Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Με βάζεις σε σκέψη να πάρω 390 και να βάλω κανη από άλλη Μπερέτα αλλά θα μου βγει το σύνολο βαρύτερο και δε θέλω και έχω έτοιμη ενός μπάρμπα μου 390 που δεν έχει ρίξει 50φυσιγγια και μου τη δίνει και σε πολύ νορμάλ τιμη.
Γιαννη παρτη. Εχω περιεργαστει εξονυχιστικά του φιλου μου και σου λεω οτι ειναι απο τα πιο καλοκατασκευασμενα οπλα που εχω δει. Εξαλλου ειναι ακριβως οπως η 304, μονο που ειναι μαγνουμ και εχει μεγαλυτερη αποθηκη.
 
Το μαγκουμ με χαλάει δε θέλω μαγκουμ αυτό είναι το θέμα.Γνωριζω ότι η 390 ειναι πολύ καλό όπλο την έχει άλλος ξάδελφος δεν υπάρχει ντουφέκι που να μην έχω τριγύρω μου εκτός φαμπαρμ που είχε ένας δικός μου άλλος αλλα τον ειχε ταράξει στην εμπλοκή παρόλο της καλές ντουφεκιες της και τη πούλησε όπως και τα τσοκ που λέω έχω ξαναφτιάξει και έχω δει τι απόδοση έχουν με την άποψη οπλουργου τότε και θέλω ξανά ίδια τώρα ένας φτιάχνει μόνο όπως θέλεις τσοκ αλλά θέλει και την κανη μαζί.
 
Θα την αδυνατίσεις πολύ την κάννη κ δεν είναι μάγκνουμ.
Προσωπικά δεν θα την εμπιστευόμουν αν χρειαζόταν να την μελάνιαζα στο τουφεκίδι κ συγκεκριμένα στο σημείο του κώνου.
Ευχαριστώ για τη συμβουλή το έχω σκεφτεί αλλά ο κώνος που θα κάνω βάση αλεζουαρ είναι πολύ λιγότερων μοιρών από αυτούς που κάνουν όλοι στα όπλα και στο επίμαχο σημείο θα αφαιρεθεί λιγότερο μέταλο και δεν υπάρχει θέμα.απλα θα βγει λίγο μακρύτερος από τους συνήθεις .
 
Ορίστε θα σου μείνουν και λεφτά στη τσέπη
Δώσε info
Δεν θα την γλυτώσεις τόσο εύκολα με ένα link :)

Είναι χρωμιωμένη ;
Έχει κώνο πάνω από 5cm ;
Έχει αυλό πάνω από 18,55 mm ;

Παράγεται ακόμη ή είναι μεταχειρισμένη ;
Δεν θέλω μεταχειρισμένη, ούτε χρωμιωμένη, ούτε με μικρό κώνο, ούτε με μικρό αυλό.
Έχω τέτοια.

Καλά, από τόσα όπλα σε παραγωγή αυτά που δεν παράγονται μου προτείνεις και με χαρακτηριστικά που δεν σκοτώνουν.

Θέλω (και πιστεύω πολλοί άλλοι) αυτογεμές 3" με την μέγιστη δυνατή διάτρηση και την υψηλότερη συγκέντρωση χωρίς να διαλέγει φυσίγγια, απροβλημάτιστο μέχρι 2500€ το οποίο να είναι σε παραγωγή.
Δεν θέλω να μου περισσέψουν χρήματα.
Και 3000€ δίνω.

Προαιρετικά:
Δεν το θέλω χρωμιωμένο, γιατί δεν σκοτώνει, ούτε με μικρό κώνο γιατί σκορπίζει και διαλέγει φυσίγγια, ούτε με αυλό μικρότερο του ιδανικού 18,55.

Υπάρχει να το αγοράσω το ρημάδι ή δεν υπάρχει ;

ΘΕΛΩ ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΗ ΒΛΗΤΙΚΗ ΥΠΕΡΟΧΗ πως αλλιώς να σου το πω πιο απλά.

Και δεν κάνω πλάκα.
Θα έπαιρνα όπλο σε 3 χρόνια για τον μικρό ... θα το πάρω τώρα και θα ξεμπερδεύω.
Ρώτα τους φίλους σου και πες μου.
Από τόσα όπλα που έχουν δοκιμάσει μόνο την v3 βρήκαν να σκοτώνει ;
Ας σου πουν την δεύτερη και την τρίτη κατά σειρά.
 
Δώσε info
Δεν θα την γλυτώσεις τόσο εύκολα με ένα link :)

Είναι χρωμιωμένη ;
Έχει κώνο πάνω από 5cm ;
Έχει αυλό πάνω από 18,55 mm ;

Παράγεται ακόμη ή είναι μεταχειρισμένη ;
Δεν θέλω μεταχειρισμένη, ούτε χρωμιωμένη, ούτε με μικρό κώνο, ούτε με μικρό αυλό.
Έχω τέτοια.

Καλά, από τόσα όπλα σε παραγωγή αυτά που δεν παράγονται μου προτείνεις και με χαρακτηριστικά που δεν σκοτώνουν.

Θέλω (και πιστεύω πολλοί άλλοι) αυτογεμές 3" με την μέγιστη δυνατή διάτρηση και την υψηλότερη συγκέντρωση χωρίς να διαλέγει φυσίγγια, απροβλημάτιστο μέχρι 2500€ το οποίο να είναι σε παραγωγή.
Δεν θέλω να μου περισσέψουν χρήματα.
Και 3000€ δίνω.

Προαιρετικά:
Δεν το θέλω χρωμιωμένο, γιατί δεν σκοτώνει, ούτε με μικρό κώνο γιατί σκορπίζει και διαλέγει φυσίγγια, ούτε με αυλό μικρότερο του ιδανικού 18,55.

Υπάρχει να το αγοράσω το ρημάδι ή δεν υπάρχει ;

ΘΕΛΩ ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΗ ΒΛΗΤΙΚΗ ΥΠΕΡΟΧΗ πως αλλιώς να σου το πω πιο απλά.

Και δεν κάνω πλάκα.
Θα έπαιρνα όπλο σε 3 χρόνια για τον μικρό ... θα το πάρω τώρα και θα ξεμπερδεύω.
Ρώτα τους φίλους σου και πες μου.
Από τόσα όπλα που έχουν δοκιμάσει μόνο την v3 βρήκαν να σκοτώνει ;
Ας σου πουν την δεύτερη και την τρίτη κατά σειρά.
Δεν πουλάμε ρε ‼️να φυγντει να πάτει άλλου‼️ααααααα'ι' Απού κει😆😆😆😆😆😆
 
Βρε Γιάννη από που να την πάρω αυτή ;
Από μοναστηράκι στα παλιατζίδικα ;

Δεν την έχει ο Καλκ.
Άλλο όπλο που να σκοτώνει.
Δεν κάνω πλάκα.
Αν δεν είσαι σίγουρος, ρώτα.

Δεν μας παίρνει να κάνουμε δοκιμές.
Θέλω σίγουρο πράγμα.
Θέλω όπλο να ξεσκίζει ... εκτός v3 που θα με ξεσκίσει.
Ρώτα, μάθε και πες μου.
Θέλω το καλύτερο βλητικά αυτογεμές 3" σε παραγωγή μέχρι 2000€.
Και 2500€ καλά είναι.

Τα λέμε αύριο ...
Maxus
 
Λεωνίδα θέλω τη γνώμη σου.Σκεφτομαι να αγοράσω μια 304 ,που θα φτιάξω νέο κοντάκι και πάπια δικής μου σχεδίασης σε έναν κοντακα η πάπια μόνο το κοντάκι βάση μέτρων εννοείται γιατί θέλω να το ζυγίσω ακριβώς το όπλο.Με 71εκ κανη χωρίς τσοκ διότι σκοπεύω να πάει για αποχρωμιωση και λείανση σε έναν οπλουργο για να την φτάσω περίπου 18.5/18.6 για κώνο αλλού και για τοποθέτηση 7ποντων τσοκ αλλού .Η σκανδάλη της δέχεται επέμβαση η είναι καλή μια φορά έχω ρίξει με Α304 παρόλο που έχουν δύο συγγενείς.Και μετά θα στείλω την κανη εκτός Αθηνών για κατασκευή 2 τσοκ κατά παραγγελία όπως τα ζητήσω σε διαμόρφωση και μήκος.
Θα πάρεις ένα οπλο με την καλητερη σκάνδαλη ever και θα το παράξεις ορέ Γιάννη για μένα θα κανης εγκλημα
 
Εγώ πάντως με μία δανεικη 390 και Fly Target 38αρια τα έσβηνα τα πράσινα έναν Γενάρη στον Δούναβη, με -7° και υγρασία τέρμα.

Φοβάμαι μήπως η 304, στον βωμό της μεγάλης (για την εποχή της) μείωσης βάρους, έχει εκπτώσεις σε αντοχή σε κρίσιμα σημεία.
Όχι καθολου την είχα χρόνια πιο αξιόπιστο δεν έχω βρει
 
Δώσε info
Δεν θα την γλυτώσεις τόσο εύκολα με ένα link :)

Είναι χρωμιωμένη ;
Έχει κώνο πάνω από 5cm ;
Έχει αυλό πάνω από 18,55 mm ;

Παράγεται ακόμη ή είναι μεταχειρισμένη ;
Δεν θέλω μεταχειρισμένη, ούτε χρωμιωμένη, ούτε με μικρό κώνο, ούτε με μικρό αυλό.
Έχω τέτοια.

Καλά, από τόσα όπλα σε παραγωγή αυτά που δεν παράγονται μου προτείνεις και με χαρακτηριστικά που δεν σκοτώνουν.

Θέλω (και πιστεύω πολλοί άλλοι) αυτογεμές 3" με την μέγιστη δυνατή διάτρηση και την υψηλότερη συγκέντρωση χωρίς να διαλέγει φυσίγγια, απροβλημάτιστο μέχρι 2500€ το οποίο να είναι σε παραγωγή.
Δεν θέλω να μου περισσέψουν χρήματα.
Και 3000€ δίνω.

Προαιρετικά:
Δεν το θέλω χρωμιωμένο, γιατί δεν σκοτώνει, ούτε με μικρό κώνο γιατί σκορπίζει και διαλέγει φυσίγγια, ούτε με αυλό μικρότερο του ιδανικού 18,55.

Υπάρχει να το αγοράσω το ρημάδι ή δεν υπάρχει ;

ΘΕΛΩ ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΗ ΒΛΗΤΙΚΗ ΥΠΕΡΟΧΗ πως αλλιώς να σου το πω πιο απλά.

Και δεν κάνω πλάκα.
Θα έπαιρνα όπλο σε 3 χρόνια για τον μικρό ... θα το πάρω τώρα και θα ξεμπερδεύω.
Ρώτα τους φίλους σου και πες μου.
Από τόσα όπλα που έχουν δοκιμάσει μόνο την v3 βρήκαν να σκοτώνει ;
Ας σου πουν την δεύτερη και την τρίτη κατά σειρά.
BENELLI cordoba βασιλη
 
Εγώ πάντως με μία δανεικη 390 και Fly Target 38αρια τα έσβηνα τα πράσινα έναν Γενάρη στον Δούναβη, με -7° και υγρασία τέρμα.

Φοβάμαι μήπως η 304, στον βωμό της μεγάλης (για την εποχή της) μείωσης βάρους, έχει εκπτώσεις σε αντοχή σε κρίσιμα σημεία.
Είχα αγοράσει μία 390 πριν μία πενταετία γιατί είχα ακούσει για τη βλητική της απόδοση και από το λίγο που την κράτησα αυτό που μου έχει μείνει είναι δύο τουφεκιές σε φάσσες ψηλωμένες που τις κατέβασε πατσαβούρα κάτω!!!Με την benelli σε φάσσα δεν έχω καταφέρει τέτοιες τουφεκιές ακόμα...Το δεύτερο και αρνητικό και για αυτό έφυγε από τα χέρια μου την επόμενη κιόλας σεζόν είναι ότι ήταν πολύ μπροστόβαρη σε σημείο να συχτιρίζω σε ολοήμερα καρτέρια και τα κλαμπάνια σε γρήγορες τραβερσάτες τουφεκιές σε φάσσα και τσίχλα σε απογευματινά καρτέρια λόγω αργής αντίδρασής μου λόγω βάρους!!!
Τα fly target τι φυσιγγάρες ήτανε!!!
Θυμάμαι σε ένα πέρασμα φάσσας το μακρινό 2010 ή11 δεν είμαι σίγουρος έχω ρίξει μισό κουτί biturbo σε πουλιά σχετικά ψηλωμένα και δεν έχω πάρει πουλί (όχι ότι έφταιγε το φυσίγγι)... και έχω δύο κουτιά fly target ένα 36 ΜΒ36 κι ένα 38αρι δεν θυμάμαι πως λεγόταν και με το 36αρι παίρνω τρία πουλιά συνεχόμενα!!!
Δεν τα ξαναβρήκα αλλά από τότε έχω δοκιμάσει πολλά φυσίγγια για φάσσα αλλά έχω καταλήξει ότι η benelli αγαπάει mb36 και ειδικά το συγκεντρωτήρα της b&p με το συνδυασμό της mb36!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top