Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Θα το δοκιμάσω αν το βρω.
Δεν ξέρω κανέναν να το έχει.
Απλά για την περιέργεια.
Ούτε για πλάκα δεν το αγοράζω.
Πολύπλοκο και αναξιόπιστο για εμένα.
Πρότεινέ μου άλλο για κάτω από 36 γρ.
Δεν θέλω ημίμετρα.
Ρώτα τους φίλους σου μετά την v3 ποιά άλλη σκοτώνει.

Την sx4 την έχει φίλος ... σκοτώνει αυτή ή όχι ;
Να της ρίξω καμιά δοκιμή ;
Συγκέντρωση ή διάτρηση να δοκιμάσω ;
Tη δοκιμη πρεπει να την κανεις με πολυ κρυο, και μετρηση αρχικης ταχ., αν μπορεις και διατρηση ακομα καλυτερα...
 
Έχεις τρέλα Γιάννη
Κοντάκι και πάπια καλά θα κάνεις αλλά για τα υπόλοιπα γιατί δεν πας κατευθείαν σε optima ;
Οι σκανδάλες πάντως των beretta τουλάχιστον μέχρι 391 είναι πολύ καλές από ότι έχω ακούσει
Όπως και να έχει εάν σου έχει μπει το σαράκι να το κάνεις κάντο
Η οπτιμά είναι χρωμιωμενη και δεύτερον δεν μου αρέσουν τα όπλα με στρογγυλεμένες βάσεις που δεν έχουν και υπερυψωμένες ρίγες κιόλας να βοηθήσουν και κάνουν δουλειά στο κοντάκι περισσότερη .
 
Έχω καταληξει τι θα κάνει ο κάθε ένας γιατί γνωρίζω τη δουλειά του καθενός όπως δεν έγραψα ότι ο κώνος θα γίνει στον οπλουργο αλλά με δικό μου αλεζουαρ .Κοιτάω την Α304 λόγο μεγάλης αξιοπιστίας και όχι την 390 ακριβώς επειδη θέλω 70αρα θαλαμη .Ένας για όλα δε κάνει ο κάθε ένας ένα πράγμα κάνει καλά το χω ξαναγράψει.
Σύμφωνα με αυτά που σκέφτεσαι τι συγκέντρωση ελπίζεις να βγάζει αυτό το κατασκεύασμα και πόσο θα κοστίσει ;
Διάτρηση ;;; Θα την τρως την V3 για πλάκα ;
Πως θα το καταφέρεις αυτό ;

Porting δεν θα κάνεις ;

Μόλις το τελειώσεις θέλω να δω μια τουφεκιά στα 36,5 και μια στα 50μ με ότι εμπορικό θες με lf ή f.
 
Tη δοκιμη πρεπει να την κανεις με πολυ κρυο
Πλάκα κάνεις ... 🤣
Γιατί με την ζέστη ιδρώνει η κάνη και δεν αποδίδει ; 😂
Συγκριτική θα κάνω.
Ίδια μέρα, ίδια ώρα, ίδιο φυσίγγι, ίδια απόσταση.

Αν θέλει πολύ κρύο για να δω διαφορές να μου το πείτε να γλυτώσω την ταλαιπωρία.
Γιατί οι φίλοι του Γιάννη πήγαν Λαπωνία για δοκιμές ;;; 🤣
Μην τρελαθούμε ...
 
Πλάκα κάνεις ... 🤣
Γιατί με την ζέστη ιδρώνει η κάνη και δεν αποδίδει ; 😂
Συγκριτική θα κάνω.
Ίδια μέρα, ίδια ώρα, ίδιο φυσίγγι, ίδια απόσταση.

Αν θέλει πολύ κρύο για να δω διαφορές να μου το πείτε να γλυτώσω την ταλαιπωρία.
Γιατί οι φίλοι του Γιάννη πήγαν Λαπωνία για δοκιμές ;;; 🤣
Μην τρελαθούμε ...
Σε χαμηλες θερμοκρασιες δε λενε καποιοι οτι υπερτερουν οι ρεμι? αλλιως δεν εχει νοημα.
 
Κοιτάω την Α304 λόγο μεγάλης αξιοπιστίας και όχι την 390 ακριβώς επειδη θέλω 70αρα θαλαμη
Εγώ πάντως με μία δανεικη 390 και Fly Target 38αρια τα έσβηνα τα πράσινα έναν Γενάρη στον Δούναβη, με -7° και υγρασία τέρμα.

Φοβάμαι μήπως η 304, στον βωμό της μεγάλης (για την εποχή της) μείωσης βάρους, έχει εκπτώσεις σε αντοχή σε κρίσιμα σημεία.
 
Σύμφωνα με αυτά που σκέφτεσαι τι συγκέντρωση ελπίζεις να βγάζει αυτό το κατασκεύασμα και πόσο θα κοστίσει ;
Διάτρηση ;;; Θα την τρως την V3 για πλάκα ;
Πως θα το καταφέρεις αυτό ;

Porting δεν θα κάνεις ;

Μόλις το τελειώσεις θέλω να δω μια τουφεκιά στα 36,5 και μια στα 50μ με ότι εμπορικό θες με lf ή f.
Να αρχίσω θα φτιάξω ένα όπλο ακριβώς όπως το θέλω .που δεν θα υπάρχει άλλο στο εμπόριο με τα χαρακτηριστικά αυτά.Οταν το φτιάξω θα το δούμε γιατί θα το φτιάξω .Νικάει δε νικάει τη v3 δε ξεκινάω με αυτό το σκοπό αλλά ελπίζω ότι θα αποδίδει καλά ,δεν συναγωνιζομαι εργοστάσια απλά έχω συλλέξει με τα χρόνια κάποια χαρακτηριστικά και θα τα εφαρμόσω επάνω της .
 
Με βάζεις σε σκέψη να πάρω 390 και να βάλω κανη από άλλη Μπερέτα αλλά θα μου βγει το σύνολο βαρύτερο και δε θέλω και έχω έτοιμη ενός μπάρμπα μου 390 που δεν έχει ρίξει 50φυσιγγια και μου τη δίνει και σε πολύ νορμάλ τιμη.
 
Εσένα με τον τρίφτη βαράει για πλάκα 90-110% με ότι εμπορικό βάλεις.
Παίζει να μην υπάρχει άλλο όπλο που το κάνει αυτό.
Πούλα την κάνη σε σκοπευτές βάλε κατώφλι 3.000 ευρώ.
Θα τα πιάσεις !!!

ps
Κανόνισε να την πιάσουν οι ντροπές και να μην βγάζει μετά τόσο, θα σε τουλουμιάσουν στο ξύλο. 🤪
Να κανονισουμε να βρεθουμε και να την δοκιμασεις με τα μαμα τσοκ αλλα και με τον τριφτη...μετα θα φτιαξουμε και μια καρμποναρα και θα τριψουμε το τυρι με τον τριφτη. .yel.
 
Να αρχίσω θα φτιάξω ένα όπλο ακριβώς όπως το θέλω .που δεν θα υπάρχει άλλο στο εμπόριο με τα χαρακτηριστικά αυτά.Οταν το φτιάξω θα το δούμε γιατί θα το φτιάξω .Νικάει δε νικάει τη v3 δε ξεκινάω με αυτό το σκοπό αλλά ελπίζω ότι θα αποδίδει καλά ,δεν συναγωνιζομαι εργοστάσια απλά έχω συλλέξει με τα χρόνια κάποια χαρακτηριστικά και θα τα εφαρμόσω επάνω της .
Χαρά στο κουράγιο σου.
Βρες κάποια 3ιντση κάνη πάντως, για τον λόγο που είπε ο @leo.
 
Σε χαμηλες θερμοκρασιες δε λενε καποιοι οτι υπερτερουν οι ρεμι? αλλιως δεν εχει νοημα.
Εσύ πιστεύεις ότι κάποιοι λογικοί άνθρωποι σηκώθηκαν ένα πρωί με μείον 15 και πήγαν για δοκιμές όπλων ;
Ή ότι είχαν 5-6 όπλα στους μείον 15 και τα δοκίμαζαν στα πρασίνια ;
 
Μειωμένο βάρος απόλυτο ζύγισμα κανη 71+ καλή σκανδάλη δύσκολα βρίσκεις σε όπλο αερίων με την μεγαλύτερη αξιοπιστία στα αερίων όπως η συγκεκριμένες μπερετες,και πρέπει να τα συμπεριλάβω όλα μέσα .Το μελετάω καιρό το ενχειρημα πλησιάζει η ώρα του.
 
391optima πάρε τότε
Βρε Γιάννη από που να την πάρω αυτή ;
Από μοναστηράκι στα παλιατζίδικα ;

Δεν την έχει ο Καλκ.
Άλλο όπλο που να σκοτώνει.
Δεν κάνω πλάκα.
Αν δεν είσαι σίγουρος, ρώτα.

Δεν μας παίρνει να κάνουμε δοκιμές.
Θέλω σίγουρο πράγμα.
Θέλω όπλο να ξεσκίζει ... εκτός v3 που θα με ξεσκίσει.
Ρώτα, μάθε και πες μου.
Θέλω το καλύτερο βλητικά αυτογεμές 3" σε παραγωγή μέχρι 2000€.
Και 2500€ καλά είναι.

Τα λέμε αύριο ...
 
Βρε Γιάννη από που να την πάρω αυτή ;
Από μοναστηράκι στα παλιατζίδικα ;

Δεν την έχει ο Καλκ.
Άλλο όπλο που να σκοτώνει.
Δεν κάνω πλάκα.
Αν δεν είσαι σίγουρος, ρώτα.

Δεν μας παίρνει να κάνουμε δοκιμές.
Θέλω σίγουρο πράγμα.
Θέλω όπλο να ξεσκίζει ... εκτός v3 που θα με ξεσκίσει.
Ρώτα, μάθε και πες μου.
Θέλω το καλύτερο βλητικά αυτογεμές 3" σε παραγωγή μέχρι 2000€.
Και 2500€ καλά είναι.

Τα λέμε αύριο ...
Φέρνει ο Βουδιωτης στον Ασπρόπυργο πολλές 391 από Ιταλία. Θα βρεις σίγουρα εκεί.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top