Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Είχα αγοράσει μία 390 πριν μία πενταετία γιατί είχα ακούσει για τη βλητική της απόδοση και από το λίγο που την κράτησα αυτό που μου έχει μείνει είναι δύο τουφεκιές σε φάσσες ψηλωμένες που τις κατέβασε πατσαβούρα κάτω!!!Με την benelli σε φάσσα δεν έχω καταφέρει τέτοιες τουφεκιές ακόμα...Το δεύτερο και αρνητικό και για αυτό έφυγε από τα χέρια μου την επόμενη κιόλας σεζόν είναι ότι ήταν πολύ μπροστόβαρη σε σημείο να συχτιρίζω σε ολοήμερα καρτέρια και τα κλαμπάνια σε γρήγορες τραβερσάτες τουφεκιές σε φάσσα και τσίχλα σε απογευματινά καρτέρια λόγω αργής αντίδρασής μου λόγω βάρους!!!
Τα fly target τι φυσιγγάρες ήτανε!!!
Θυμάμαι σε ένα πέρασμα φάσσας το μακρινό 2010 ή11 δεν είμαι σίγουρος έχω ρίξει μισό κουτί biturbo σε πουλιά σχετικά ψηλωμένα και δεν έχω πάρει πουλί (όχι ότι έφταιγε το φυσίγγι)... και έχω δύο κουτιά fly target ένα 36 ΜΒ36 κι ένα 38αρι δεν θυμάμαι πως λεγόταν και με το 36αρι παίρνω τρία πουλιά συνεχόμενα!!!
Δεν τα ξαναβρήκα αλλά από τότε έχω δοκιμάσει πολλά φυσίγγια για φάσσα αλλά έχω καταλήξει ότι η benelli αγαπάει mb36 και ειδικά το συγκεντρωτήρα της b&p με το συνδυασμό της mb36!!!
Το 36 με mb36 λέγεται winter το 38αρι premier‼️
 
Καινουργιο ειναι αυτο????
ναι ρει....Βασιλη..ελα στον καμπο των βαγιων στα πρωτα χιονια ...θα δεις εκει στην αερογεφυρα απο -7 εως -15 το πρωι..οποτε μπορεις να κανεις τις δοκιμες σου ... 🤣 🤣 🤣 ...απλα στειλε στιγμα να ερθω να σε μαζεψω μετα....
 
Την 1 ή την 2 ?
Την 2.Καθαρα λόγω της βίδας στην παπια γτ ακουγόταν για χαλάρωση στην 1 με το poseκουμπωμα.
Άσε που δεν βρίσκεις και την 1 πλέων.Μονο σε ένα κατάστημα στο Πειραιά φαίνεται να υπάρχει διαθέσιμη 76αρα με ασημί βάση.
Εμένα προσωπικά ίδια όπλα μου φαίνονται 1-2
Επίσης όλες τις 2 τις βγάζει με 71εκ κάννη?
 
Οι πιο έμπειροι πείτε καμία λάμπα υγραερίου για το σπίτι.
Παρε οτι βρεις. Την ιδια δουλεια κανουν. Η διαφορα ειναι στο γυαλακι. Τα καλα δε ραγιζουν αν βγαλεις τη λαμπα αποτομα απο τη ζεστη στο κρυο. Για μεσα στο σπιτι εισαι οκ. Και καλο αμιαντο να εχουν. Γυαλακια και αμιαντος απο γερμανια μερια.
 
Έπεσα τώρα σε ένα βιντεάκι Παναγία μου μην σου τύχει.
Βλεπετε ποσο μακρυα απο τη θαλαμη εσκασε. Στην ακρη της παπιας.
magnum ή smangnum γομωση , που λογω υπερβραδείας καυσης κραταει πιεσεις για μεγαλο μηκος της κανης. - μολις συναντησε το σημειο που μειωθηκε η αντοχη. . .
 
Παρε οτι βρεις. Την ιδια δουλεια κανουν. Η διαφορα ειναι στο γυαλακι. Τα καλα δε ραγιζουν αν βγαλεις τη λαμπα αποτομα απο τη ζεστη στο κρυο. Για μεσα στο σπιτι εισαι οκ. Και καλο αμιαντο να εχουν. Γυαλακια και αμιαντος απο γερμανια μερια.

Σωστά,
Πχ αυτό
1667812010588.png
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top