Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το είχα στα υπόψιν παλιά
Κάποιο baikal mp153 ή mp155; είναι καλά και φθηνά όπλα που δε θα το λυπάσαι να το χτυπήσεις και να το βρέξεις.
Ύστερα απο 2 βαικαλ ένα μονόκαννο 36καλ δε θυμάμαι ακριβές μοντέλο και ένα ij27 ποσέ δεν είναι μάρκα που με τραβάει σκυλιά μεν ανθεκτικά και χοντροκομμένα το mp155 το κοίταζα παλιά που το έδινε ο Παπατσαρούχας τροποποιημένο.
Κοίτα λίγο και τις αγγελίες εδώ στο φόρουμ. 500€ είναι το ποσό που δίνεις απ' ότι κατάλαβα.
Τις κοιτάω είμαι επιφυλακτικός δε θέλω να μπλέξω ξανά με μεταχειρισμένο αν δεν είναι κάτι ενδιαφέρον! με όλο το σεβασμό προς τους εδώ έχοντας αγγελίες σχεδόν όλοι κάτι κρύβουν
Ρίξε μια ματιά εδώ:

Thread 'Πωλείται Browning gold hunter' https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Πωλείται-browning-gold-hunter.5332/
Στο car.gr η αγγελία δεν υπάρχει, όμως στο forum είναι ανοικτή ακόμη. Δεν ξέρω τι γίνεται. Το όπλο πάντως, φαίνεται να αξίζει, αν υπάρχει ακόμη.
Ίδιο όπλο με την sx3 ίδιο κλείστρο ίδιο πιστόνι ίδια buffers

Anyway το μονο όπλο που δε μπορώ να βρω καθόλου πληροφορίες ειναι το Fausti progress το Stoeger 3000 από οτι βλέπω έχει πουλήσει εκατοντάδες χιλιάδες κυρίως για σκοπευτική χρήση και τα άλλα τα impala plus πρέπει να έχουν πουλήσει αρκετά στην ελληνική αγορά
 
Τους τελευταίους μήνες ειχα βαλει στο μάτι 2 κυνηγετικά ένα καινούργιο και ενα μεταχειρισμένο το πρώτο τελικά δε μου άρεσε, το δεύτερο το μεταχειρισμένο πήγα σήμερα σε γνωστό κατάστημα της πελλοποννήσου να το δω, άλλα μου λέγανε στο τηλέφωνο άλλα είδα όταν έφτασα εκεί... ένα όπλο με ραγισμένο χειροφυλακτήρα σε τρία-τέσσερα σημεία, με ραγισμένο στα δύο κοντάκι κακοκολλημένο απο κάποιον άσχετο ένα χάλι μαύρο αδύνατον να επισκευαστεί επίφοβο να σου μείνει στο χέρι με το πρώτο μπαμ! Πάλι καλά που κρατήθηκα και δε το αγόρασα ηλεκτρονικά θα είχα παλαβώσει τωρα, το θέμα είναι ότι έμεινα με την άδεια αγοράς στο χέρι και λήγει και σύντομα, τώρα προσανατολίζομαι να πάρω κάτι να το ξεσκίσω στο βουνό κάτι που να μη με νοιάζει αν το χαλάσω αν θα βραχεί η θα το γδάρω στα πουρνάρια και στα βάτα μέχρι στιγμής και χοντρικά σκέφτομαι 3 κυνηγετικά 1) Impala plus 2) Fausti progress 3) Stoeger m3000 δε μου γεμίζει βέβαια το μάτι κανένα από αυτά και περισσότερο απλά δε θέλω να πάει η άδεια χαμμενη. Αξίζει κανένα απο αυτά ? Θα πετάξω χρήματα τζάμπα ? Τέλος μπορεί να έπαιρνα κανένα 36άρι πλαγιόκαννο για το χαβαλέ αλλα δε βρίσκω να έχει κανένα κατάστημα η αν έχει καποιο δεν ειναι σε προσιτή τιμή για τη τσέπη μου, γενικά είμαι λιγο χαμμένος ως προς τι να διαλέξω... Οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη
Απαντώ μόνο σε όσους ρωτούν σχετικά.
Δύο σεζόν με το Impala Plus. Είμαι υπερευχαριστημένος. Αξίζει πολύ περισσότερο από τα 500 € που κοστίζει και με δυνατότητες περαιτέρω βελτίωσης χαμηλού κόστους.
Λεπτομέρειες, αν σε ενδιαφέρουν.
 
Απαντώ μόνο σε όσους ρωτούν σχετικά.
Δύο σεζόν με το Impala Plus. Είμαι υπερευχαριστημένος. Αξίζει πολύ περισσότερο από τα 500 € που κοστίζει και με δυνατότητες περαιτέρω βελτίωσης χαμηλού κόστους.
Λεπτομέρειες, αν σε ενδιαφέρουν.
Στα χρήματα αυτά δεν έχει αντίπαλο.Έχει διορθωθεί και το Benelli κλίκ.
 
Απαντώ μόνο σε όσους ρωτούν σχετικά.
Δύο σεζόν με το Impala Plus. Είμαι υπερευχαριστημένος. Αξίζει πολύ περισσότερο από τα 500 € που κοστίζει και με δυνατότητες περαιτέρω βελτίωσης χαμηλού κόστους.
Λεπτομέρειες, αν σε ενδιαφέρουν.
Με ενδιαφέρει σας στέλνω προσωπικό μήνυμα.
 
Τι είναι το benelli click ?
Το “Benelli click”,που το διόρθωσε,είναι να κουνήσει πρός τα πίσω το κλείστρο στο αδρανείας από τράνταγμα ή κίνηση και να μην είναι σε θέση πλήρους κλειδώματος.Φυσικά δεν μπορεί να πυροδοτήσει.
 
Το “Benelli click”,που το διόρθωσε,είναι να κουνήσει πρός τα πίσω το κλείστρο στο αδρανείας από τράνταγμα ή κίνηση και να μην είναι σε θέση πλήρους κλειδώματος.Φυσικά δεν μπορεί να πυροδοτήσει.
Και πως ξέρουμε ποια πάσχουν απο αυτό το πρόβλημα έχει κάνει ανάκληση η impala αναφέρονται πουθενά οι σειριακοί αριθμοί αυτών των όπλων ?
 
Και πως ξέρουμε ποια πάσχουν απο αυτό το πρόβλημα έχει κάνει ανάκληση η impala αναφέρονται πουθενά οι σειριακοί αριθμοί αυτών των όπλων ?
Η Impala Plus κυκλοφόρησε με το πρόβλημα αυτό διορθωμένο από την αρχή.
 
Τι είναι το benelli click ?
Είναι (ήταν) ένα βασικό επιχείρημα των μπερεττάκηδων εναντίον των μπενελλάκηδων
Κάνε μια αναζήτηση εδώ στο φόρουμ, έχει χυθεί πολύ μελάνι ή μάλλον έχουν λειώσει πληκτρολόγια στη συζήτηση αυτή...
 
Είναι (ήταν) ένα βασικό επιχείρημα των μπερεττάκηδων εναντίον των μπενελλάκηδων
Κάνε μια αναζήτηση εδώ στο φόρουμ, έχει χυθεί πολύ μελάνι ή μάλλον έχουν λειώσει πληκτρολόγια στη συζήτηση αυτή...
Στο μόνο που υπερτερεί η μπενελι έναντι της Μπερέτα είναι η ομορφιά και η αξιοπιστία .Τώρα που έβγαλε τη χώνα η μπενελι θα δείξει αν την αγοράσει κάποιος αν μπορεί να νικήσει και στη βλητική που είναι πιθανόν.
 
Είναι (ήταν) ένα βασικό επιχείρημα των μπερεττάκηδων εναντίον των μπενελλάκηδων
Κάνε μια αναζήτηση εδώ στο φόρουμ, έχει χυθεί πολύ μελάνι ή μάλλον έχουν λειώσει πληκτρολόγια στη συζήτηση αυτή...
Κι όμως υπάρχει σαν προβλήμα ...το έχω ξαναγράψει στο φόρουμ...ο αδερφός μου με franchi affinity και ο ξάδερφος μου με benelli montefeltro το έχουν πάθει αρκετές φορές
 
Κι όμως υπάρχει σαν προβλήμα ...το έχω ξαναγράψει στο φόρουμ...ο αδερφός μου με franchi affinity και ο ξάδερφος μου με benelli montefeltro το έχουν πάθει αρκετές φορές
Είναι γενικά παραδεκτό ότι υπάρχει, κανείς δεν το αμφισβητεί, μόνο που κάποιοι δεν το θεωρούν πρόβλημα αλλά ''Safety feature''.
Σε κάθε περίπτωση τροποποιήθηκε το κλείστρο και απαλείφθηκε το θέμα αυτό, μάλιστα θυμάμαι ότι κάποιος συνάδελφος είχε ανεβάσει την κατοχύρωση της πατέντας της Benelli
 
Τι από τα παρακάτω classics προτιμάτε?
α. Remi 1100
β. Browning auto 5
γ. franchi 48 al
δ. Beretta A302-303
Από πρόχειρη έρευνα που έκανα η ρεμι 1100 έχει πουλήσει 4εκ. όπλα, ακολουθούμενη από brow με λίγο κάτω από 3 εκ.
Εγώ η 302 η Ρεμί
 
Τι από τα παρακάτω classics προτιμάτε?
α. Remi 1100
β. Browning auto 5
γ. franchi 48 al
δ. Beretta A302-303
Από πρόχειρη έρευνα που έκανα η ρεμι 1100 έχει πουλήσει 4εκ. όπλα, ακολουθούμενη από brow με λίγο κάτω από 3 εκ.
Να κοιταξεις και τα fail vs success
 
Τι από τα παρακάτω classics προτιμάτε?
α. Remi 1100
β. Browning auto 5
γ. franchi 48 al
δ. Beretta A302-303
Από πρόχειρη έρευνα που έκανα η ρεμι 1100 έχει πουλήσει 4εκ. όπλα, ακολουθούμενη από brow με λίγο κάτω από 3 εκ.
Κώστα ξέρεις τη δική μου απάντηση.. είναι βαρύ και πράσινο 😁
Ότι και να πάρεις καλοτουφεκο εύχομαι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top