Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ζαχαρωβα όνομα κ πράμα η ρουφιάνα‼️
Πίκρωβα είναι ... κρατιέται καλά πάντως (με το photoshop) ... είδες τι κάνει το κρύο ;

1646690436289.png

ps
Αυτή η καημένη ήταν να έρθει πρέσβης στην Αθήνα, να κάνει και κάνα μπανάκι το καλοκαίρι στην Μύκονο, αλλά το γκαντεμόσκυλο την κράτησε στα γκούλαγκ ...
 
Πίκρωβα είναι ... κρατιέται καλά πάντως (με το photoshop) ... είδες τι κάνει το κρύο ;

View attachment 43948

ps
Αυτή η καημένη ήταν να έρθει πρέσβης στην Αθήνα, να κάνει και κάνα μπανάκι το καλοκαίρι στην Μύκονο, αλλά το γκαντεμόσκυλο την κράτησε στα γκούλαγκ ...
...αν κρατιέται? ρώσικο διαφορικό!!!...μιλάμε για μέταλλά....!!!;).sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Κύριε Νίκο αυτή τη σκέψη έκανα και εγώ. Πόσες ελληνικές κοινότητες βρίσκονται σε περιοχές με αστάθεια και αβεβαιότητα; Γιατί δεν βρίσκει τους μηχανισμούς που πρέπει το Ελληνικό κράτος να τους φέρει στην Ελλάδα; Γιατί είναι εύκολο να φιλοξενούμε παράνομα εισερχόμενα πρόσωπα και δεν είναι εύκολο να φέρουμε Έλληνες που ζουν σε εμπόλεμες περιοχές; Γιατί τους αφήνουμε στο έλεος των διάφορων οπλοφόρων; Φοβερά πράγματα.
Μην πας μακριά ,έχουμε άστεγους Έλληνες κ στεγασμένους με επιδόματα κάθε καρυδιάς καρύδι‼️στην Καρδίτσα έχουμε γίνει κυψέλη....η μισή Αφρική εδω
 
Ωχ!!!...το νου σας ε; και μακριά από Εγγλέζες το καλοκαίρι...!!!.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Σκατιαρες μεγάλες....ήμουν στην Κω ,στα Εξάρχεια κ μια χαζομουνα μέσα στα αρχαία στα 2 μετρα....με τη φίλη της όρθια...τσουπ τα κατεβάζει κ μας χέζει....στην ψυχρα ...ανεβάζει το λεβαις το 501 κ ασκουπιστη ξαναμπαίνει στο μπαρ..... επώδυνη... εμπειρία
 
Δεν θέλω να σας τρομαξω αλλά για όσους δεν το έχετε καταλάβει ο κάθε λαός έχει τον πρωθυπουργό δημαρχο νομάρχη κτλ που του αξίζει. Εγω δεν τολμώ να δειξω ετσι τον αρχηγό του κράτους μου γιατί θα έβλεπα εμένα … καποιοι υποστηρίζουν ότι αυτά τα προωθούν συριζοτρολ αλλά νομιζω ότι είναι ετσι.
Ίσως και να ισχύει αν τον είχες ψηφίσει αν όχι γιατί να βλέπεις εσένα βλέπεις απλά την λάθος επιλογή του να έχεις δημοκρατία σε κράτος χωρίς παιδεία ,γιατί όλοι βλέπουν απλά κάποιοι πάνε με τα δικά τους συμφέροντα όχι με του συνόλου ή μη έχοντες παιδεία γιατί όταν μπαίνει στου δίπλα το κωλο θα μπει και στο δικό σου απλά αλαζει η χρονική στιγμή και όσο αργεί νιώθεις βολεμενος αλλά θα έρθει και θα ξεβολευτειςμε τη σειρά σου.Αυτα μας φάγανε ΚΚΕ, ΝΔ, ΠΑΣΟΚ, ΣΥΡΙΖΑ και την μαμας τους το νινι όλων μαζί
 
Σκατιαρες μεγάλες....ήμουν στην Κω ,στα Εξάρχεια κ μια χαζομουνα μέσα στα αρχαία στα 2 μετρα....με τη φίλη της όρθια...τσουπ τα κατεβάζει κ μας χέζει....στην ψυχρα ...ανεβάζει το λεβαις το 501 κ ασκουπιστη ξαναμπαίνει στο μπαρ..... επώδυνη... εμπειρία
...τσίκνα!!!.no.(ανεξαρτήτου εποχής, guarandeed , captain speeking!!!).sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Δεν θέλω να σας τρομαξω αλλά για όσους δεν το έχετε καταλάβει ο κάθε λαός έχει τον πρωθυπουργό δημαρχο νομάρχη κτλ που του αξίζει. Εγω δεν τολμώ να δειξω ετσι τον αρχηγό του κράτους μου γιατί θα έβλεπα εμένα … καποιοι υποστηρίζουν ότι αυτά τα προωθούν συριζοτρολ αλλά νομιζω ότι είναι ετσι.
Τι ποσοστό επί του ποσοστού Ελλήνων που ψήφισε πήρε❓
Για να μη πιασω...κάτι καριολια Έλληνες που τρέξανε να πάρουν κ τη γερμανική υπηκοότητα, μας ήρθαν με πόνο για την πατρίδα.... κ τον ψηφισαν .
 
Μην πας μακριά ,έχουμε άστεγους Έλληνες κ στεγασμένους με επιδόματα κάθε καρυδιάς καρύδι‼️στην Καρδίτσα έχουμε γίνει κυψέλη....η μισή Αφρική εδω
Άρα αφού μπορούμε να έχουμε παράνομα εισερχόμενα πρόσωπα σε ανθρώπινες συνθήκες, γιατί υπάρχουν άστεγοι; Όσο για τους ομογενείς του εξωτερικού που διαβιούν σε επικίνδυνες για τη ζωή τους περιοχές, γνώμη μου είναι ότι υπάρχει και γη ανεκμετάλλευτη να τους διατεθεί και χωριά ολόκληρα εγκαταλελειμμένα να τα γεμίσουν ζωή. Τους χρειαζόμαστε και μας χρειάζονται και πρέπει κάποια στιγμή η Ελλάδα να κάνει ΚΆΤΙ.
 
Άρα αφού μπορούμε να έχουμε παράνομα εισερχόμενα πρόσωπα σε ανθρώπινες συνθήκες, γιατί υπάρχουν άστεγοι; Όσο για τους ομογενείς του εξωτερικού που διαβιούν σε επικίνδυνες για τη ζωή τους περιοχές, γνώμη μου είναι ότι υπάρχει και γη ανεκμετάλλευτη να τους διατεθεί και χωριά ολόκληρα εγκαταλελειμμένα να τα γεμίσουν ζωή. Τους χρειαζόμαστε και μας χρειάζονται και πρέπει κάποια στιγμή η Ελλάδα να κάνει ΚΆΤΙ.
Όσους έχουμε .. εκλέξει ως τώρα κύριο μέλημά τους φαίνεται να είναι η ερημοποίηση...της χώρας από Έλληνες κ αντικατάστασης αυτών. ..καθαρά πιόνια Μάριονετων της ελίτ....σαν έθνος έχουμε αποκτήσει την ψυχολογία γυναίκας που βίωσε βιασμο
 
Ε και; Φοβάσαι να κοιταχτείς στον καθρέφτη; Μπορεί να σιάξεις λίγο την εικόνα!
Δείχνει εσένα… πως το εξηγείς αυτό?

Τι ποσοστό επί του ποσοστού Ελλήνων που ψήφισε πήρε❓
Οποιος δεν πήγε να ψηφίσει έχει ακριβώς την ίδια ευθύνη με αυτόν που ψηφίζει τον πρώτο των εκλογών.
 
Last edited:
Δείχνει εσένα… πως το εξηγείς αυτό?
Αυτό το κακό έχει ο καθρέφτης. Κοίτα Κων/νε υπάρχουν αυτοί που όταν τους συμβεί κάτι άσχημο ψάχνουν να ρίξουν την ευθύνη σε κάποιον άλλον και εκείνοι που αναρωτιούνται τι έκαναν λάθος οι ίδιοι! Δυστυχώς οι δεύτεροι αποτελούν μειονότητα!
 
Δείχνει εσένα… πως το εξηγείς αυτό?


Οποιος δεν πήγε να ψηφίσει έχει ακριβώς την ίδια ευθύνη με αυτόν που ψηφίζει τον πρώτο των εκλογών.
Αν δεν ψηφίσει κανένας ποιος θα έχει την ευθύνη ❓
Υπόψην ότι δεν συμφωνώ με την αποχη
 
Η αποχή μπορεί να είναι συνειδητή πολιτική επιλογή!
το προβλημα δεν ειναι οτι δεν ψηφίζει μεγαλο μερος των πολιτών αλλά δεν ασχολείται καθόλου, ακόμα και το μεγαλύτερο μέρος αυτών που ψηφίζουν. πανε μια φορά "τιμωρούν" στο δικό τους το μυαλό κάποιον και σε 4 χρόνια πάλι. Αν ασχολούμασταν όλοι με τα κοινά από λίγο , που ειναι συνταγματική υποχρέωση, οχι στην κεντρική πολιτική σκηνή, στην γειτονιά μας ή στην πόλη μας τότε όλα θα ηταν καλυτερα.
Ισως θα πρεπει να μπει κληρωση και σε αυτό το τομέα σαν τους ενορκους στα δικαστηρια.
 
το προβλημα δεν ειναι οτι δεν ψηφίζει μεγαλο μερος των πολιτών αλλά δεν ασχολείται καθόλου, ακόμα και το μεγαλύτερο μέρος αυτών που ψηφίζουν. πανε μια φορά "τιμωρούν" στο δικό τους το μυαλό κάποιον και σε 4 χρόνια πάλι. Αν ασχολούμασταν όλοι με τα κοινά από λίγο , που ειναι συνταγματική υποχρέωση, οχι στην κεντρική πολιτική σκηνή, στην γειτονιά μας ή στην πόλη μας τότε όλα θα ηταν καλυτερα.
Ισως θα πρεπει να μπει κληρωση και σε αυτό το τομέα σαν τους ενορκους στα δικαστηρια.
Ωραία ιδέα, φίλε!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top