Σκοπευτήριο Σχιστού

Επρεπε να λειπω εγω για να μας κανεις την τιμη;φοβασαι την αρνητικη μου αυρα;
Η τιμή, τιμή δεν έχει, αλλά έλα που έχουμε καταντήσει να την σκεφτόμαστε πριν κουνηθούμε ;)
Ε όχι και αρνητική αύρα εσύ, πως προέκυψε αυτό ... :) Ειδικά με την παρουσία του πατέρα σου, η παρέα γίνεται απολαυστικότερη ;)
 
Η τιμή, τιμή δεν έχει, αλλά έλα που έχουμε καταντήσει να την σκεφτόμαστε πριν κουνηθούμε ;)
Ε όχι και αρνητική αύρα εσύ, πως προέκυψε αυτό ... :) Ειδικά με την παρουσία του πατέρα σου, η παρέα γίνεται απολαυστικότερη ;)
Κατι ειχες αναφερει περι γκαντεμιας.sarcastic. αν ειναι ποτε δυνατον....:eek:
 
Εγω δυστυχως ταξιδευα χθες τα τελειωσω ενα νεο μας πλοιο που βγηκε δοκιμαστικο και γυρισα στις 9 το βραδυ.
 
Εγώ όχι καλά, αλλά ήταν σχετικά κακή μέρα και για λόγους ψυχολογίας, μου τσάκισε τα νεύρα το αφεντικό, ήρθε πίσω μου ο Γιώργος να με δει λίγο και τον έδιωξε και μετά με άρχισε άλλαζε τους δίσκου έλεγε τον ντουμπλε να μου τον ρίχνει ένα ένα έριξα μόνο μια πούλα και ενώ είχα ανέβει με πολύ διάθεση σκεφτόμουν να μην ξαναπάω αν είναι έτσι, είχε και πολύ κόσμο και μάλλον για αυτό....
 
Εγώ όχι καλά, αλλά ήταν σχετικά κακή μέρα και για λόγους ψυχολογίας, μου τσάκισε τα νεύρα το αφεντικό, ήρθε πίσω μου ο Γιώργος να με δει λίγο και τον έδιωξε και μετά με άρχισε άλλαζε τους δίσκου έλεγε τον ντουμπλε να μου τον ρίχνει ένα ένα έριξα μόνο μια πούλα και ενώ είχα ανέβει με πολύ διάθεση σκεφτόμουν να μην ξαναπάω αν είναι έτσι, είχε και πολύ κόσμο και μάλλον για αυτό....
Ψηλε καλε μου φιλε αφου εχεις καταλαβει οτι η σκοποβολη σε κινουμενο στοχο περαν της απαιτουμενης εμπειριας που χρειαζεται εξαρταται σε μεγαλο βαθμο απο την ψυχολογια....μην στεναχοριεσαι!
 
Nα πηγαινεις και να αφησεις αυτα που ξερεις, περι σκεψεων αποχωρησης. Μην το κανεις, θα το μετανοιωνεις. Και να σκεφτεσαι οτι πας για να περασεις καλα, οταν εξοικειωθεις, δε θα σε ενδιαφερει το ποιος δισκος ποια τροχια και ποτε. Απλα θα ριχνεις
 
Nα πηγαινεις και να αφησεις αυτα που ξερεις, περι σκεψεων αποχωρησης. Μην το κανεις, θα το μετανοιωνεις. Και να σκεφτεσαι οτι πας για να περασεις καλα, οταν εξοικειωθεις, δε θα σε ενδιαφερει το ποιος δισκος ποια τροχια και ποτε. Απλα θα ριχνεις
Βίκτορα πάντα αυτό κάνω, πηγαίνω για να χαλαρώσω, ξεχνιέμαι, θέλω να βελτιωθώ βέβαια αλλά δεν καίγομαι, δεν θέλω να γίνω πρωταθλητής, δεν μετράω δίσκους, δεν είμαι καν ανταγωνιστικός σαν άνθρωπος. Η βοήθεια είναι καλοδεχούμενη αλλά όχι το κάνε ότι θέλω εγώ, ρίξε τους δίσκους που σου λέω και πάνω απ όλα γιατί να διώξεις τον φίλο μου που ήρθε να με δει από την στιγμή που δεν παραβιάζεται κανένας κανονισμός ασφαλείας; Δεν θεωρό ότι δεν είχε καλές προθέσεις ο άνθρωπος παρόλα αυτά μου την χάλασε, μετά από μια μέρα έντασης στο γραφείο όταν πας να χαλαρώσεις είναι κάπως όλο αυτό, ειδικά όταν το έχεις προσχεδιάσει κάπως στο μυαλό σου και σου βγαίνει αλλιώς.

Γκρίνια τέλος till next time
 
Χωρις να θελω να κανω το δικηγορο καποιου που δεν τον ξερω, απλα σκεψου οτι ο συγκεκριμενος ειναι υπευθυνος για ολους οσους ερχονται να ριξουν. Δεν μπορει να ξερει τον καθενα που ριχνει, και καποιον που ειναι διπλα, αν ειναι γνωστης, αν ειναι ασφαλες αυτο που θελει να κανει, κλπ. Ο Γιωργος εχει τις καλυτερες των προθεσεων, εσυ και γω το ξερουμε, αυτος ομως πως μπορει να το ξερει, αν δεν ξερει προσωπικα το Γιωργο, ή αν εχει ενα σωρο κοσμο που περιμενει να ριξει στην ουρα;

Η βελτιωση ερχεται μονο αμα μετρας δισκους, σκεφτεσαι τις αποτυχιες και τις δουλευεις με τετοιο τροπο ωστε να μην τις επαναλαμβανεις. Δεν το κανεις για πρωταθλητισμο, το κανεις για να βελτιωθεις εσυ για σενα. Αν σου ερθει αργοτερα να ασχοληθεις σοβαροτερα ειναι αλλο θεμα, αλλα ακομα και στο χομπιστικο που παμε, πρεπει να κοιταμε τη βελτιωση του σκορ μας. Ανταγωνιστικος δεν χρειαζεται να εισαι, ο μονος αντιπαλος οπως μου πε ενας παλιος σκοπευτης εδω, ειναι ο εαυτος σου.
 
Όλα τα δημιουργεί η πολυκοσμία. Λαϊκό προσκύνημα χθες, δεν το περίμενα. Επίσης είναι διάχυτο ένα "άγχος" να "καλύψουμε" το ... χαμένο έδαφος, έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ και σαν πελάτη με χαλάει. Στο γεγονός που περιγράφει ο Θεό, δεν δίνω ιδιαίτερη σημασία αφού δεν έχω την απαίτηση στο μαγαζί του άλλου να κάνω ότι μου αρέσει. Εν πάση περιπτώση, προσωπικά μέχρι την έναρξη του κυνηγίου θα απέχω. Στο σκοπευτήριο πλέον μου αρέσει να ρίχνω "αθλητικά" και αυτό για την ώρα δεν γίνεται. Τεσπά, όλα καλά :)
 
ο μονος αντιπαλος οπως μου πε ενας παλιος σκοπευτης εδω, ειναι ο εαυτος σου.
Συμφωνώ απόλυτα.
Απλά τώρα ξεκινάω και προσπαθώ να καταλάβω κάποια πράγματα, μπορεί να μην μετράω 4-5-15 αλλά ξέρω αν πήγα καλά ή όχι για τα δεδομένα μου και προσπαθώ να δω που βρίσκομαι ανά περίπτωση, δλδ δεξιές τραβέρσες, τραποπιατο κτλ που βρίσκομαι σε κάθε είδος πιάτου στο περίπου που υστερώ και που μου βγαίνει κτλ.
απλά στην αρχή βοήθεια από κάποιον που γνωρίζει και έχει εμπειρία βοηθάει..
 
Tα λεει ολα ο Γιωργος παραπανω. Πολυς κοσμος, αρα αγχος να ριξουν ολοι, αρα λιγοτερος χρονος για καποιον αρχαριο να δει τι κανει και να του δειξει καποιος. Ειναι λογικο, ξεκιναει το κυνηγι σε λιγο και ολοι θελουν να καλυψουν το χαμενο εδαφος του καλοκαιριου.

Αν μπορεις να δεχτεις μια συμβουλη απο ενα εξισου αρχαριο οπως και γω, πηγαινε χαλαρος, και μην αφηνεις κανενα να σου χαλαει τη ψυχολογια. Σκεψου τα πιατα που θεωρεις πως υστερεις, και δουλεψε με την ησυχια σου αργοτερα και την τροχια στο μυαλο σου, και το που πρεπει να εισαι και ολα. Επισης καλο ειναι να εχεις βοηθεια απο καποιον που ξερει 5 πραματα παραπανω, ομως ακομα και η χαλαρη κουβεντα που θα κανεις μετα πανω στο που πατας, που κοιτας, που ειναι οι κανες, που επωμιζεις, ειναι βοηθεια.
 
Tα λεει ολα ο Γιωργος παραπανω. Πολυς κοσμος, αρα αγχος να ριξουν ολοι, αρα λιγοτερος χρονος για καποιον αρχαριο να δει τι κανει και να του δειξει καποιος. Ειναι λογικο, ξεκιναει το κυνηγι σε λιγο και ολοι θελουν να καλυψουν το χαμενο εδαφος του καλοκαιριου.

Αν μπορεις να δεχτεις μια συμβουλη απο ενα εξισου αρχαριο οπως και γω, πηγαινε χαλαρος, και μην αφηνεις κανενα να σου χαλαει τη ψυχολογια. Σκεψου τα πιατα που θεωρεις πως υστερεις, και δουλεψε με την ησυχια σου αργοτερα και την τροχια στο μυαλο σου, και το που πρεπει να εισαι και ολα. Επισης καλο ειναι να εχεις βοηθεια απο καποιον που ξερει 5 πραματα παραπανω, ομως ακομα και η χαλαρη κουβεντα που θα κανεις μετα πανω στο που πατας, που κοιτας, που ειναι οι κανες, που επωμιζεις, ειναι βοηθεια.
Ακριβώς αυτό είναι το πλάνο μου απλά χθες μου χάλασε η ψυχολογία με το καλήμερα και μετά.....
 
Back
Top