Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Χανουν σε βαρος σε σχεση με τα μολυβδινα και σε δυναμη κρουσης, προτιμω τα σκληρα μολυβδινα για ολα τα θηραματα.
Αν χανανε σε δύναμη κρούσης δεν θα έκαναν διαμπερή τραύματα ούτε θα έκαναν τρύπες στους λαγούς
 
Ρε παιδιά μήπως είναι υπερβολή να ασχολούμαστε τόσο πολύ με τα βλητικα χαρακτηριστικά των λειοκαννων; Δεν είναι τυφέκια ελεύθερου σκοπευτή. Βρισκουμε τι φυσίγγι ταιριάζει στην κάννη αναλογως το θηραμα και τέλος.
 
Ρε παιδιά μήπως είναι υπερβολή να ασχολούμαστε τόσο πολύ με τα βλητικα χαρακτηριστικά των λειοκαννων; Δεν είναι τυφέκια ελεύθερου σκοπευτή. Βρισκουμε τι φυσίγγι ταιριάζει στην κάννη αναλογως το θηραμα και τέλος.
Και πως θα γινόταν κουβέντα?
 
Ποιο είναι το θέμα σας με τα επινικελωμενα;
Κανένα θέμα δεν έχουμε με τα νίκελ σκάγια δάσκαλε συζήτηση κάνουμε και έχω διαφωνία με τον Σταμάτη εγώ λέω ότι τα σκάγια του nsi lepre έχουν υποστεί ειδική επεξεργασία είναι σκληρά και γυαλιστερά οι χι όμως νίκελ.Την ίδια επεξεργασία η παρόμοια έχουν στο b&p mygra colombaccio και στο nsi coturnice,εξάλλου και η ίδια η
Νsi δεν αναφέρει κάτι τέτοιο στο επίσημο σάιτ.
 
Κανένα θέμα δεν έχουμε με τα νίκελ σκάγια δάσκαλε συζήτηση κάνουμε και έχω διαφωνία με τον Σταμάτη εγώ λέω ότι τα σκάγια του nsi lepre έχουν υποστεί ειδική επεξεργασία είναι σκληρά και γυαλιστερά οι χι όμως νίκελ.Την ίδια επεξεργασία η παρόμοια έχουν στο b&p mygra colombaccio και στο nsi coturnice,εξάλλου και η ίδια η
Νsi δεν αναφέρει κάτι τέτοιο στο επίσημο σάιτ.
Αν δεν αναφέρει νίκελ τότε είναι κ αυτά διαμαντοσκαγα😆
 
Κανένα θέμα δεν έχουμε με τα νίκελ σκάγια δάσκαλε συζήτηση κάνουμε και έχω διαφωνία με τον Σταμάτη εγώ λέω ότι τα σκάγια του nsi lepre έχουν υποστεί ειδική επεξεργασία είναι σκληρά και γυαλιστερά οι χι όμως νίκελ.Την ίδια επεξεργασία η παρόμοια έχουν στο b&p mygra colombaccio και στο nsi coturnice,εξάλλου και η ίδια η
Νsi δεν αναφέρει κάτι τέτοιο στο επίσημο σάιτ.
Όχι Φώτη μου, νικελ είναι.
 
Τα πουλιά που χτυπας τα καθαρίζεις εσύ Σταυρό ;γιατί εγώ τα καθαρίζω και σου λέω με βεβαιότητα ότι το 95% των πουλιών που μαδάω έχουν διαμπερή τραύματα.Τελικα μήπως είναι μύθος ότι δεν σκοτώνουν τα φυσίγγια που προκαλούν διαμπερή τραύματα ένας μύθος που προέρχεται από τα ραβδωτα όπλα που χρησιμοποιούν όμως πολλά διαφορετικά βλήματα ( full metal και hollw point)
 
Ρε παιδιά μήπως είναι υπερβολή να ασχολούμαστε τόσο πολύ με τα βλητικα χαρακτηριστικά των λειοκαννων; Δεν είναι τυφέκια ελεύθερου σκοπευτή. Βρισκουμε τι φυσίγγι ταιριάζει στην κάννη αναλογως το θηραμα και τέλος.
Άσε τα παιδιά ρε Κωστάκη. Μαθαίνουμε και εμείς δυο πράγματα τώρα στα πίσω πίσω
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top