Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν εννοώ να μείνεις από όπλο.
Λέω να μην το μετανιώσεις κ δεν θα το βρίσκεις ευκολα ξανά.
Αν δεν το κυνηγούσες αλλάζει το πραγμα.
Άρη δε νομίζω θα πάρω κάποιο που μου αρέσει εξίσου. Τώρα στο μέλλον αν το μετανιώσω χτυπάω το sx4 ή το sx5 όταν βγει.. το ίδιο όπλο θα είναι.
 
Άρη δε νομίζω θα πάρω κάποιο που μου αρέσει εξίσου. Τώρα στο μέλλον αν το μετανιώσω χτυπάω το sx4 ή το sx5 όταν βγει.. το ίδιο όπλο θα είναι.
Τι βάρος έχει Χρήστο το όπλο? Εχει φλάντζες αλλαγής κλίσεων?
 
Πω πω πω έχει βγει εκτός βιτρίνας αυτό το όπλο; Ολοκαίνουργιο είναι! Καλοπουλητο Χρήστο!
Έχω πάει για κυνηγι ναι δεν έριξε πολλά φυσίγγια,το προσέχω όμως και το καθαρίζω διεξοδικά και ένα φυσίγγι να έχει ρίξει όπως και όλα τα όπλα που έχω. Ευχαριστώ Κώστα να είσαι καλά.
 
Πρώτα ρώτα τον Κώστα @kollias αν την θέλει ... μετά έχουν σειρά όλοι οι υπόλοιποι.
Το σκέφτηκα μη νομίζεις, αλλά σ' αυτό εγώ μάλλον θα χρειάστω κοντάκι. Οπότε 900 ο τούφεκος + το κοντάκι + πέλμα πάει ψηλά. Βέβαια δε θέλει κάτι γιατί είναι σε κατάσταση καινούργιου.
.think.
 
Έχω πάει για κυνηγι ναι δεν έριξε πολλά φυσίγγια,το προσέχω όμως και το καθαρίζω διεξοδικά και ένα φυσίγγι να έχει ρίξει όπως και όλα τα όπλα που έχω. Ευχαριστώ Κώστα να είσαι καλά.
Κούκλα το έχεις καλοπούλητο φίλε
 
Και εγώ γι αυτό παντρεύτηκα, μην τυχόν το μετανιώσω. Ε..το μετάνιωσα .sarcastic.
Μικροί είμαστε ακόμη. Και τα ισόβια δεσμά για πολλαπλούς φόνους είναι μέγιστο 25 χρόνια (με τον παληό νόμο.
Με τους νέους νόμους, ειδικά αν φτάχνεις καφεδες το πρωί στις φυλακές, δηλαδή εργάζεσαι!!! είναι 10-12 χρόνια.
Πάμε γι' άλλα, βρεεεεεε!!!!
-Τα γράφω γιατί είμαι σίγουρος (???) πως δεν τα βλέπει η γυναίκα μου!!!
 
Έχω πάρει την απόφαση να αλλάξω καραμπίνα, τα θέλω μου είναι με κάνη 71, υπερυψωμένη ρίγα και βάρος μέχρι το πολλή 3100. Έχω καταλήξει σε 2 μοντέλα, Franchi affinity και win sx4. Μεγάλο μείον σε σχέση μεταξυ τους ειναι ότι η sx4 ( την οποία θέλω περισσότερο) δεν έχει φλατζες αλλαγής κλίσεων, με αυτή τη, βασική για μένα παράμετρο, η λογική λέει affinity αλλά η καρδιά λέει sx4........
* θα ήταν στις επιλογές φυσικά και η Vinci super sport και η super Vinci αλλά ξεφεύγουν ( ειδικά η super sport) χρηματικά.
 
Έχω πάρει την απόφαση να αλλάξω καραμπίνα, τα θέλω μου είναι με κάνη 71, υπερυψωμένη ρίγα και βάρος μέχρι το πολλή 3100. Έχω καταλήξει σε 2 μοντέλα, Franchi affinity και win sx4. Μεγάλο μείον σε σχέση μεταξυ τους ειναι ότι η sx4 ( την οποία θέλω περισσότερο) δεν έχει φλατζες αλλαγής κλίσεων, με αυτή τη, βασική για μένα παράμετρο, η λογική λέει affinity αλλά η καρδιά λέει sx4........
* θα ήταν στις επιλογές φυσικά και η Vinci super sport και η super Vinci αλλά ξεφεύγουν ( ειδικά η super sport) χρηματικά.
Αν είναι το μόνο πρόβλημα για την sx4 εγώ θα κοίταζα αν μπορώ να βάλω μηχανισμό ρύθμισης ράχης.Δεν έχει την τιμή της φλατζας αλλά νομίζω οτι είναι επένδυση στο όπλο και για οποιοδήποτε επόμενο κάτοχο.
 
Αν είναι το μόνο πρόβλημα για την sx4 εγώ θα κοίταζα αν μπορώ να βάλω μηχανισμό ρύθμισης ράχης.Δεν έχει την τιμή της φλατζας αλλά νομίζω οτι είναι επένδυση στο όπλο και για οποιοδήποτε επόμενο κάτοχο.
Πολλή σωστή σκέψη αλλά προσθέτει βάρος.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top