Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
....για κλάματα θα είμαστε αν δεν τους πάρουμε με της πέτρες!
...ναι Ηλία!.... αλλά για να δούμε...:(

[ ...Ο τρόπος με τον οποίο διαχειρίζεται τις σύντομες στιγμές της ελευθερίας του (εννοεί την στιγμή της ψήφου, που πιστεύω οτι πρέπει να είναι ψήφος συνείδησης και απότοκος βαθιάς σκέψης, αλλα προφανώς η δεν είναι <η> κατά πλειοψηφία οι ψηφοφόροι είτε είναι ασυνείδητοι η ηλίθιοι η και τα δυο οπότε...), αποδεικνύει οτι αξίζει να την χάσει.]
 
...ναι Ηλία!.... αλλά για να δούμε...:(

[ ...Ο τρόπος με τον οποίο διαχειρίζεται τις σύντομες στιγμές της ελευθερίας του (εννοεί την στιγμή της ψήφου, που πιστεύω οτι πρέπει να είναι ψήφος συνείδησης και απότοκος βαθιάς σκέψης, αλλα προφανώς η δεν είναι <η> κατά πλειοψηφία οι ψηφοφόροι είτε είναι ασυνείδητοι η ηλίθιοι η και τα δυο οπότε...), αποδεικνύει οτι αξίζει να την χάσει.
Δεν γίνονται αυτά σε μια Αφρικανική χώρα της Ευρώπης.Οταν εμείς είχαμε χοληστερίνη οι άλλοι έτρωγαν βατόμουρα.
 
Ηρθε ο Ζελένσκι καλεσμένος να μιλήσει στη Βουλή μας. Τα ντόπια φασιστόμουτρα προσκάλεσαν το αλλοδαπό φασιστόμουτρο να μας κάνει μάθημα...
Δεν είπε κουβέντα για την Κύπρο, μας έβαλε να ακούσουμε και έναν ναζί από το τάγμα Αζόφ, αναφέρθηκε και στη φιλική εταιρεία για να μας συγκινήσει όσο οι όμοιοί του νεοναζιστές της κυβέρνησης χειροκροτούσαν, μαζί και αυτό το γκρέμλιν η ΠτΔ. Ποιόν, αυτόν που λίγα χρόνια πριν αναγνώρισε τους τουρκαλαδες της Ουκρανίας, ενώ δεν έχει αναγνωρίσει ποτέ τους Έλληνες της Ουκρανίας.
Πόση ντροπή Θεέ μου.....
 
Ηρθε ο Ζελένσκι καλεσμένος να μιλήσει στη Βουλή μας. Τα ντόπια φασιστόμουτρα προσκάλεσαν το αλλοδαπό φασιστόμουτρο να μας κάνει μάθημα...
Δεν είπε κουβέντα για την Κύπρο, μας έβαλε να ακούσουμε και έναν ναζί από το τάγμα Αζόφ, αναφέρθηκε και στη φιλική εταιρεία για να μας συγκινήσει όσο οι όμοιοί του νεοναζιστές της κυβέρνησης χειροκροτούσαν, μαζί και αυτό το γκρέμλιν η ΠτΔ. Ποιόν, αυτόν που λίγα χρόνια πριν αναγνώρισε τους τουρκαλαδες της Ουκρανίας, ενώ δεν έχει αναγνωρίσει ποτέ τους Έλληνες της Ουκρανίας.
Πόση ντροπή Θεέ μου.....
Στις 18:00
Θα βγει σε εμας
Για να δω οι δικοι μας αν φοραν παντελονια
Θα πουν του τουρκογλυφτη να αναγνωρισει την εισβολη εδω;

Ειλικρινα του ειχα για μλκς αλλα τελικα ειναι βλακες(και οι δικοι μας και οι δικοι σας)


Το μονο κοινο που εχουν με τους προγονους μας ειναι η περικεφαλαια!!!
 
Στις 18:00
Θα βγει σε εμας
Για να δω οι δικοι μας αν φοραν παντελονια
Θα πουν του τουρκογλυφτη να αναγνωρισει την εισβολη εδω;

Ειλικρινα του ειχα για μλκς αλλα τελικα ειναι βλακες(και οι δικοι μας και οι δικοι σας)


Το μονο κοινο που εχουν με τους προγονους μας ειναι η περικεφαλαια!!!
Πουλήθηκαν απλά‼️
 
Στις 18:00
Θα βγει σε εμας
Για να δω οι δικοι μας αν φοραν παντελονια
Θα πουν του τουρκογλυφτη να αναγνωρισει την εισβολη εδω;

Ειλικρινα του ειχα για μλκς αλλα τελικα ειναι βλακες(και οι δικοι μας και οι δικοι σας)


Το μονο κοινο που εχουν με τους προγονους μας ειναι η περικεφαλαια!!!
Χαιρομαι που βλεπω οτι ειμαστε καποιοι ανθρωποι εδω μεσα που βλεπουμε με κριτικη ματια.
Γιατι γυρω μας, η πλειοψηφια κοιμαται ορθια!
Ας ειμαστε μια χουφτα....
 
Ηρθε ο Ζελένσκι καλεσμένος να μιλήσει στη Βουλή μας. Τα ντόπια φασιστόμουτρα προσκάλεσαν το αλλοδαπό φασιστόμουτρο να μας κάνει μάθημα...
Δεν είπε κουβέντα για την Κύπρο, μας έβαλε να ακούσουμε και έναν ναζί από το τάγμα Αζόφ, αναφέρθηκε και στη φιλική εταιρεία για να μας συγκινήσει όσο οι όμοιοί του νεοναζιστές της κυβέρνησης χειροκροτούσαν, μαζί και αυτό το γκρέμλιν η ΠτΔ. Ποιόν, αυτόν που λίγα χρόνια πριν αναγνώρισε τους τουρκαλαδες της Ουκρανίας, ενώ δεν έχει αναγνωρίσει ποτέ τους Έλληνες της Ουκρανίας.
Πόση ντροπή Θεέ μου.....
Βάλε και τους 12 Ρώσους διπλωμάτες που πήραν παπούτσι από εδώ.Θα μας έρχεται να κλασουμε και ψάχνουμε μπουκάλι να την εμφιαλωσουμε έτσι όπως πάμε.
 
Βάλε και τους 12 Ρώσους διπλωμάτες που πήραν παπούτσι από εδώ.Θα μας έρχεται να κλασουμε και ψάχνουμε μπουκάλι να την εμφιαλωσουμε έτσι όπως πάμε.
Μα γιατι τους λεω βλακες νομιζεις!!!
Σοβαρα τωρα
Ο μητρογλαστρης!!!
Δηλαδη τι θα κερδισει η ελλαδα που θα εδιωξε τους διπλωματες;
Βοηθαει αυτο σε κατι;
Οταν μεθαυριο ο τουρκος κανει ντου στο αιγαιο και εχει διπλα του και τον ρωσσο και τον ουκρανο θα δω τι θα κανει ο μητσογλαστρης!!!
Δεν λεω οτι αλλιως θα μας βοηθουσαν φυσικα οι ρωσσοι
Αλλα σιγουρα δεν θα μας ειχαν και εχθρα!!!

Ειμαστε ο κωλος ο αβραξωτος μπροστα στην πουτ……. Και ο δικος μας κανει χαλαουα το μουστακι του ο μπαγλαμας!
Λες και θα καλυψει την γυμνια του κωλου μας οταν ερθει η ωρα!!!
 
Μπορεί κάποιος να συνδέσει τις φωτιές χειμωνιάτικα με το ουκρανικό; Άσχετα θα μου πείτε ε; Μπορεί και να είναι ετσι...
Όμως άνοιξη, το χορτάρι πράσινο, τα πάντα υγρά και να καιγόμαστε; Σάμος, Ρόδος, Ζάκυνθος, Κόρινθος... Τί θα γίνει το καλοκαίρι δηλαδή; Και πώς θα τις σβήσουμε τις φωτιές; Με τα πιτσιλιστήρια μας; Γιατί μέχρι τώρα οι Ρώσοι τις έσβηναν... Βρε...λέτε να μας βοηθήσουν οι Τούρκοι;
 
Ηρθε ο Ζελένσκι καλεσμένος να μιλήσει στη Βουλή μας. Τα ντόπια φασιστόμουτρα προσκάλεσαν το αλλοδαπό φασιστόμουτρο να μας κάνει μάθημα...
Δεν είπε κουβέντα για την Κύπρο, μας έβαλε να ακούσουμε και έναν ναζί από το τάγμα Αζόφ, αναφέρθηκε και στη φιλική εταιρεία για να μας συγκινήσει όσο οι όμοιοί του νεοναζιστές της κυβέρνησης χειροκροτούσαν, μαζί και αυτό το γκρέμλιν η ΠτΔ. Ποιόν, αυτόν που λίγα χρόνια πριν αναγνώρισε τους τουρκαλαδες της Ουκρανίας, ενώ δεν έχει αναγνωρίσει ποτέ τους Έλληνες της Ουκρανίας.
Πόση ντροπή Θεέ μου.....
Μετα κι απ αυτό ξεπέρασαν κάθε όριο Κυριάκο.
Ας όψεται ο λαός και το σανό των ΜΜΕ
 
Δεν λεω οτι αλλιως θα μας βοηθουσαν φυσικα οι ρωσσοι
Αλλα σιγουρα δεν θα μας ειχαν και εχθρα!!!
Έχει ειπωθεί στο παρελθόν και από την πλευρά της Ρωσίας
Ότι η Ρωσία καταλαβαίνει ότι η Ελλάδα ανήκει στο δυτικό στρατόπεδο και έχει δεσμεύσεις αλλά μπορούμε να έχουμε επαφές και μια σχέση ούτε κρύο ούτε ζέστη,ούτε ευθέως μαζί μας ούτε ευθέως εναντίον μας
Εδώ όμως βλέπουμε ότι εμείς έχουμε σηκώσει το αντί-ρωσικό λάβαρο σε τέτοιο βαθμό που είναι να απορείς εάν η Ρωσία κατέχει παράνομα την μισή Κύπρο και απειλεί την Ελλάδα με πόλεμο και όχι η Τουρκία
Απέναντι στην τουρκία ειδικά τέτοιο μένος εγώ προσωπικά δεν θυμάμαι να έχουμε βγάλει ποτέ, παρόλα τα αίσχη που έχει κάνει και συνεχίζει να κάνει.....
 
Έχει ειπωθεί στο παρελθόν και από την πλευρά της Ρωσίας
Ότι η Ρωσία καταλαβαίνει ότι η Ελλάδα ανήκει στο δυτικό στρατόπεδο και έχει δεσμεύσεις αλλά μπορούμε να έχουμε επαφές και μια σχέση ούτε κρύο ούτε ζέστη,ούτε ευθέως μαζί μας ούτε ευθέως εναντίον μας
Εδώ όμως βλέπουμε ότι εμείς έχουμε σηκώσει το αντί-ρωσικό λάβαρο σε τέτοιο βαθμό που είναι να απορείς εάν η Ρωσία κατέχει παράνομα την μισή Κύπρο και απειλεί την Ελλάδα με πόλεμο και όχι η Τουρκία
Απέναντι στην τουρκία ειδικά τέτοιο μένος εγώ προσωπικά δεν θυμάμαι να έχουμε βγάλει ποτέ, παρόλα τα αίσχη που έχει κάνει και συνεχίζει να κάνει.....
Δεν ξέρω τι λες αλλά εγώ τον πάω τον Κούλη, είναι επαγγελματίας!Όχι σαν τον άλλο τον Τζέφρυ που μπερδεύει την σπανακόπιτα με το τοστ.
 
Ο
Δεν ξέρω τι λες αλλά εγώ τον πάω τον Κούλη, είναι επαγγελματίας!Όχι σαν τον άλλο τον Τζέφρυ που μπερδεύει την σπανακόπιτα με το τοστ.
Ο Τζέφρυ θα επιστρέψει κάποια στιγμή πρέπει να συμπληρώσει τουλάχιστον μία τετραετία σαν πρωθυπουργός, έφυγε νωρίτερα η άτιμη η κρίση του έκοψε πρωθυπουργικά ένσημα
Ο ελληνικός λαός θα φροντίσει να διορθωθεί η αδικία με την ψήφο του όταν έρθει εκείνη η ώρα
 
Ο

Ο Τζέφρυ θα επιστρέψει κάποια στιγμή πρέπει να συμπληρώσει τουλάχιστον μία τετραετία σαν πρωθυπουργός, έφυγε νωρίτερα η άτιμη η κρίση του έκοψε πρωθυπουργικά ένσημα
Ο ελληνικός λαός θα φροντίσει να διορθωθεί η αδικία με την ψήφο του όταν έρθει εκείνη η ώρα
Μακάρι να έρθει ο τυφώνας Τζέφρυ να τελειώνουμε επιτέλους!
 
Είμαι και εγώ αισιόδοξος όπως εσείς. Είμαι σίγουρος ότι ο τζεφρυ θα επανέλθει αλλά μάλλον σαν υπουργός, μην ανησυχείτε όμως έχει μεγάλα αστέρια η πολιτική σκηνή μας, και θα το διαλύσουν το κράτος και χωρίς αυτόν, οι ψηφοφόροι ξέρουν να διαλέγουν τους άριστους.
 
Είμαι και εγώ αισιόδοξος όπως εσείς. Είμαι σίγουρος ότι ο τζεφρυ θα επανέλθει αλλά μάλλον σαν υπουργός, μην ανησυχείτε όμως έχει μεγάλα αστέρια η πολιτική σκηνή μας, και θα το διαλύσουν το κράτος και χωρίς αυτόν, οι ψηφοφόροι ξέρουν να διαλέγουν τους άριστους.
Ποιοι ψηφοφόροι❓
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top