνοιξε για τα Σκόπια ένα εξολοκλήρου κατασκεύασμα αμερικανικής προελευσης και για τόσα αλλα.Οι καταστάσεις δυστυχώς και τα δρομολογημένα δεδομένα αλλάζουν μόνο με πόλεμο άσχημο αλλά αναγκαίο κακό μερικές φορές για να συνεχίσει να υπάρχει σε ειρήνη πάλι .
 
Στην οικονομική κατάσταση που μας οδηγούμε θα καταλήξουμε σε σωτηρία συμφωνία σε βάθος χρόνου με συνδιαχειριση του πλούτου του Αιγαίου και θα είναι και επιτυχής συμφωνία γιατί θα πάψουν οι εχθροπραξίες και παραβιάσεις θα σταματήσουν οι μετανάστες και θα κονομησουμε κιόλας να το θυμάστε γιατί ακόμα δεν μας έφτασαν στο πάτο έχει κιαλο και δε θα ανοίξει και ρουθούνι όπως δεν ανοίγει για αδικαιολόγητες ενεργιες στα του οίκου μας μέσα από τους πολιτικους όπως δεν άνοιξε για τα Σκόπια ένα εξολοκλήρου κατασκεύασμα αμερικανικής προελευσης και για τόσα αλλα.Οι καταστάσεις δυστυχώς και τα δρομολογημένα δεδομένα αλλάζουν μόνο με πόλεμο άσχημο αλλά αναγκαίο κακό μερικές φορές για να συνεχίσει να υπάρχει σε ειρήνη πάλι .
Ευχομαι να μην εχεις δικιο, φοβαμαι ομως οτι εχεις....
 
2.127 η βενζίνη στην Αλεξάνδρας,πριν λίγο.
Δε βλέπω που είναι το πρόβλημα.
20€ έβαζα κάθε Τρίτη και πριν 20€ θα βάζω και τώρα!peng.very funny.
Σίγουρα έχετε ακούσει την εκφραση "του πέταξε τα μάτια έξω" (ή παρόμοια). Αυτό κάποιον μου θυμίζει, αλλά ποιόν;
Εδώ τόχω, αλλά δεν μου 'ρχεται... εσένα;;;
IMG-9233db497cbdd64db49df8bf29924670-V.jpg
 
Ευχομαι να μην εχεις δικιο, φοβαμαι ομως οτι εχεις....
Και θα σου πω γιατί τώρα έτρεξε ο Μητσοτάκης να κουβεντιάσει με βάση το δικό μου μυαλό που είμαι καχύποπτος , φοβάται τώρα που απασχολείται εκεί ο Ρώσος και βλέπει ότι κανείς δε στηρίζει και τους Ουκρανούς μη μας κάνει τίποτε παρόμοιο ο Τούρκος και τρέχει να κουβεντιάσει γιατί ξέρει ότι ούτε ένας θα μας στηρίξει κανείς παρόλο που κάνει τα κέφια των Ευρωπαίων .Να ξέρεις ότι μέσα στην ανακατοσουρα αυτή μπορεί να βλέπει ευκαιρία για να εκμεταλλευτεί ο Τούρκος.
 
Δεν είναι καλές οι εξελίξεις και όσο δε ξεμπερδευει να σταματήσει ο πόλεμος η μαλάκια μπορεί να γίνει ανά πάσα στιγμή και δε ξέρει κανείς από πού το μόνο δεδομένο είναι ότι ο Ρώσος δεν σταματάει αν δεν πάρει αυτά που θέλει όλα τα υπόλοιπα σενάρια είναι στον αέρα και επίφοβα
 
Δε βλέπω που είναι το πρόβλημα.
20€ έβαζα κάθε Τρίτη και πριν 20€ θα βάζω και τώρα!peng.very funny.

View attachment 43943
Δεν θέλω να σας τρομαξω αλλά για όσους δεν το έχετε καταλάβει ο κάθε λαός έχει τον πρωθυπουργό δημαρχο νομάρχη κτλ που του αξίζει. Εγω δεν τολμώ να δειξω ετσι τον αρχηγό του κράτους μου γιατί θα έβλεπα εμένα … καποιοι υποστηρίζουν ότι αυτά τα προωθούν συριζοτρολ αλλά νομιζω ότι είναι ετσι.
 
View attachment 43915


Επενδυτής.....
Και ποιος ξέρει πόσες άλλες "επενδυσεις" έχει κάνει που δεν ξέρουμε....
Όλως τυχαίως το Σάββατο ήμουν στο νοσοκομείο χαλκιδας. Για όσους δεν το έχουν δει θέλω να σας πω ότι είναι μακράν το καλύτερο νοσοκομείο που έχω πάει συμπεριλαμβανομένων και των ακριβών ιδιωτικών Αθήνας Θεσσαλονίκης. Σε κάποια φάση ειδα κάποιους σκούρο χρωμους μετανάστες να επισκέπτονται κάποιον δικό τους. Είμαι σίγουρος ότι δεν θα θέλουν να φύγουν με τίποτα από τη χώρα από την εμπειρια που βίωσαν.
 
Last edited:
Στην οικονομική κατάσταση που μας οδηγούμε θα καταλήξουμε σε σωτηρία συμφωνία σε βάθος χρόνου με συνδιαχειριση του πλούτου του Αιγαίου και θα είναι και επιτυχής συμφωνία γιατί θα πάψουν οι εχθροπραξίες και παραβιάσεις θα σταματήσουν οι μετανάστες και θα κονομησουμε κιόλας να το θυμάστε γιατί ακόμα δεν μας έφτασαν στο πάτο έχει κιαλο και δε θα ανοίξει και ρουθούνι όπως δεν ανοίγει για αδικαιολόγητες ενεργιες στα του οίκου μας μέσα από τους πολιτικους όπως δεν άνοιξε για τα Σκόπια ένα εξολοκλήρου κατασκεύασμα αμερικανικής προελευσης και για τόσα αλλα.Οι καταστάσεις δυστυχώς και τα δρομολογημένα δεδομένα αλλάζουν μόνο με πόλεμο άσχημο αλλά αναγκαίο κακό μερικές φορές για να συνεχίσει να υπάρχει σε ειρήνη πάλι .
Όποιος νομίζει ότι η Τουρκία θέλει απλά συνδιαχείριση και αν γίνει αυτό τελείωσε το πρόβλημα και μαζί με αυτό και τα βάσανα μας είναι γελασμένος
Η πολιτική της Τουρκίας είναι γνωστή την έχουν γράψει οι ίδιοι σε βιβλία πχ βλέπε Νταβούτογλου,και είναι παρόμοια με του Χίτλερ πρίν τον δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο
Ζωτικό χώρο ήθελε ο Χίτλερ για την μεγάλη Γερμανία ζωτικό χώρο θέλει και η Τουρκία που θέλει να το παίξει παγκόσμια δύναμη στο μέλλον,δεν πρόκειται να σταματήσει η συνδιαχείριση είναι απλά η αρχή.......
 
Δεν θέλω να σας τρομαξω αλλά για όσους δεν το έχετε καταλάβει ο κάθε λαός έχει τον πρωθυπουργό δημαρχο νομάρχη κτλ που του αξίζει. Εγω δεν τολμώ να δειξω ετσι τον αρχηγό του κράτους μου γιατί θα έβλεπα εμένα … καποιοι υποστηρίζουν ότι αυτά τα προωθούν συριζοτρολ αλλά νομιζω ότι είναι ετσι.
Ε και; Φοβάσαι να κοιταχτείς στον καθρέφτη; Μπορεί να σιάξεις λίγο την εικόνα!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top