Σκοπευτήριο Σχιστού

Το έχει κάνει δυστυχώς μονοπώλειο το <μαγαζί>....
Εγώ πάντως όσες φορές έριξα δεν μου είχε πεί τίποτε,δυο φυσίγγια ήθελα να ρίξω να δω που πάει η τουφεκιά μου επειδή είχα κατεβάσει λίγο το pitch.Το μόνο που μου είχε πει ήταν να μην καθυστερήσω γιατί θα μπουν να ρίξουν σε λίγο(βέβαια ήταν Κυριακή)
Και τώρα που ξαναπείραξα πάλι λίγο το pitch πάλι θα πάω αναγκαστικά να το δω.
Ας μην είχε κλεισει η Πάρνηθα & απορώ αν θα το ήξερε κανενας το συγκεκριμένο

Έχει βγάλει κανένας ΔΕΣΚ εκεί;;
 
Λοιπόν μίλησα με Μαλακάσα,τελείως διαφορετική αντιμετώπιση.
Ουτε περιορισμό σε βολές,το μόνο μου είπε μόνο έως 28γρ. φυσίγγια και μόνο μέχρι δυο φυσίγγια στο όπλο.Δεν μου είπε για δελτίο,μόνο να εχω αδειες κατοχής μαζί.
Έτσι μάλιστα!!! το μόνο κακό είναι ότι ήθελα να ρίξω και κανα κυνηγετικό,να δω ετσι πιο καλά τις ντουφεκιές και τις κατανομές τους,αλλά είδομεν.
Θα πάρω ενα κουτι σπορτιγκ από εκει και θα ρίξω και 3-4 φυσίγγια δικά μου...εντάξει τώρα,δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα για 4-5 βολές με 32γρ.

Bye bye Σχιστόοοο
 
Μακάρι να ανοίξει ο Ασπρόπυργος πάλι,να χτυπάνε μύγες εκεί.Απλετο χώρο,όπως η Μαλακάσα,πιο οργανομένα και όχι κουτσιλιές.Και κοντά επίσης για εμάς των Δυτικών προαστίων.
Μακάρι Διαμαντή να ανοιξει & ο Ασπρόπυργος & η Πάρνηθα.
Δυστυχώς όλα μου πέφτουν πολύ μακρυά αλλά τι να κάνουμε......
 
μα τι λενε ρε παιδια.δεν μπορεις να ριξεις οσα φυσιγγια θες στον πινακα? και δεν μπιρεις να ριξεις κυνηγετικα? τοτε ποιος ο λογος υπαρξης του πινακα? να ριξω μεχρι 28 γιατι?και τα κυνηγετικα που θα τα δοκιμασω? εδω παντως τετοια δεν εχει. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ
 
Διαμαντή Μαλακάσα ρίξε και κυνηγετικά δεν θα σου πει κανείς τίποτα,λίγο μετά την έναρξη δοκιμάσαμε μέχρι 36γρ,,,απλά καλύτερα να μην είναι κάποιος στο αριστερό πεδίο
ευχαριστώ Παύλο,αυτό σκεφτομαι να κάνω,αλλά έτσι που μου το είπε ο υπεύθυνος το σκεφτόμουν λίγο.Να πάω Σ/Κ είναι καλύτερα λές να έχει κόσμο,για να είναι απασχολημένος;
 
μα τι λενε ρε παιδια.δεν μπορεις να ριξεις οσα φυσιγγια θες στον πινακα? και δεν μπιρεις να ριξεις κυνηγετικα? τοτε ποιος ο λογος υπαρξης του πινακα? να ριξω μεχρι 28 γιατι?και τα κυνηγετικα που θα τα δοκιμασω? εδω παντως τετοια δεν εχει. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ
Έλα μου ντε!!!!
Στις πούλες ναι συμφωνώ,28 ή 24,αναλόγως αθλήματος...αλλά στον πίνακα γιατί; Α ρε βουνό και πάλι βουνό,ανέξοδο και δεν σε περιορίζει κανείς.
 
Εδώ δοκιμάζουνε κάποιοι ... και 100metri ... και μονόβολα !!!!!!!!!
.sarcastic. .sarcastic. .sarcastic. .yelling.
από οτι μου είπε ενας συνάδερφος και φίλος, ζητάνε μόνο 28αρια και στον πίνακα στην Μαλακάσα,γιατί είχαν ρίξει με μονόβολα και είχαν καταστρέψει τον πίνακα.
 
Μακάρι να ανοίξει ο Ασπρόπυργος πάλι,να χτυπάνε μύγες εκεί.Απλετο χώρο,όπως η Μαλακάσα,πιο οργανομένα και όχι κουτσιλιές.Και κοντά επίσης για εμάς των Δυτικών προαστίων.
Κατάλαβα τώρα γιατί έκλεισε ο Ασπρόπυργος;)καρφωτη η δουλειά μάλλον
 
Κατάλαβα τώρα γιατί έκλεισε ο Ασπρόπυργος;)καρφωτη η δουλειά μάλλον
Το έχω πει καιρό,έτσι πάντα γίνεται για να μονοπωλούν ορισμένοι.Αν έιναι σωστοί ομως, στα διαδικαστικά τους κλπ,δεν έχουν να φοβούνται απο κάθε λογής ρουφιάνους,που είναι εθνικό μας προσόν,από αρχαιοτάτων χρόνων.
 
Ενα θα σας πω, για να καταλαβετε την ηλιθιοτητα καποιων. Στο παρκιγκ, εχει ταμπελες που λενε προς πεδιο βολης 50m, 100m κλπ. E, μια νομιζω την εχουν πυροβολησει με πιστολι. Γραφει στον πινακα δοκιμων οτι βολες πιο κοντα απο 15 μετρα απαγορευονται, για λογους ασφαλειας. Αμ δε. Γραφει οτι βολες με Νο4 και πανω επισης. Αμ δε. Προκειμενου ο αλλος να ριξει, δεν τον ενδιαφερει ουτε να βγαλει ενα χρησιμο συμπερασμα, ουτε τιποτα. Πριν την εναρξη ερχονται συχνα-πυκνα και ριχνουν φυσιγγια που εχουνε ηδη ξαναδοκιμασει ή απλα ριχνουν για το χαβαλε.
 
Λοιπόν μίλησα με Μαλακάσα,τελείως διαφορετική αντιμετώπιση.
Ουτε περιορισμό σε βολές,το μόνο μου είπε μόνο έως 28γρ. φυσίγγια και μόνο μέχρι δυο φυσίγγια στο όπλο.Δεν μου είπε για δελτίο,μόνο να εχω αδειες κατοχής μαζί.
Έτσι μάλιστα!!! το μόνο κακό είναι ότι ήθελα να ρίξω και κανα κυνηγετικό,να δω ετσι πιο καλά τις ντουφεκιές και τις κατανομές τους,αλλά είδομεν.
Θα πάρω ενα κουτι σπορτιγκ από εκει και θα ρίξω και 3-4 φυσίγγια δικά μου...εντάξει τώρα,δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα για 4-5 βολές με 32γρ.

Bye bye Σχιστόοοο
Διαμάντη δεν έχεις θέμα με τα γραμμάρια στην Μαλακάσα ..(λογικά σου είπαν για 28γρ για το τυπικό του θέματος) στο πινάκα μπορείς να ρήξης με την ησυχία σου,τα φυσίγγια σου . όλες οι δοκιμές που που εχω βάλει στο 'βλητικές δοκιμές " στον πίνακα της Μαλακάσας είναι !
η μόνη φορά που είδα να παρεμβαίνει (ευγενικά) άνθρωπος του σκοπευτηρίου για τον πίνακα ήταν όταν δυο νεαροί έριχναν πεντάρες με την καραμπίνα τούς πάνω στους πίνακες .
απλός αν πας πρωί πάρε μαζι σου και λιγο ώχρα απο ενα χρωματοποιείο να έχεις γιατί μπορεί να μην έχει . πινέλο έχει εκεί.
 
Καλημέρα σας. Σήμερα το πρωϊ, αποφάσισα να πάω Σχιστό,να ρίξω στον πίνακα,να δοκιμάσω τα δυο όπλα μου, με διαφορετικά φυσίγγια.Φθάνω 8:50 στο σκοπευτήριο παιρνω το καφεδακι μου και την ''φτιαγμένη'' auto 5,να τη δοκιμάσω πρώτα και λέω του Μπογιάκη μπορώ να ρίξω στον πίνακα 10 φυσίγγια με το κάθε όπλο,γιατί θέλω να κάνω δοκιμές.Μου λέει ότι τώρα θα ρίξουν στο τεραίν και είναι δύσκολο και ότι με τίποτα δεν μπορώ να ρίξω τόσα φυσίγγια γενικά στον πίνακα. Η χρήση του σκοπευτηριου δεν είναι κυνηγετική,να δοκιμάζω φυσίγγια και οπλα μου ειπε και αν θες να δοκιμάσεις ελα αυριο 8:30 να ρίξεις μόνο απο δυο φυσίγγια με το καθε οπλο.Παω εξω στενοχωριμένος και έριχνε ο Δρούκας μόνο και στο κιοσκι μαζευοντουσαν για μαθημα ο Αιγινητης και άλλοι.....Τέλος πάντων,τελειωνει ο Δρουκας και βγαινει και ρωταω τον Αιγινητη που θα κανουν μαθημα.Μου λεει στο αριστερο τεραιν και στο δεξιο που ηταν ο πινακας ηταν ελευθερο.Παω και το λεω στον Μπογιακη και εκεινος μου λεει ..δεν καταλαβαινρτε κυριε!!!! δεν μπορειτε να ριξετε στον πινακα,ελατε αυριο το πρωϊ και του λεω μα ειναι αδειο το τεραιν και πηρα αδεια απο την δουλεια μου γι αυτο το λογο.Μου απανταει το λεει και πινακιδα στο κιοσκι οτι δεν μπορειτε να χρησικοποιησετε τον πινακα και βγαινω σαστισμενος και διαβαζω οτι : ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΧΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΤΙς ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ,ΕΚΤΟΣ Σ/Κ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΤΕΡΑΙΝ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑΝ. Δεν είχε ουτε ώρα προσέλευσης,μα ούτε και περιορισμό σε βολές στον πίνακα. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!
Παίρνω τα όπλα μου και έφυγα,εφαγα πακετο στο πηγαινε-ελα φοβερή κίνηση για τους άτοπους ισχυρισμούς του Μπογιάκη και σε έντονο ύφος.¨ελαγα να γράψω στην σελίδα του στο facebook,αλλά δεν θέλω να μπω σε αλλο διαλογο και να συγχίζομαι με τον τσιφλικά του σκοπευτηρίου.Δεν ξαναπατάω εκεί,κρίμα που εκλεισε ο Ασπρόπυργος που έχει και του πίνακες εκτός γηπέδων, όχι σαν κι αυτό που έχει έναν και αυτόν μέσα στον χώρο βολών.
Και να φανταστείτε πριν κλείσει,πήγαινα και έριχνα σε πούλες,όχι ταχτικά αλλά πήγαινα και τώρα μας κάνει σκηνικά το ''αφεντικό'',χωρίς να έχει κόσμο και πήγα και πρωί!!
Του είπα οτι εαν έρθουν αθλητές ή κάποιος αλλος για προπονηση,ευχαρίστως θα έβγαινα,αλλά το δικό του και μου απαντάει αν αφήσει εμενα να ρίξω στον πινακα,εαν έρθουν και αλλοι για να ριξουν στον πίνακα,δεν θα μπορουσε να τους πει να μη ριξουν....μιλάμε για αστειότητες,γελίοα πράγματα.Τέλος πάντων, θα πάρω στην Μαλακάσα να δω εαν εχει περιορισμους τάχα και εκαι ο πίνακας,αλλιώς θα φτιάξω ενα σπαστο τελάρο 1χ1 και θα πινεζώνω χαρτόνι και θα περιμένω να αρχίσει η νέα κυνηγετική σεζον,για να ρίξω στην ύπαιθρο...
Αυτή είναι η Ελλάδα του 2017........ομως θα πάρω τον Γιανναρά και θα του εκφράσω τα παράπονά μου και ας με γράψει και αυτός.Μια αυτοί ,χίλιες φορές εγώ!!!Και φυσικά τη δουλειά μου θα την κάνω και χωρίς έξτρα έξοδα ταυτότητες κλπ....
Είχα πάρει μαζί μου,μιας και την βρήκα και την ταυτότητά μου....άντε μην πω λέξεις που δεν αρμόζουν..
SigmaKappaOmicronEpsilon_zpsoou5eq5k.jpg~original
Εχεις χιλια δικια απαραδεχτος !!!
 
Back
Top