Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γιάννη για ποιο λόγο να πάρεις καραμπίνα; Για κάποιο συγκεκριμένο κυνήγι;
Βασίλη ήρθε η ώρα να αποχωριστώ την αγαπημένη es 100, ήρθε η ώρα της αλλαγής. Θέλω να πάω σε όπλο με υπειρηψωμενη ρίγα, τα κυνήγια που προορίζεται θα είναι ως επί το πλείστον λίγα στο καρτέρι, κιχλοκοτσυφα κυρίως και κάνα καρτέρι φασσας όταν πηγαίνουμε εκτός νησιού.
 
Βασίλη ήρθε η ώρα να αποχωριστώ την αγαπημένη es 100, ήρθε η ώρα της αλλαγής. Θέλω να πάω σε όπλο με υπειρηψωμενη ρίγα, τα κυνήγια που προορίζεται θα είναι ως επί το πλείστον λίγα στο καρτέρι, κιχλοκοτσυφα κυρίως και κάνα καρτέρι φασσας όταν πηγαίνουμε εκτός νησιού.
Για ποιο λόγο να αποχωριστείς την es 100; Έβγαλε κάποιο πρόβλημα; Δεν σε καλύπτει σε κάποιο τομέα; Ή απλά την βαρέθηκες και θέλεις μια ανανέωση;
 
Για ποιο λόγο να αποχωριστείς την es 100; Έβγαλε κάποιο πρόβλημα; Δεν σε καλύπτει σε κάποιο τομέα; Ή απλά την βαρέθηκες και θέλεις μια ανανέωση;
Ίσα ίσα που είναι και αριγωτη όπως την θέλω Βασίλη, ούτε κάποιο θέμα έχει και μια χαρά με καλύπτει, απλά θέλω μια αλλαγή.
 
Η υπερυψωμένη ρίγα σε τί θα σε διευκολύνει; Έχεις κυνηγήσει με τέτοιο όπλο;
Έχω ρίξει στο σκοπευτήριο με υπερυψωμένη ρίγα και είχα κάνει κάποια ελάχιστα κυνήγια παλαιότερα με μια Winchester sx2 light .
 
Βασίλη ήρθε η ώρα να αποχωριστώ την αγαπημένη es 100, ήρθε η ώρα της αλλαγής. Θέλω να πάω σε όπλο με υπειρηψωμενη ρίγα, τα κυνήγια που προορίζεται θα είναι ως επί το πλείστον λίγα στο καρτέρι, κιχλοκοτσυφα κυρίως και κάνα καρτέρι φασσας όταν πηγαίνουμε εκτός νησιού.
Γιάννη η ρίγα της sx4 είναι μεν υπερυψωμένη αλλά λίγο σαν της rem..v3 …
 
Γιάννη η ρίγα της sx4 είναι μεν υπερυψωμένη αλλά λίγο σαν της rem..v3 …
Για μένα αυτό είναι πλεονέκτημα πάντως και όχι μειονέκτημα.
Οι αμερικανικές ρίγες θεωρώ ότι είναι καλύτερες απ' τις ιταλικές υπερυψωμένες.
 
Βασίλη ήρθε η ώρα να αποχωριστώ την αγαπημένη es 100, ήρθε η ώρα της αλλαγής. Θέλω να πάω σε όπλο με υπειρηψωμενη ρίγα, τα κυνήγια που προορίζεται θα είναι ως επί το πλείστον λίγα στο καρτέρι, κιχλοκοτσυφα κυρίως και κάνα καρτέρι φασσας όταν πηγαίνουμε εκτός νησιού.

Χτύπα την sx4 τότε αφού σου αρέσει και πας σε οπλουργο να φάει λίγο τις εφαρμογές στο κοντάκι και να σου έρχεται όπως θέλεις
 
Χτύπα την sx4 τότε αφού σου αρέσει και πας σε οπλουργο να φάει λίγο τις εφαρμογές στο κοντάκι και να σου έρχεται όπως θέλεις
Εννοείται Σταμάτη πως αυτό γίνεται μόνο σε ξύλινη και όχι συνθετική.
 
Έχει κανείς ιδέα για αυτό το μποτάκι?
https://www.skroutz.gr/s/31567873/A...a-Oreivatika-Mpotakia-Adiavrocha-Prasina.html

Πήρα πέρσι ένα αντίστοιχης φιλοσοφίας. Είναι καλό και ελαφρύ αλλά για μαλακά εδάφη. Περπατάς άνετα ακόμα και σε πλακάκια χωρίς να γλιστρας. Αλλά αν πατάς πέτρα την νιώθεις στο πόδι
 
Πήρα πέρσι ένα αντίστοιχης φιλοσοφίας. Είναι καλό και ελαφρύ αλλά για μαλακά εδάφη. Περπατάς άνετα ακόμα και σε πλακάκια χωρίς να γλιστρας. Αλλά αν πατάς πέτρα την νιώθεις στο πόδι
Τι πήρες?Τα Alpina είναι ποιοτικά γενικά.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top