Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Η συζήτηση κατέληξε έτσι γιατί κάποιοι έχετε θεοποιήσει κάποιους και τους έχετε μπερδέψει δύο νοματαιους που απλά φωτογράφισαν ντουφεκιες και κατασκεύασα όπλα με τον Αριστοτέλη με την ιστορία της Ελλάδος με τα ήθη και τα έθιμα και τις αξίες κτλ.Μαλλον έχετε μπερδευτεί κύριοι και έχετε κάνει θρησκεία κάτι το οποίο οποίος δε συμφωνεί μαζί σας δείχνει ασέβεια και αποτελεί ύβρη η άποψη του στους θεούς της κάνης.Ουτε το φόρουμ είναι καφενείο ούτε χαβούζα επειδή κάποιος αναφέρει συμπεράσματα και βιώματα επειδή λέγεται Γιάννης, Μήτσος και διαφωνεί με τους θεούς σας ,σκέψου να διαφωνούσε και με την θρησκευτική σας πίστη θα τον αφοριζατε στελνοντας τις στο πυρ το εξώτερο.Κρατατε τα βιβλία κρατώ τη πράξη προσωπικά .Όταν θα μου δειξεται αποδείξεις από 30 διαφορετικα ντουφέκια με διαφορετικές κανες αυλούς τσοκ φυσίγγια σε διαφορετικές συνθήκες και αποστάσεις με αποδείξεις και δω ότι όλα έχουν τις ίδιες ντουφεκιες με το ίδιο φυσιγγι θα πειστω και εγώ και οι αποκλίσεις τους είναι 2/5 % θα πειστω και εγώ ως τότε καλή πίστη σε εσάς και τους θεούς σας είμαι άπιστος.Εχω δικό μου Θεό για τη βλητικη.Που λέγεται μάτια και αντίληψη.
 
Για ποιο απο ολα ρωτας???
Γι το καντηλι, τη μασκα ή το φαναρι????
Το δυο ειναι αχρηστα, αλλα οποιος δεν εχει φαναρι.....τη πατησε!!!!!
Εμείς λέμε φανάρι αυτό:
1667580168318.png
... και όντως, όποιος δεν είχε φανάρι την είχε πατήσει.

ΥΓ: Μάλλον εννοείς την λάμπα...
 
Πως με κοβεις?
Γκαζιέρα με φωτιστικό οινόπνευμα!! Στην ανάγκη μαγείρευες και με το διπλοαποσταγμένο τσίπουρο!!

Αστεία, αστεία, η γκαζιέρα μπορεί να αναβαθμιστεί σε οικολογική οικιακή συσκευή! Καύσιμα μπορούμε να παράγουμε μόνοι μας - σχεδόν.
 
Γκαζιέρα με φωτιστικό οινόπνευμα!! Στην ανάγκη μαγείρευες και με το διπλοαποσταγμένο τσίπουρο!!

Αστεία, αστεία, η γκαζιέρα μπορεί να αναβαθμιστεί σε οικολογική οικιακή συσκευή! Καύσιμα μπορούμε να παράγουμε μόνοι μας - σχεδόν.
Καιει οτι γουσταρεις. Μονο βενζινη μη βαλεις γιατι θα γινει Κουγκι. Το χω δοκιμασει με φωτιστικο πετρελαιο και παραφινη
 
Συναδελφοι...
Το θέμα είναι σκέφτομαι να αγοράσω...
Γράψτε κατι που να έχει σχέση με το θέμα.
Αν θέλετε να γράψετε κατι που δεν εχει σχέση με το θέμα, ανοίξτε ένα νέο θέμα με σχετικό τίτλο.
Κύριε διαχειριστά,

Συγγνώμη που παρεκτρέπομαι του θέματος του τίτλου αλλά έχω μια ουσιώδη απορία που μου γεννήθηκε μόλις τώρα.

Μπορείτε παρακαλώ να με πληροφορήσετε άν υπάρχουν μέλη δύο ή τριών ταχυτήτων ή ποιοτήτων (χρυσά, ασημένια, πλατινένια κλπ) με τα ανάλογα δικαιώματα; Άν ναί από που φαίνεται αυτό;

Είμαι σχετικά νέο μέλος και δεν ξέρω ακριβώς τα τεκταινόμενα εντός του forum αυτού γι' αυτό ζητώ την καθοδήγησή σας (χωρίς ίχνος ειρωνίας)

Μετά το ανωτέρω μήνυμά σας αντιλαμβανόμενος τι ζητάτε (ορθώς μάλιστα) εξεπλάγην όταν διάβασα ακριβώς από κάτω αυτό:
Η συζήτηση κατέληξε έτσι γιατί κάποιοι έχετε θεοποιήσει κάποιους και τους έχετε μπερδέψει δύο νοματαιους που απλά φωτογράφισαν ντουφεκιες και κατασκεύασα όπλα με τον Αριστοτέλη με την ιστορία της Ελλάδος με τα ήθη και τα έθιμα και τις αξίες κτλ.Μαλλον έχετε μπερδευτεί κύριοι και έχετε κάνει θρησκεία κάτι το οποίο οποίος δε συμφωνεί μαζί σας δείχνει ασέβεια και αποτελεί ύβρη η άποψη του στους θεούς της κάνης.Ουτε το φόρουμ είναι καφενείο ούτε χαβούζα επειδή κάποιος αναφέρει συμπεράσματα και βιώματα επειδή λέγεται Γιάννης, Μήτσος και διαφωνεί με τους θεούς σας ,σκέψου να διαφωνούσε και με την θρησκευτική σας πίστη θα τον αφοριζατε στελνοντας τις στο πυρ το εξώτερο.Κρατατε τα βιβλία κρατώ τη πράξη προσωπικά .Όταν θα μου δειξεται αποδείξεις από 30 διαφορετικα ντουφέκια με διαφορετικές κανες αυλούς τσοκ φυσίγγια σε διαφορετικές συνθήκες και αποστάσεις με αποδείξεις και δω ότι όλα έχουν τις ίδιες ντουφεκιες με το ίδιο φυσιγγι θα πειστω και εγώ και οι αποκλίσεις τους είναι 2/5 % θα πειστω και εγώ ως τότε καλή πίστη σε εσάς και τους θεούς σας είμαι άπιστος.Εχω δικό μου Θεό για τη βλητικη.Που λέγεται μάτια και αντίληψη.

Και σας ερωτώ δημόσια χωρίς καμιά προκατάληψη ή σκοπιμότητα.

Ο κύριος αυτός γιατί δεν συμμορφώνεται με αυτά που ζητάτε ; (και με το δίκιο σας).

Είναι χορηγός του forum; (τουτέστιν "δεν δαγκώνουμε το χέρι που μας ταϊζει")

Είναι συν-ιδιοκτήτης ή συν-διαχειριστής με πλήρη δικαιώματα να αλωνίζει όπου και όποτε θέλει; (έστω κι άν δεν το καταλαβαίνει)

Βρίσκεται σε κάποιο καθεστώς "ασυλίας" για όσα γράφει και λέει; (για τον οποιοδήποτε λόγο)

Βρίσκεται μήπως σε "αποστολή" να εξωθήσει άλλα μέλη του forum σε αποκλεισμό ή διαγραφή με τον ένα ή άλλο τρόπο με βάση την συμπεριφορά του;

Ζητώ προκαταβολικά ξανά συγνώμη εκ μέρους σας για την εμβόλιμη αυτή απορία μου αλλά πιστεύω πώς οποιοσδήποτε λογικός και νοήμων εξ ημών θα είχε την ίδια - εκτός άν έτσι συνηθίζεται εδώ οπότε να ξέρουμε τι μας περιμένει.
 
Δεν είχα δει το μύνημα του διαχειριστή αλλά και πάλι έχει το δικαίωμα να κάνει ότι νομίζει δεν αντιμετωπίζω κανένα θέμα όπως έχω ξαναπεί την άποψη μου θα τη λέω και θα την γράφω εάν έχει θέμα η διαχείριση αποχωρώ από μόνος ας μου το πει ούτε χορηγός είμαι ούτε φίλος κανενός αγαπητέ συστημικός δεν υπήρξα ποτέ.Και θα σου γράψω και κάτι άλλο Γιάννης είναι το όνομα μου το κυνηγός δεν είναι τυχαίο δίπλα κυνηγάω από 6δημ με 12αρι έχω ξαναγράψει και πάντα κυνηγάω και στη ζωή αλλά όταν η πληροφορία δε συνάδει με την πραγματικότητα δεν την κάνω αποδεκτή .Και κλείνω εδώ .
 
Last edited:
Η γκαζιερα και το λουξ θελουν πρωτα καλη προθερμανση ετσι ωστε το καυσιμο να γινεται ατμος
Κάτι μου θυμίζει, προθέρμανση με μπλε οινόπνευμα στο αυλάκι κάτω από το μπεκ (???), τρομπάρισμα και άναμα σπαρματσέτο. Σωστά;;
 
Η συζήτηση κατέληξε έτσι γιατί κάποιοι έχετε θεοποιήσει κάποιους και τους έχετε μπερδέψει δύο νοματαιους που απλά φωτογράφισαν ντουφεκιες και κατασκεύασα όπλα με τον Αριστοτέλη με την ιστορία της Ελλάδος με τα ήθη και τα έθιμα και τις αξίες κτλ.Μαλλον έχετε μπερδευτεί κύριοι και έχετε κάνει θρησκεία κάτι το οποίο οποίος δε συμφωνεί μαζί σας δείχνει ασέβεια και αποτελεί ύβρη η άποψη του στους θεούς της κάνης.Ουτε το φόρουμ είναι καφενείο ούτε χαβούζα επειδή κάποιος αναφέρει συμπεράσματα και βιώματα επειδή λέγεται Γιάννης, Μήτσος και διαφωνεί με τους θεούς σας ,σκέψου να διαφωνούσε και με την θρησκευτική σας πίστη θα τον αφοριζατε στελνοντας τις στο πυρ το εξώτερο.Κρατατε τα βιβλία κρατώ τη πράξη προσωπικά .Όταν θα μου δειξεται αποδείξεις από 30 διαφορετικα ντουφέκια με διαφορετικές κανες αυλούς τσοκ φυσίγγια σε διαφορετικές συνθήκες και αποστάσεις με αποδείξεις και δω ότι όλα έχουν τις ίδιες ντουφεκιες με το ίδιο φυσιγγι θα πειστω και εγώ και οι αποκλίσεις τους είναι 2/5 % θα πειστω και εγώ ως τότε καλή πίστη σε εσάς και τους θεούς σας είμαι άπιστος.Εχω δικό μου Θεό για τη βλητικη.Που λέγεται μάτια και αντίληψη.
άστο βρε Γιάννη να πάει στο καλό
όσο γράφεις εκτίθεσαι και δεν το καταλαβαίνεις
αυτό το "Κρατατε τα βιβλία κρατώ τη πράξη προσωπικά" είναι ο ορισμός του κομπογιαννιτισμού
 
Υπάρχει όπλο που δεν σκοτώνει?Η έστω μέτρια?
Παρακλάδια?Αυτό είναι για γέλια.
Πιστεύεις ότι αν μπεις κάποιος και διαβάσει όσα έχετε γράψει την επόμενη είναι στο οπλοπωλειο έτοιμος για αγορά?Η θα μπει και θα βραχυκυκλωσει ο εγκέφαλος του?Η θα του μπουν οι σκέψεις για κώνους και porting κτλ σε καινούργιο όπλο που δεν έχει ακουμπήσει καν?
Εννοείτε ότι πρέπει να ανοίξει νέο θεμα σχετικά με την βλητική.
... .shake hands. ...Μπράβο σου φίλε μου!

Προσωπικά συμφωνώ!:)

Το μόνο που έχω να προσθέσω είναι αυτό που έχουν ακούσει οι περισσότεροι από μας...

Η κάνη ΒΑΛΕΙ και το ΚΟΝΤΑΚΙ ΣΚΟΤΩΝΕΙ...

Ώσπερ μεθερμηνευόμενο με τα λίγα που ξέρω όταν ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ κουμπώνει σωστά , ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΗ ΕΠΩΜΙΣΗ και ένα αξιόπιστο φυσίγγιο μέχρι τα 35 μετρά την δουλεία σου θα την κάμεις σίγουρα ...

Τώρα για παραπάνω , άντε βρες μεζούρα και μετρά ...

Και από την Οπλογνωσία ο Νικήτας Κυπριδήμος…

[….]

“ΒΛΗΜΑΤΙΚΗ”

Το συμπέρασμα είναι ότι πιο σημαντικό αποτέλεσμα θα έχει όποιος επενδύει σε μαθήματα σκοποβολής, στην δοκιμή του όπλου για εγγενή ευθυβολία και στην εφαρμογή του όπλου στο σώμα του, παρά αυτός που βολοδέρνει για να βρει την “τέλεια” τουφεκιά. Διότι ακόμα και αν βρει το τέλειο, αν δεν το βάλει στο στόχο δεν καταφέρνει τίποτε.

[…]

topic.
 
Κύριε διαχειριστά,

Συγγνώμη που παρεκτρέπομαι του θέματος του τίτλου αλλά έχω μια ουσιώδη απορία που μου γεννήθηκε μόλις τώρα.

Μπορείτε παρακαλώ να με πληροφορήσετε άν υπάρχουν μέλη δύο ή τριών ταχυτήτων ή ποιοτήτων (χρυσά, ασημένια, πλατινένια κλπ) με τα ανάλογα δικαιώματα; Άν ναί από που φαίνεται αυτό;

Είμαι σχετικά νέο μέλος και δεν ξέρω ακριβώς τα τεκταινόμενα εντός του forum αυτού γι' αυτό ζητώ την καθοδήγησή σας (χωρίς ίχνος ειρωνίας)

Μετά το ανωτέρω μήνυμά σας αντιλαμβανόμενος τι ζητάτε (ορθώς μάλιστα) εξεπλάγην όταν διάβασα ακριβώς από κάτω αυτό:


Και σας ερωτώ δημόσια χωρίς καμιά προκατάληψη ή σκοπιμότητα.

Ο κύριος αυτός γιατί δεν συμμορφώνεται με αυτά που ζητάτε ; (και με το δίκιο σας).

Είναι χορηγός του forum; (τουτέστιν "δεν δαγκώνουμε το χέρι που μας ταϊζει")

Είναι συν-ιδιοκτήτης ή συν-διαχειριστής με πλήρη δικαιώματα να αλωνίζει όπου και όποτε θέλει; (έστω κι άν δεν το καταλαβαίνει)

Βρίσκεται σε κάποιο καθεστώς "ασυλίας" για όσα γράφει και λέει; (για τον οποιοδήποτε λόγο)

Βρίσκεται μήπως σε "αποστολή" να εξωθήσει άλλα μέλη του forum σε αποκλεισμό ή διαγραφή με τον ένα ή άλλο τρόπο με βάση την συμπεριφορά του;

Ζητώ προκαταβολικά ξανά συγνώμη εκ μέρους σας για την εμβόλιμη αυτή απορία μου αλλά πιστεύω πώς οποιοσδήποτε λογικός και νοήμων εξ ημών θα είχε την ίδια - εκτός άν έτσι συνηθίζεται εδώ οπότε να ξέρουμε τι μας περιμένει.
Μαλλον έχεις μπερδεύτη και τα γραφής ανάποδα τα πραγματα … κοίταξε το καλητερα
 
άστο βρε Γιάννη να πάει στο καλό
όσο γράφεις εκτίθεσαι και δεν το καταλαβαίνεις
αυτό το "Κρατατε τα βιβλία κρατώ τη πράξη προσωπικά" είναι ο ορισμός του κομπογιαννιτισμού
Αφού βγάζεις και ορισμούς σου βγάζω το καπέλο έχω παραμορφωθεί με εσένα είσαι εγκυκλοπαίδεια..Πάμε για άλλα
 
παρτε το οπλο και ενα φιλαρακι και βγειτε στο βουνο να το ευχαριστηθειτε Ολοι μας εχουμε το ιδιο παθος το κυνηγι Υπαρχει λογος να προσβαλει ο ενας τον αλλο επειδη δεν συμφωνουν σε κατι? Παιδια ο καθενας εχει αποψη φτανει να την εκφραζει με σεβασμο στον συνομιλητη του .Οσοι μπαινουν και διαβαζουν ειναι ενηλικες και πιστευω οτι ειναι σε θεση να καταλαβουν καποια πραγματα Και φυσικα το ποιο βασικο και λογικο ειναι οτι δεν τα ξερουμε ολα !!!!!!
 
Κάνω έκπτωση στις αρχές και τις αξίες αν δεν με ενδιαφέρουν οι κώνοι, οι αυλοί, οι κάννες και οποιοσδήποτε μιλάει για αυτά; Αυτά είναι τα σοβαρά πράγματα; Μην ξεχνάμε από πού ξεκίνησε ο καυγάς....
ο καυγάς δεν ξεκίνησε από τους κώνους αλλά από ευθεία ΔΗΜΟΣΙΑ προσβολή του Νικήτα Κυπρίδημου και είχαν προηγηθεί αήθεις αναφορές για Παπατσαρούχα, Συνοδινό, Lowry και άλλους!
Και θα τα μάθουν αυτά από έναν accuracy lover, από έναν prowler ή από έναν hunter302 που ούτε το όνομά του δεν ξέρουν;
Εμ αυτό λέω!
ΚΑΚΩΣ πολύ κακώς, αλλά γίνεται!
το θέμα είναι πιασάρικο και μπαινουν για να "πληροφορηθούν" υποψήφιοι αγοραστές - ΚΑΚΩΣ το ξαναλέω!
Δεν ξέρω, εδώ θα χρειαστούμε τη βοήθεια του ιδιοκτήτη-διαχειριστή. Αν θεωρεί ότι το φόρουμ του είναι χαβούζα ας λάβει τα μέτρα του.
το φόρουμ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΦΕΝΕΙΟ! ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΟ!
όταν γράφουμε ΔΗΜΟΣΙΑ κάτι στο φόρουμ δεν είναι σαν να λέμε καμιά σαχλαμάρα στο καφενείο
το φόρουμ είναι ΔΗΜΟΣΙΟΣ και ΓΡΑΠΤΟΣ λόγος και παρακολουθείται
προσωπικά έχω δει κείμενά μου να αντιγράφονται από την κα Γανωτή

επιπλέον προσβολές προσωπικότητας, ανυπόστατες νύξεις για χρηματισμό ή ιδιοτέλεια είναι ΠΟΙΝΙΚΑ ΚΟΛΑΣΙΜΕΣ πράξεις!
υπάρχουν θέματα "ελαφρυά", αλλά κι εκεί πάλι δεν μπορείς να γραφεις ότι να 'ναι!
 
Κύριοι το είπα και πριν και ήμουν σαφής.
Γράφετε κάτι σχετικό με το θέμα.
Σέβομαι τους προβληματισμούς σας και είμαι πρόθυμος να απαντήσω δημόσια σε οποιδήποτε σχετικά ερωτήματα σε σχετικό θέμα που μπορείτε να ανοίξετε.
Άσχετες αναρτήσεις με το θέμα θα διαγράφονται.
Ευχαριστώ για την κατανόηση.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top